Agnė Gilytė: „Turėtume vis dažniau sau leisti sustoti ir atsigręžti sąmoningo gyvenimo link“

Stilistė Agnė Gilytė išskirtinėje fotosesijoje pristatė papildytą „Spintos kapsulę”, skirtą tvarumui, kasdieniškumui ir atsakingam vartojimui.

„Visuomet ieškau sprendimų, leidžiančių susikurti neperpildytą spintą, kurioje būtų daug stilingų derinių, bet ne rūbų. Metų metus vis nesėkmingai ieškojusi universalių, bazinių ir lengvai pritaikomų drabužių, nusprendžiau šią problemą spręsti pati. Pernai metais pradėjusi dėlioti „Spintos kapsulės” koncepciją, visų pirma, galvojau apie savo klientes: ko joms trūksta labiausiai, ko jos nuolat ieško ir neranda. Kaip aš, kaip stilistė, galiu palengvinti jų spintas ir gyvenimą. Taip gimė pirmieji drabužiai, skirti atsakingą madą ir tvarumą mėgstančioms moterimis“, – projekto gimimo užkulisiais dalinasi A. Gilytė.

 

Papildyta A. Gilytės „Spintos kapsulė”
Papildyta A. Gilytės „Spintos kapsulė”
Organizatorių archyvas


Įšokti į vis sparčiau besikeičiančių tendencijų vagoną spėja tikrai ne visos. Sunku suspėti, kuomet greitosios mados namai pristato po kelias dešimtis kolekcijų per metus. Parduotuvės perkrautos įvairiausių drabužių ir aksesuarų, godžios akys nori visko, kad patenkintų viduje tykantį impulsyvaus pirkimo „kirminą“.

 

Perkant spontaniškai dažnai namo parsinešame drabužių, kurie taip ir lieka laukti niekada neateisiančio rytojaus. Kiekvienais metais didžiausi prekybos centrai per kassezoninius išpardavimus parduota krūvas drabužių, kurių dauguma atsiduria šiukšliadėžėse arba lieka kaboti mūsų spintose su raudonuojančiomis etikėtėmės „nukainota“. Štai, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos gyventojai per praėjusius metus išmetė apie 300 tūkst. tonų drabužių, rašo „The Times“.


 

„Savo fotosesija, daryta Lietuvos miškuose, noriu priminti apie paprastumą ir ilgaamžiškumą. Kai visi stengiasi šokti pagal trumpalaikių tendencijų gaidelę, skatinu prisiminti klasiką ir drabužius, kurie tarnauja mums, o ne atvirkščiai“, – kalbėjo stilistė. „Šiandien jau galime matyti pirmuosius mūsų, kaip visuomenės, pokyčius – vis dažniau kalbame apie paprastumo svarbą, inicijuojame dialogą apie atsakingą vartojimą ir universalumą, kuris svarbus ne tik spintoje, bet ir gyvenime“.

 

A. Gilytės sukurtą drabužių kapsulę sudaro Lietuvoje siūti medvilnės marškinėliai, sijonai, golfai ir kelnės. Greitai pasirodys švarkai ir suknelės. Rūbų modeliai, iš pirmo žvilgsnio atrodantys įprastai, iš tiesų yra kruopščiai apgalvoti, išbandyti ir puikiai tinkantys bet kokiam figūros tipui.

 

Papildyta A. Gilytės „Spintos kapsulė”
Papildyta A. Gilytės „Spintos kapsulė”
Organizatorių archyvas


„Visoms spintoms svarbiausia yra tvirti, kokybiški ir universalūs rūbai, kuriuos būtų galima dėvėti visais sezonais. Paprastai nepaprasta spintos filosofija“, – šypsosi stilistė. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis