Paramos koncerte „Laisvės vaikams“ dalyvavę atlikėjai – prie karo negalima priprasti, Ukraina mūsų širdyse

Ketvirtą kartą Vilniuje, Lukiškių aikštėje įvyko koncertas „Laisvės vaikams”. Kol garsiausi šalies atlikėjai dainavo scenoje, Vilniuje, Lukiškių aikštėje, susirinkę klausytojai ir tiesioginės televizijos transliacijos žiūrovai ukrainiečių našlaičių vasaros atostogoms Lietuvoje paaukojo daugiau nei 170 tūkstančius eurų.

Koncertą „Laisvės vaikams” surengė savanorių platforma „Stiprūs kartu”. Kasmet į vasaros stovyklas Lietuvoje  atvyksta kone po 500 karo našlaičių iš Ukrainos. Jie dalyvauja kino, būriavimo, futbolo, robotikos, nuotykių stovyklose, kur bent trumpam gali pabėgti nuo kasdienių baimių ir pabūti tiesiog vaikais.

 

„Karo statistika negailestinga. Už jos slypi ir tūkstančių vaikų likimai – tų, kurie prarado savo mamą, tėtį arba abu, prarado namus ir vaikystę”, – nuo scenos kalbėjo viena iš koncerto vedėjų Gerūta Griniūtė. 

 

„Šių vaikų tėvai žuvo, kad Ukraina taptų nepriklausoma Europos valstybe. Padovanoti jiems ramybę yra mažiausia, ką jiems galime padaryti”, – jai pritarė scenos partneris Edmundas Jakilaitis.

 

Į sceną su žmona Vismante ir dviem dukrelėmis – Agota Ona ir Marcele, pakilęs Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas kalbėjo, kad žodis „pavargome“ visiškai netinka, kai kalba eina apie karą. „Mūsų pareiga padaryti viską, kad Ukraina laimėtų, privalome padėti broliams ir sesėms”, – sakė Vilniaus meras.

 

„Tai, kas svarbiausia šiandien, laikome savo glėbyje, turime nepamiršti, kaip svarbu stengtis vieniems dėl kitų, o ypač – dėl vaikų, juk jie yra ne tik mūsų šalies, ne tik Ukrainos, bet ir viso gražaus pasaulio ateitis”, – merui antrino žmona V. Benkunskienė.

 

Šeštadienio vakarą ant scenos, vienijami bendro tikslo, pasirodė Marijus Mikutavičius, Giedrė, Vaidas Baumila, Gabrielė Vilkickytė, grupė „Jautì“, Lukas Pilkauskas, Liepa Mondeikaitė, SKAMP, Merūnas, Gabrielius Vagelis, Rokas Yan, Patricija, grupė ba. ir kiti.

 

Su dukra Matilda paramos koncerte dalyvavęs televizijos laidų prodiuseris, dokumentinių fimų kūrėjas Dominykas Kubilius pasakojo apie savo susidūrimus su pagrobtais ukrainiečių vaikais, visiškai praradusiais pasitikėjimą suaugusiais. „Būtent suaugusieji jų gyvenimą pavertė košmaru, o tai juos priverčia užsidaryti. Perkelti į saugią aplinką vaikai pasijunta šiek tiek geriau, užsimiršta, atgauna ramybę”, – kalbėjo D. Kubilius.

 

„Savo kasdienybėje mes kartais užmirštame, kad Ukraina vis dar kariauja, o jos vaikams reikia paramos ir pagalbos. Būti čia yra vienas iš būdų jiems padėti“, – po pasirodymo scenoje sakė dainininkas J. Jarutis.

 

Liepa Mondeikaitė neabejojo, kad kiekvienas save gerbiantis, logiškai mąstantis ir šiandienos situaciją suprantantis žmogus suvokia, kad būtina visais įmanomais būdais prisidėti prie Ukrainos gerovės.

 

Apie tai po koncerto kalbėjo ir dainininkė Gabrielė Vilkickytė: „Savaime suprantama, kad privalau čia būti. Ir jei nutinka taip, kad negaliu dalyvauti paramos Ukrainai koncerte, jaučiuosi tarsi neatlikusi savo pareigos. Kiekvienas iš mūsų, kuriantis muziką, rašantis dainas turi gerą kanalą, galintį suvienyti žmones bent valandai. Privalome jį išnaudoti, neužtenka tik pasisukinėti scenoje ir būti gražiam. Gyvename laikais, kai turime skleisti žinią. Televizijoje dažnai skausmas tampa tik skaičiais, niekada mūsų nelankytų miestų pavadinimais, bet svarbu suvokit, kad už jų visada yra žmonės, kurių gyvenimus karas keičia, galbūt, net keletos kartų į priekį gyvenimus. Norėčiau, kad pasauliui apie Lietuvą niekada nereikėtų sužinoti tokiu būdu”. 

 

Operos solistas Merūnas Vitulskis įsitikinęs, kad lietuvių tauta yra jautri kito žmogaus skausmui ir sunkiomis akimirkomis ji visada linkusi susivienyti. Jam atrodo svarbu prisiminti, ką iš tiesų reiškia meilė ir brolystė: „Paprasti dalykai vaikams gali suteikti labai daug džiaugsmo. Prisimenu savo vaikystės vasaras netoli Merkinės, Česiukų kaime, mamos darytas meškeres, pirmuosius savo sugautus ešerius. Šiandien man atrodo, kad tai ir yra tikroji laimė. Jei vaikai jaučia gamtą, kitų žmonių meilę aplinkui, sutinka bendraminčių, kuria draugystes, vėliau visa tai, tikiu, virsta labai dideliais dalykais“.

 

Lukiškių aikštės scenoje renginio mecenato prekybos ir laisvalaikio centras „MEGA” valdančios bendrovės „Baltic Shopping Center” vadovė Agnietė Rakauskaitė pasakojo apie „Harmony parke” vykstančias robotikos stovyklas, po kurių Ukrainoje atisirado „Stiprūs kartu” robotikos lyga ir net aštuonios robotikos entuzaistų komandos.

 

„Mačiau, kokie pavargę vaikai atvyksta į Lietuvą, kelionė ilga, tačiau emocijų visada daug, stengiamės, kad jie pailsėtų, užsiimtų mėgstamomis veiklomis, bent kuriam laikui pamirštų rūpesčius ir siaubą, kurį jiems tenka išgyventi namuose”, – sakė A. Rakauskaitė.

 

„Į Ukrainos vaikų vaikystę įsiveržusi žiema, jų vaikystė sugriauta. Šį vakarą, tiesdami gerumo tiltą, leidžiame jiems eiti saugiu keliu, atsistoti ant saugios žemės. Noriu jūsų paprašyti aukos, kad Lietuvoje patyrę vaikystės žavesį, namo jie parsivežtų viltį. Juk šiems vaikams teks atstatyti miestus ir kurti naują gyvenimą”, – scenoje kalbėjo kunigas Ričardas Doveika.

 

Dainininkui Vaidaui Baumilai net nekilo klausimas, ar dalyvauti paramos koncerte: „Prie karo neįmanoma priprasti. Ypač, kai jis vyksta taip arti ir bet kurį momentą gali mus pasiekti. 

Lietuva puikiai žino, ką reiškia kentėti nuo agresoriaus, kuris kažkodėl pasaulyje visada yra tas pats. Tai, ką Ukraina išgyvena šiandien, niekaip neišeina nei iš minčių, nei iš širdies. Ir todėl reikia palaikyti, padėti, rinkti aukas ir kuo plačiau skelbti apie agresorę Rusiją”.

 

Ne pirmą kartą paramos koncerte dalyvaujantis grupės „ba.” dainininkas Benas Aleksandravičius įsitikinęs, kad kiekviena Lietuvos muzikos grupė, kiekvienas atlikėjas savo žinomumą turėtų išnaudoti sutelkdami žmones geriems darbams, bendrystei.

 

„Po kiekvieno koncerto tikiuosi, kad tai jau paskutinis kartais, kai dalyvaujame, kad daugiau nebereikės, tačiau kol kas niekas nesikeičia… Turime suprasti, kad karas – visai šalia, kad mes nesame neliečiami, nepasiekiami. Gyventi tuo nereikia, tačiau domėtis, atsirinkti informaciją – būtina. Svarbu atrasti teisingus informacijos kanalus ir žmones, kurias gali pasitikėti, atrasti ramybę jų žodžiuose ir daryti viską, ką tik gali daryti. Noriu paraginti žmones nelikti abejingais, aukokite jei ne savo pinigus, tai laiką, dalinkitės su kitais savo jėgomis, žiniomis, galiausiai – ramybe”, – kalbėjo B. Aleksandravičius.

 

Paramos koncertą „Laisvės vaikams“ organizavo „Stiprūs kartu”. Renginio mecenatas – prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“, rėmėjai – „Draudimo bitės”, „Žalų sprendimai”. Aukoti vis dar galite: 1409 – auka 5 eurai arba PayPal: mes@stipruskartu.lt


 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis