10 faktų apie kates ir šunis, kurių turbūt nežinojote

Katės ir šunys - populiariausi naminiai gyvūnai pasaulyje. Regis, apie juos žinome nemažai, o dažnas iš mūsų ir auginame vieną iš šių gyvūnų namuose. Vis dėlto ne visi savo augintinius puikiai pažįsta.

Prieš pateikdami jums 10 įdomių faktų apie kates ir šunis, kurių galbūt nežinojote, kviečiame prisidėti prie kilnios akcijos.


Kas gi - katės ar šunys valdo pasaulį? Į tai pabandys atsakyti Mars (Padigree ir Whiskas gyvūnų maisto gamintojas), organizuojantis labdaros kampaniją. Jos metu balsavimo metodu bus siekiama išsiaiškinti, kokių - kačių ar šunų - žmonių Lietuvoje yra daugiausia. 



Labdaros kampanija
Labdaros kampanija
Organizatorių archyvas



Šio balsavimo esmė yra ne tik atsakyti į amžiną klausimą - katės ar šunys, bet ir pasisakyti, kad esate už gyvūnų gerovę ir saugumą. Balsavimo pabaigoje „Mars“ šiuos balsus savo lėšomis pavers Gyvūnų maisto parama prieglaudoms. Planuojamas aukos dydis – 7 tonos. Kampanijos pabaigoje – spalio 4 dieną, kai bus minima pasaulinė gyvūnų diena – „Mars“ paaukos 7 tonas gyvūnų maisto prieglaudoms Lietuvoje.


Į akcijos viešinimą įsitraukė ir žinomi žmonės, šunų komandai atstovauja Vaidas Baumila bei pastiprinimo komanda: Ilona Radavičiūtė bei Greta Bitinaitė. Kačių komandos lydere tapo Agnė Kulitaitė, palaikančioji komanda: Žiedūnė Mardosaitė ir Naglimantas Bierancas.


Kviečiame atiduoti savo balsą kampanijos svetainėje www.katearsuo.lt ir prisidėti prie kilnios akcijos!


Na, o dabar pateikiame jums po 10 įdomių faktų apie kates ir šunis.


Katės jums - prie širdies? Tuomet susipažinkite su 10 faktų apie kates:


1. Katės – tikros miegalės. Manoma, kad jos pramiega net du trečdalius savo gyvenimo. Katės vidutiniškai miega po 12 - 16 valandų per parą.


2. Šių pūkuotų gyvūnų širdelės plaka kur kas greičiau nei žmonių. Jų širdies ritmas siekia nuo 110 iki 140 dūžių per minutę.  


3. Juodos katės ne visose šalyse yra nelaimės simbolis. Mūsų šalyje įprasta manyti, kad juodos katės neša nesėkmes, net mirtį. O štai kai kuriose Azijos šalyse juodos katės, priešingai, nei pas mus - gerovės, taikos ir santarvės simbolis.


4. Katės nejaučia saldumo. Katės yra vieni iš tų nedaugelio žinduolių, kurie negali pajusti saldumo. Sudėtinga pasakyti, kodėl katės negali pajusti saldumo skonio, tačiau katėms saldumo pojūčio ir nereikia, nes jos beveik visuomet maitinasi mėsa.


5. Kačių klausa yra ypatingai išlavinta. Teigiama, kad kačių klausa yra jautresnė nei šunų, todėl jos greičiau išgirsta pavojų signalizuojančius garsus ir geba greičiau apsisaugoti nuo pavojaus.



Katės
Katės
Shutterstock nuotr.



6. Katės sunkiai virškina pieną. Kačių šeimininkai mėgsta palepinti kates pienu, tačiau dažnai nežino, kad daugelis kačių yra alergiškos laktozei, kurios yra piene. Laktozės netoleravimas sukelia kačių virškinamojo trakto sutrikimus.


7. Katės įkandimai yra pavojingi. Naminė katė galbūt yra nedidelis gyvūnas, tačiau jos gali lengvai perkąsti žmogaus odą.


8. Katės nemėgsta, kai liečiamos jų pėdos. Tai jautriausia jų kūno dalis, būtent todėl katės visa laiką vaikšto ant pirštų galų, nesiremdamos pilnai visa pėda.


9. Katės skiria tik dvi spalvas iš viso spalvyno - tik geltoną ir mėlyną.


10. Kačių murkimas ne visuomet reiškia, jog jos yra patenkintos. Katės gali murkti ir todėl, jog jos jaučia išgąstį arba nerimą.


Namuose auginate šunį ar paprasčiausiai labiau mėgstate šunis nei kates? Sužinokite 10 įdomybių apie šunis:


1. Mažųjų veislių šunys paprastai gyvena ilgiau nei didelių veislių keturkojai, nes šie sensta greičiau. Kaip bebūtų, senėjimo procesas yra tampriai susijęs su veislės genetinėmis ypatybėmis.


2. Tyrėjai išsiaiškino, kad šunys geba reaguoti į žmogaus emocijas ir ypač liūdesį. Šunys reaguoja į šeimininko nuotaikų svyravimus, ašaras, susijaudinimą.


3. Šuns kūno temperatūra siekia 38 - 39 laipsnius.


4. Šuns matymo kampas yra platesnis nei žmonių: šuns - 250 laipsnių, o žmogaus - 180 laipsnių.


5. Ir šunys, kaip ir žmonės, sapnuoja! Vis dėlto sapnai labiau būdingi mažų veislių šunims.



Šuo
Šuo
Shutterstock nuotr.



6. Daugelis šeimininkų nežino, jog šuns snukio forma gali prognozuoti jo gyvenimo trukmę. Teigiama, jog trumpas šuns snukis lemia trumpą gyvenimo trukmę, o ilgas - ilgą gyvenimo trukmę.


7. Šunys jaučia ne tik žmogaus liūdesį, bet ir gali prognozuoti ligas. Kai kurie šunys užuodžia organinių junginių pokyčius žmogaus organizme.


8. Yra teigiama, kad šunys yra jautrūs temperatūrų skirtumams, todėl gali nujausti orų pokyčius.


9. Šunų šeimininkų gretose širdies ligos yra retesnės, nes glostant šunį, sumažėja žmogaus kraujospūdis, yra normalizuojamas širdies darbas,


10. Psichologai ištyrė, jog šunys savyje turi mažai egoizmo, todėl su šeimininku elgiasi nesavanaudiškai ir nelaukia atsako.


Užsakymo nr.: PT_64968

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis