Aplenkite kitas: rudens sezono mados tendencijos pagal mūsų regiono dizainerius

Dukart per metus vykstanti Rygos mados savaitė – renginys savo organizacija, apimtimi ir kokybe galintis drąsiai lygiuotis su kitais tokio pobūdžio Europos sostinių mados įvykiais. Kokios ateinančio sezono tendencijos dominavo šįkart?

Pradžiai – keli įspūdingi faktai apie jubiliejinę Rygos mados savaitę:


·     Ji rengiama jau 15 metų

·     Per šį laiką apžvelgta 30 sezonų, pristatyti 220 mados ženklų, iš kurių 80 latviškų

·     Dalyvavo dizaineriai iš 20 šalių

·     Viso surengti 567 kolekcijų pristatymai ir 220 atskiri renginiai.


Rygos mados savaitėje dalyvaujančių dizainerių gausa, perspektyvinių sezoninių kolekcijų pristatymai leidžia profesionaliai sekti mūsų regiono mados tendencijų pulsą. RFW (Riga Fashion Week) yra pelniusi pripažinimą mados industrijos atstovų tarpe ir kasmet sulaukia gausaus šios srities specialistų, medijos atstovų, agentų dėmesio ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir visos Europos. Būtent tikslinga auditorija daro šį renginį itin patrauklų dizainerių pasirodymams. Daugelis jų užmezga naudingas pažintis, pasirašo pelningus prekybos kontraktus ar gali pasidžiaugti puikia informacine sklaida.


„Moters“ mados apžvalgininkai čia kasmet laukiami. Visada įdomu pamatyti, ką naujo kuria kaimyninių šalių dizaineriai. Juolab, kad ir lietuvių kūrėjai – dažni RFW svečiai. Ir nors prieš akis – vasara, trumpai pasidalinsime tuo, kas labiausiai įsiminė ir sužavėjo būsimo rudens ir žiemos kolekcijose.


Anna Led


Viena žymiausių Latvijos dizainerių išsiskiria savo rafinuotu braižu ir nepriekaištinga kokybe. Rudens-žiemos kolekcijoje akcentuojamas moteriškumas ir elegancija, tuo pačiu suteikiant praktiškumo bei komforto jausmą. Modeliai atspindi šiuolaikinės moters poreikius atitinkantį įvaizdį, tobulai dera tarpusavyje ir leidžia jaustis stilingai skirtingais gyvenimo atvejais, o kintančios originalios detalės suteikia savito stiliaus pojūtį.


Anna Led
Anna Led
Mark Litvyakov„One Wolf“


Konceptualios, urbanistinės mados ženklas kaskart intriguoja ir žadina smalsumą. Ateinančio rudens modelius „One Wolf“ dedikuoja socialinių normų įtakai. Kolekcija „Norm“ įkūnija individo pasipriešinimą sociumo primetamoms normoms. Kūrėjai aiškinasi kur riba, tarp to, kas „normalu“ ir to, kas nepriimtina. Tam pasitelkiami konstruktyvūs siluetai, klasikinio ir sportinio stiliaus kombinacijos, monochrominis koloritas, grubaus džinso ir minkštos medvilnės bei vilnos kontrastas.


„One Wolf“
„One Wolf“
Mark LitvyakovBergs Prive


Kolekciją „Different Birds“ įkvėpė latvių menininkės Ilzės Smildzinos kūryba. Esminė kolekcijos tema – moteriškumas ir jausminga jo išraiška drabužių, aksesuarų, detalių pagalba. Alpakų vilna, aksomas, natūrali medvilnė ir šilkas – pagrindiniai modelių audiniai, leidžiantys išgauti žavus siluetus. Pasikartojantys plunksnų motyvai, tinkleliais dengtos beretės, tapybiškas sodrus koloritas kūrė kiek nostalgišką ir literatūrišką nuotaiką.


Bergs Prive
Bergs Prive
Mark LitvyakovBaiba Ladiga


Konceptualios mados kūrėjos naujausia kolekcija „Fungi“ įkvėpta nacionalinės grybavimo tradicijos. Išdidintos rankovės, subtilios drabužių linijos bei siluetai, vilnos bei medvilnės deriniai formavo charakteringus įvaizdžius. Grafinis koloritas papildytas smaragdų žaluma kūrė vieningą išgrynintą įspūdį.  


Baiba Ladiga
Baiba Ladiga
Mark LitvyakovIveta Vacmane


Dizainerė tęsia melancholijos temą. Tai jau trečia šios serijos kolekcija akcentuojanti istorinį paveldą ir tradicijų svarbą. Kūrėja šiuolaikiškai interpretuoja šios elementus, interpretuodama nacionalinį latvių kostiumą, spalvas, siluetus bei senąsias drabužių klostavimo technikas. Kolekcija spinduliuoja ypatinga atmosfera, intelektualios mados aura ir išskirtiniais įvaizdžiais.


Iveta Vacmane
Iveta Vacmane
Mark LitvyakovNatalija Jansone


Šios dizainerės kūryba – tarsi mados Haiku poezija. Šįkart įkvėpimo semtasi iš cigarų, vyno ir meno. Kūrėja apjungia meną, nuotaiką ir kvapų pasaulį, taip kurdama ypatingą kolekcijos atmosferą. Elegancija, tobuli kirpimai, išgrynintas stilius – Natalijos Jansonės vizitinė kortelė. Gausu ir natūralių audinių, rankomis siūtų modelių.


Natalija Jansone
Natalija Jansone
Mark Litvyakov„Amoralle“


Itin moteriška, romantiškai svajonei prilygstanti kolekcija skirta ypatingai moteriai, kuri nepakelia pilkos kasdienybės ir kuria savo gyvenimo pasaką. Prabanga alsuojantys audiniai (prancūziški nėriniai, natūralus šilkas, tiulis), tapybiški bijūnų ir ciklamenų tonai, raukinių ir kaspinų puošyba kuria ypatingoms progoms skirtus įvaizdžius.


„Amoralle“
„Amoralle“
Mark Litvyakov„Narciss“


Kontrastų žaismas artimas ir dizaineriai Alisai Trautmanei bei ženklui „Narciss“. Vyrams ir moterims skirtoje kolekcijoje gausu skirtingų medžiagų. Modeliuose jungiasi kailis, vilna, nėriniai, lateksas, žvyneliais siuvinėti audiniai. Ryškūs ir spalviniai deriniai, pranašaujantys įspūdingą rudenį. Klasikiniai siluetai ir kirpimai bei netikėti audinių deriniai kuria žaviai eklektišką įvaizdį kūrybingai didmiesčio asmenybei.


„Narciss“
„Narciss“
Mark Litvyakov„Morfosis“


Svečių iš Italijos pristatyta kolekcija atspindi charakteringą, kontrastų estetika pagrįstą mados ženklo braižą. Ateinančio sezono tema ir pavadinimas – „Imperfection 4“ (netobulumas). Ženklo kūrėjai, tarpusavyje jungdami skirtingus audinius, raštus ir siluetus, ieško savo stilistinio kodo. Prabangūs audiniai, rankų darbo apdaila, šiuolaikiškos medžiagų sukirpimo technologijos ir nepriekaištingi kirpimai atitinka klasikinius Italų mados standartus.


„Morfosis“
„Morfosis“
Mark LitvyakovUž galimybę lankytis kasmetinėje mados savaitėje dėkojame Rygos turizmo vystymo agentūrai LIVE RIGA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis