Kas sezoną esame užverčiami naujomis (ir vis pasikartojančiomis) tendencijomis, drabužių vilkėjimo ir derinimo būdais. Specialiai nesidomėdami to net nepastebėsite, tačiau atkreipusi dėmesį suprasite, kad jei norite būti madinga, privalote nuolat atnaujinti savo spintą. Situaciją šiek tiek palengvina mados archyvai, kurie dizaineriams siūlo neišsemiamą įkvėpimą, o šie juo mielai pasinaudoja... Kas iš to mums? O gi gauname galimybę iš spintos gilumos ištraukti net keletą dešimtmečių nevilkėtus drabužius ir savo aprangoje pritaikyti juos kaip naujus.
Šį rudenį tai darysime ne tik su languoto audinio drabužiais, bet ir su tais rūbais, kurie yra iš kito mielo, bet ilgą laiką užmarštyje prabuvusio audinio – velveto.

Velvetas į madą grįžo gan netikėtai, spėjama, kad tam įtakos galėjo turėti artimas jam audinys – aksomas, kuris iš populiariųjų gretų nesitraukia jau ne vieną sezoną. Ilgą laiką velvetas laikytas paprastesniu, ne tokiu romantišku ir ne tokiu puošniu aksomo pusbroliu, tinkamu tik stereotipiniams savo išvaizda nesidomintiems profesoriams ar mokslininkams. Portalas vogue.com jį pavadino „neseksualiausiu pasaulio audiniu“, o harpersbazaar.com – „eruditiška velveto versija“. Kad ir kaip ten bebūtų, prasta reputacija velvetui nesutrukdė tapti 2017-ųjų rudens topu, populiarumu jau greitai pralenksiančiu tą patį išgirtąjį giminaitį.
Šis jaukus, minkštas, bet gan standus audinys nėra sukurtas prigludusiems, kiekvieną kūno linkį atkartojantiems drabužiams, tačiau jis tobulas dienos aprangai: darbui, studijoms ar tiesiog pasivaikščiojimui rudenėjančiame mieste.

Velveto netrūko 2017-ųjų rudens kolekcijų pristatymuose. Čia jis atgimė kaip šaltojo sezono didvyris, pritaikomas tiek kelnėmis, tiek ilgesniems sijonams, tiek kostiumams. Atspalviai taip pat labai tinkami rudeniui: rusvas kaštonų, žalsvas chaki, tamsiai mėlynas, burgundiško vyno bei smėlio. Dauguma mados namų („Marc Jacobs“, „Prada“, „Lemaire“, „Tory Burch“) velvetą naudojo tam, kad sukurtų laisvai krentančius, neįpareigojančius modelius, tačiau buvo ir tokių, kurie iš velveto audinio kūrė ir griežtesnius siluetus: liemenuotus švarkus, platėjančias kelnes.

Mados namų „Nina Ricci“ kolekcijoje velvetas pasirodė kiek neįprastame amplua – kaip elegantiškas audinys. Šių mados namų dizaineris Guillaume Henry sukūrė rafinuotus drabužių derinius, kuriuose sluoksniais sugulė skirtingų faktūrų, bet panašių atspalvių audiniai, taip sukurdami elegantišką, tobulai rudeniui tinkantį įvaizdį. Tai kojas vizualiai ilginančias platėjančias kelnes aukštu juosmeniu, kurias derino su prigludusiu megztiniu bei kailio detalėms, smėlio spalvos kelnių kostiumas bei žavus, madingo midi ilgio sijonas, modelio vilkėtas su megztiniu, švarku bei odiniais aksesuarais – tikras svajingo rudens stiliaus įkvėpimas.


Vienas velveto audinio drabužis gali akimirksniu pagyvinti jūsų rudens garderobą. Jei tokio nerandate savo mados archyvuose, ieškokite parduotuvėse – pasirinkimas išties nemažas. Renkantis velvetinį rūbą reikėtų atkreipti dėmesį į jo atspalvį bei siluetą. Neprašausite su brangakmenių ar tamsesniais žemės tonais bei vintažinio stiliaus drabužių modeliais. Juos derinkite su lengvais, subtiliais audiniais: šilku, švelniu kašmyru, plonyte vilna.

Jei norite lengvai dėvimo velveto audinio drabužio, venkite trumpų velveto sijonų bei sarafanų su užsegamomis petnešomis – kad ir kokie mieli bebūtų šie retro stiliaus modeliai, juos vilkint kils grėsmė atrodyti pernelyg infantiliai, be to, jie tiks tik labai lieknoms ir aukštoms moterims.