Ilgalaikės meilės receptas: 5 kasdieniai sąmoningumo pratimai poroms

Verta nuosekliai puoselėti jausmus, būnant su partneriu, su kuriuo jau esi. Nauji santykiai, neišsprendus klausimų, iškilusių ankstesniuose, nuves ten pat. Prarasite laiką gyvenime, kurį buvo galima skirti didesnei gyvenimo kokybei sukurti, teks vėl pradėti viską nuo nulio. Taip kalba Žmogaus transformacijų centro „Kelionė į save“ įkūrėjas Valdas Bauža, nuolat padedantis poroms tobulinti savo santykius.

„Būtent taip darome ir mes su mano mylima žmona Vikenta – jau keletą metų intensyviai kartu dirbame, tobulindami save ir savo santykius. Šiuo metu mes, ko gero, esame labiausiai įsimylėję vienas kitą gyvenime. Ne tik labai gera turėti tokį palaikantį partnerį, bet ir – jaučiame, kaip abu tobulėjame kaip žmonės, kaip asmenybės“, - teigia Valdas Bauža.


Pasak jo, žmonės mėgsta svarstyti bei kalbėti apie poros santykius bei ieškoti jų harmonijos recepto. Kviesdamas žmones gilintis į save, sąmoningumo treneris neretai mato didžiulį paveikslą, kuriame ryškėja įvairių jų santykių priežastys ir užduotys, išsidėstę ankstesnėse patirtyse. Poros santykiai – kardinaliausia tokių užduočių aikštelė.


Harmoniją tarp dviejų žmoniųlemia svarbūs santykiai su mama, giminės klausimai, buvusios skaudžios patirtys su kitomis antromis pusėmis. Perimti santykių elgesio modeliai iš šeimos, giminės, sociumo taip pat dažnai diktuoja elgesį su antra puse. Žmogus gyvena, elgiasi pagal šiuos modelius, bet negirdi savo širdies.


Neišsprendę savo klausimų ir išsiskyrę su partneriu, kurdami naujus santykius jie nešasi tą patį neišspręstų patirčių bagažą ir pritraukia panašius žmones į savo gyvenimą. Jie vėl įsimyli, o po to - viskas vyksta panašiai kaip anksčiau. Vėl grįžtama prie tų pačių klausimų, nes jie nebuvo išspręsti.


Todėl verta kurti harmoningus santykius, ieškoti giluminių savo elgsenos priežasčių tiek savyje, tiek ir santykyje su kitu žmogumi. Svarbu ieškoti traumų, nuoskaudų, priimti savo žmogų besąlygiškai, pamatyti jį su meile. Jeigu poroje su savimi dirba tik vienas žmogus, o kitas jų nesprendžia, atstumas tarp šių žmonių didėja ir skyrybos  gali būti neišvengiamos bei tapti antro žmogaus tobulėjimo pradžia.


Kad taip nenutiktų, sąmoningumo treneris siūlo puoselėti jausmus poroje ir pabandyti keletą paprastų pratimų, kaip tobulėti porai.


5 būdai, kaip gerai didinti sąmoningumą poroje:


1. Patartina kiekvieną dieną žiūrėti vienas kitam į akis bent 10 minučių bei stebėti, kokios emocijos kyla. Šio pratimo metu gali kilti iš kitų gyvenimų anksčiau užstrigusios emocijos, susijusios su meile, su antra puse, ankstesniais partneriais, o galbūt ir su šiuo žmogumi. Leidžiame emocijoms išeiti – dažnai kartu su ašaromis. Pratimą verta baigti, kai emocijos ir jausmai nebekyla.


2. Būtina sekti, kur prasidėjo nemalonus jausmas poroje. Skirkite keletą minučių ir atsekite, ar jausmas prasidėjo nuo minties, ar pasakyto žodžio, kokia jūsų širdyje kilo reakcija, ar tikrai buvo dėl ko reaguoti?


3. Jeigu negatyviai reaguojate į savo partnerio elgseną, ieškokite priežasčių savyje. Tam labai praverčia įvairūs mentaliniai pratimai, meditacijos, savęs pažinimas, giluminių priežasčių ieškojimas, šeimos konsteliacijų metodas, Džong Juan čigongo praktika.


4. Jeigu jums kyla negatyvūs jausmai, jų verta nereikšti negatyviu būdu, bet apie juos pasakyti, būtinai kartu išsikalbėti: „Man nepatiko, kaip tu paėmei arbatos puodelį.“ „Savo daiktus padėjai ne vietoje.“ „Tu manęs nepagyrei.“ „Man nepatiko, kaip tu pasakei žodį mano mamai.“ Verta Išsakyti savo jausmus bei juos paleisti. Galima išsakyti iš pradžių sau, o tada - kitai pusei, kad suprastų jus bei geriau jus pažintų. Taip suartės jūsų širdys. Užgniaužti jausmų nerekomenduotina, mat, užgniaužti jausmai atsiliepia širdžiai ir elgsenai. Tuomet žmogus išlieka suirzęs, kyla aštresnės reakcijos į kitas situacijas.


5.  Šeimoje su vaikais, privalomai atraskite laiko dviem. Svarbu, kad močiutė ar auklė porai valandų prižiūrėtų vaikus, ir jūs, kaip pora, turėtumėte laiko sau bei vienas kitam. Smagu ir vertinga tiesiog prasivaikščioti dviese ar pavakarieniauti, suvalgyti desertą.


Mamos dažnai pamiršta antrą pusę. Tai yra didžiausia klaida. Porose partneriai turi išlikti numeris vienas poroj, o tik tuomet - vaikai ir kiti šeimos nariai. Jeigu vaikai nemato meilės tarp tėvų, jie nesijaučia ramūs ir saugūs tėvų meilėje.  

 

 

 

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis