Dėl galimybės rengti 2023 metų „Euroviziją“ liko varžytis Liverpulis ir Glazgas

Dėl 2023 metų „Eurovizijos“ dainų konkurso organizavimo liko varžytis Liverpulis ir Glazgas, pranešė BBC.


Jie buvo atrinkti po to, kai Birmingemas, Lidsas, Niukaslas, Šefildas ir Mančesteris iškrito iš kovos dėl galimybės rengti muzikos renginį vietoj Ukrainos.

 

Ukrainos atstovė „Kalush Orchestra“ triumfavo 2022 metų konkurse Turine, Italijoje, tačiau renginį organizuojanti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nusprendė, kad Rusijos užpultoje šalyje neįmanoma užtikrinti šio konkurso saugumo.

 

67-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą surengs Liverpulis arba Glazgas. Jungtinei Karalystei buvo suteikta galimybė devintą kartą – daugiau nei bet kuriai kitai šaliai – surengti jį, JK atstovui Samui Ryderiui šių metų konkurse užėmus antrąją vietą.

 

Rugpjūtį BBC paskelbė sutrumpintą sąrašą, kuriame iš 20 JK miestų, „pareiškusių susidomėjimą“, liko 7 – 6 Anglijoje ir 1 Škotijoje. Tarp atrankos reikalavimų buvo ir gebėjimas tinkamai atspindėti ukrainiečių kultūrą, muziką ir bendruomenes.

 

Liverpulis, nuo 2015 metų įtrauktas į UNESCO Muzikos miestų sąrašą, yra tapatinamas su grupe „The Beatles“ ir turi turtingą muzikinį paveldą. 2008 metais Liverpulyje vyko „MTV Europe Music Awards“ renginys, taip pat čia yra įsikūręs karališkasis Liverpulio filharmonijos orkestras.

 

Tarp favoritų – ir Glazgas, kuriame yra „OVO Hydro“ arena, rodoma „Netflix“ filme „Eurovizijos dainų konkursas: ugnies sakmės istorija“.

 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis