Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija

Likus dviem savaitėms iki „Huawei“ premjeroms skirto renginio Berlyne, sulaukiau siuntinuko – išmaniojo laikrodžio „Huawei Watch 5“. Pirmas įspūdis atidarius dailią dėžutę : „Puikus dizainas!“ Gamintojų teigimu, laikordžio modelį įkvėpė Karmano linija - 100 kilometrų aukštyje esanti riba, skirianti Žemės atmosferą ir kosminę erdvę, ir žyminti novatorišką žmonijos kelią į visatą.

Čia reikėtų paaiškinti, kad lig šiol nešiojau du laikrodžius: vieną – rodantį laiką, išsiskiriantį stilinga išvaizda, derinamą su drabužiais, o kitą – skaičiuojantį žingsnius. Tai reiškia, laikrodžio dizainas man labai svarbus.


Dvi savaites išbandydama „Huawei Watch 5“ iš aplinkinių sulaukiau daugybės komplimentų ir susidomėjimo: „Koks įdomus dizainas!“ Sferiniu safyro stiklu padengtas laikrodžio ciferblatas išties atrodo įspūdingai, o auksinės smėlio spalvos 904L nerūdijančio plieno (tokio pat patvarumo, kaip naudojamas „Rolex“ laikrodžiuose) korpuso aptakios formos patvirtina gamintojų orientaciją į akį traukiantį futuristinį dizainą. Iš tiesų, naujasis laikordis yra dviejų dydžių – 42 mm ir 46 mm, ir įvairių spalvų, todėl kiekvienas galės pasirinkti sau tinkamiausią.

Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Asm. albumo nuotr.


Tiesą pasakius, netrukus paaiškėjo, kad šis išmanusis „Huawei“ laikordis man puikiai atstoja anksčiau nešiotus du laikrodžius: buvo dailus, sekė mano nueitus žingsnius ir dar krūvą sveikatos rodiklių realiu laiku. Naujajame išmaniajame laikrodyje „Huawei Watch 5“ vartotojai ras dvi sveikatos stebėjimui svarbias funkcijas – patobulintą „TruSense“ sistemą ir visiškai naują „X-Tap“ technologiją. Pastaroji leidžia vieno piršto prisilietimu stebėti net devynis svarbiausius sveikatos rodiklius: streso lygį, arterijų standumą, deguonies kiekį kraujyje, elektrokardiogramą, širdies ritmo darbą ir kitus. Taip pat ilgaamžiškumo rodiklius – širdies ritmo kintamumą (HRV) bei didžiausią deguonies suvartojimo greitį (VO2 max).


Itin patiko miego stebėjimo funckija – laikrodis fiksuoja ne tik visą miego trukmę, bet ir miego fazes (lengvas ar gilus miegas), įvertina miego kokybę balais, o taip pat pat stebi ir kvėpavimą miegant. Anot gamintojų, kaskart, kai laikrodis aptinka sveikatos duomenų virš (ar žemiau) normos, į laikrodžio pagrindinį ekraną automatiškai nusiunčiama pranešimų kortelė. Tiesa, man tokia situacija kol kas nepasitaikė.


Laikrodis tikrai patiks aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojams, jame yra daugiau negu 100 sporto režimų – be jogos, pilatesio ar bėgimo, taip pat golfas, nardymas, slidinėjimas.


Man patiko, kad jo ekrane programėles galėjau susidėlioti pagal savo poreikius: diena, laikas, širdies darbo rodikliai, miego kokybė, nueiti žingsniai ir baterijos lygis. Be to, programėlių ikonėlės buvo ryškiai matomos net ryškios pavasarinės saulės spinduliuose – ekrano ryškumas siekia net 3000 nitų.


Laikrodis įdomus ir tuo, kad jį galima valdyti gestais - įdiegtos naujos „Double Slide“ ir „Double Tap“ funkcijos, tai reiškia, kad atmesti skambutį arba žadintuvą gali net neprisilietęs prie laikordžio ekrano. Be to, laikordis turi „eSIM“ technologiją - palikę mobilųjį telefoną namie, galėsite visada atsiliepti ar atsakyti į žinutes tiesiog su laikrodžiu.


Anksčiau nešiotą savo laikrodį turėdavau nakčiai nusisegti ir pakrauti, o „Huawei Watch 5“ baterija gali atlaikyti iki 7 parų. Todėl, kai atėjo laikas skristi į Berlyną, net nesvarsčiau, kurį laikrodį užsisegti: savo du senuosius ar naująjį „Huawei Watch 5“. Žinoma, išskridau segėdama „Huawei“! Jis puikiai palaikė ryšį su mano „iPhone“, bet būtų sutaręs ir su „Android“ telefonu, nes turi abi sąsajas.

Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Asm. albumo nuotr.


Kai mano telefonas išsikrovė, laikrodžio ekrane sekiau ateinančius el. laiškus, galėjau priimti skambučius, o jei būčiau Berlyne pasiklydusi, būčiau galėjusi „Huawei Watch 5“ susirasti spalvotą miesto žemėlapį, pasiekiamą net „offline“, taigi, neprisijungus prie telefono, režimu.


Šventiniame renginyje Berlyne, kuriame buvo pristatyta ir daugiau „Huawei“ naujienų, sužinojau savo išbandyto išmaniojo laikrodžio „Huawei Watch 5“ kainą – 649 eurai. Turiu pastebėti, kad ji atitinka įrenginio kokybę ir išvaizdos dizainą.


Kol kas jokių blogų dalykų apie „Huawei Watch 5“ negaliu pasakyti, tiesiog – nešioju ir džiaugiuosi. 


Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Huawei Watch 5 – dizaino ir sveikatos stebėjimo sinergija
Asm. albumo nuotr.


 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis