Mados pasaulis gedi: Paryžiuje mirė 85-erių metų dizaineris Karlas Lagerfieldas

Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad Paryžiuje mirė vienas ryškiausių visų laikų dizainerių Karlas Lagerfeldas.

Prancūzijos tinklalapis „Pure People“ skelbė, kad K. Lagerfeldas antradienio rytą mirė Paryžiaus ligoninėje, į kurią buvo paguldytas prieš dieną. 


Žinoma, kad Lagerfeldas dirbo iki pat pabaigos, jis aktyviai dalyvavo pasiruošime Milane vyksiančiam mados namų „Fendi” rudens-žiemos kolekcijos pristatymui. Vienintelis žinomas jo prastos sveikatos ženklas buvo Paryžiaus aukštosios mados savaitės metu praleistas mados namų „Chanel” pristatymas. 

 

„Chanel” 2019-ųjų pavasario kolekcija
„Chanel” 2019-ųjų pavasario kolekcija
Vida Press


Nors labiausiai žinomas kaip „Chanel” kūrybos vadovas, kur dirbo nuo pat 1983 m., jis kūrė ir mados namams „Fendi”. Taip pat K. Lagerfeldas buvo įkūręs savo vardo prekių ženklą, kuris kūrybos gerbėjams siūlė platų asortimentą: nuo džinsų iki kvepalų. Tiesa, jis nepasiekė tokios fenomenalios sėkmės kaip „Fendi” ar „Chanel”.

 

K. Lagerfeldas buvo žmogus, turintis daug talentų. Jis garsėjo fotografine atmintimi ir puikiu istorijos, filosofijos ir populiariosios kultūros išmanymu.

 

Mielai fotografavo, jo biografijoje – ne viena „Chanel”, „Fendi”, „Karl Lagerfeld” prekių ženklų kampanija. Lietuvos mados mylėtojams pro akis neprasprūdo jo kurtas mini filmas mados namams „Chanel”, kuriame Coco Chanel įkūnijo žymiausia mūsų šalies manekenė Edita Vilkevičiūtė.„Nekenčiu poilsio, – dizaineris 2008-aisiais sakė portalui wwd.com. – išskyrus skaitymą. Esu žmogus, sukurtas darbui, jei eskizų piešimas gali būti vadinamas darbu. Man pasisekė, kad galiu daryti tai, kas man patinka tokiomis tobulomis sąlygomis.”


Karlas Lagerfeldas arba Karlas-Otto Lagerfeldas gimė Vokietijoje ir užaugo Hamburgo užmiestyje. Daug jo vaikystės detalių nėra žinoma ir labai gali būti, kad nemažai dizainerio pasakotų faktų išgalvota. Paskutiniaisiais metais vyras savo vaikystę apibūdino kaip labai liūdną. Jis turėjo vos kelis draugus, o mamos dažnai buvo kritikuojamas dėl „nepatrauklių rankų” ar „per didelės nosies”.

 

Karlas Lagerfeldas prieš „Chanel” mados pristatymą (su Katy Perry, Cara Delevingne ir Claudia Schiffer)
Karlas Lagerfeldas prieš „Chanel” mados pristatymą (su Katy Perry, Cara Delevingne ir Claudia Schiffer)
Vida Press


Kad ir kaip ten bebūtų, jo tėvai palaikė savo sūnaus norą kurti ir išsiuntė jį mokytis Paryžiuje, kur jis akimirksniu patyrė pripažinimą. Sudalyvavęs jaunųjų talentų konkurse jaunas vyras pradėjo dirbti mados namuose „Balmain”, vėliau kūrė kolekcijas mados namams „Chloe”, „Krizia”, „Mario Valentino”, o nuo 1965 m. ir „Fendi”. Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis jau buvo gerai žinomas, tad įkūrė savo paties mados ženklą. Jo baltų plaukų, akinių nuo saulės ir marškinių įvaizdis buvo taip lengvai atpažįstamas, kad buvo pradėtas naudoti kaip logotipas.

 

Vis dėlto didžiausios sėkmės K. Lagerfeldas sulaukė su „Chanel” mados namais. Tai jam atvėrė daug durų ir suteikė pasitikėjimo. Čia Karlas turėjo galimybę į savo komandą suburti didžiausius mados talentus ir kurti nevaržomas finansinių apribojimų. Kiekvienos mados savaitės metu mados grietinėlė sulaikiusi kvapą laukė „Chanel” pristatymų, kurie niekada nenuvildavo nei kolekcijomis, nei scenografija.

 

Nors K. Lagerfeldas dažnai sakydavo, kad jo vienintelė gyvenimo meilė yra darbas, jis ne kartą viešai pademonstravo savo mieląją pusę išreiškęs meilę savo beprotiškai lepinamai katei Choupette, kuri netgi pasirodydavo jo vadovaujamų mados namų reklamos kampanijose.


Karlas Lagerfeldas ir Choupette
Karlas Lagerfeldas ir Choupette
Vida Press


„Nėra jokios gyvenimo paslapties. – yra sakęs Lagerfeldas. – Vienintelė paslaptis – darbas. Susikaupk ir, galbūt, gyvenk padoriai. Negerk. Nerūkyk. Nevartok narkotikų. Visa tai padeda.”


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis