Kaip teisingai valyti ir prižiūrėti savo rankinę, kad tarnautų metų metus

Juk investavusi į rankinę, norite, kad ji tarnautų ilgiau, nei vieną sezoną...

RANKINĖS IŠORĖ

 

Nusipirkusios kokybišką odinę rankinę tikimės, kad ji mums tarnaus ne vienerius metus. Tačiau dažnai pamirštame, kad rankinė, kad ir kaip kokybiškai ji bebūtų pagaminta, reikalauja nuolatinės mūsų pačių priežiūros. Jei nuo pat pirmos dienos nesirūpinsime savo aksesuaro oda, ji labai greitai pradės rodyti amžiaus žymes. Kaip to išvengti? Skaitykite žemiau.


Jeanne Damas
Jeanne Damas
Vida Press

 

1.    Turėsite žymiai mažiau problemų dėl rankinės švaros, jei ją nuo pat įsigijimo tepsite specialiu tikrai odai skirtu kremu ar purkšite purškalu. Tai padės apsisaugoti nuo dėmių atsiradimo ir įsigėrimo į odą.

2.    Ne mažiau svarbus yra reguliarus rankinės valymas. Greitam nuvalymui tiks vos vos drėgnas rankšluostis, suvilgytas šiltu vandeniu su lašeliu švelnaus skysto muilo. Kas kelis mėnesius patartina atlikti išsamesnį valymą naudojant specialias priemones.

3.    Atsiradus dėmei, nemėginkite jos nuvalyti makiažo valikliu, dezinfekuojančiomis servetėlėmis ar vandens ir acto tirpalu. Bet kokie chemikalai gali pažeisti odą ir pakeisti jos spalvą.

4.    Rinkdamasi odos valymo priemonę, atkreipkite dėmesį į specializuotus valiklius. Net ir švelniausias valiklis, skirtas visoms odos rūšims, gali sugadinti verstą odą ar nubuką. Bet net ir tada, kai naudojate specializuotą priemonę, prieš ja padengdama savo rankinę, išbandykite ją rankinės viduje – niekada negali žinoti, kaip sureaguos oda.

5.    Pirkdama rankinę gavote ir drobinį maišą jai laikyti? Jokiu būdu jo neišmeskite. Kol rankinę laikote spintoje, prikimškite ją kojinių ar drabužių (taip ir nepraras formos) ir įdėkite į maišelį (taip ją apsaugosite nuo dulkių).


RANKINĖS VIDUS

 

Sakoma, jei nori pamatyti, kokia iš tiesų yra moteris, pažiūrėk į jos rankinės vidų. Tad koks jis: švarus ir organizuotas, ar purvinas ir netvarkingas? Deja, bet dažniausiai rankinės išorės švara rūpinamės daug labiau, nei vidaus. Galbūt todėl kai kurie tyrimai teigia, kad dažnos rankinės vidus yra purvinesnis, nei tualeto dangtis... Štai kaip tai ištaisyti.

 

Gatvės mada
Gatvės mada
Vida Press


1.    Pirmiausiai visiškai ištuštinkite rankinę: išimkite visus daiktus, atidžiai apžiūrėkite kišenėles. Patikrinkite, ar jose nėra nepageidaujamų purvo, maisto ar kitų medžiagų liekanų.

2.    Jei įmanoma ištraukti pamušalą, patieskite jį ir švelniai nuvalykite su drėgna kempine. Įsitikinkite, kad nesušlapinote rankinės detalių iš natūralios odos.

3.    Specialiomis valymo priemonėmis pašalinkite specifines dėmeles.

4.    Jei dėmė atsirado sudužus makiažo pagrindui ar iškritus lūpų dažams, pirmiausiai sausu popieriniu rankšluosčiu atsargiai nuvalykite priemonę, tuomet dėmę pavalykite virtuvei ar voniai valyti skirtomis šlapiomis servetėlėmis. Jos turėtų pašalinti dėmę.

5.    Prieš pamušalą grąžindama į rankinę, būtinai jį išdžiovinkite. Kad nepažeistumėte audinio, džiovinkite kambario temperatūroje arba panaudokite plaukų džiovintuvą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis