Pianistės Ievos Dūdaitės programa dovanojo pažintį su mylimuoju

Romantikus ir visus, vertinančius fortepijono skambesį, pianistė Ieva Dūdaitė kviečia į savo rečitalį Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Kovo 7-ąją atlikėja surengs Amelijos iš Monmartro ir Frederiko Šopeno pasimatymą, taip įrodydama, jog muzikoje, kaip ir dėl meilės – viskas įmanoma.


Koncerto programa leis paklajoti po tą patį, bet labai skirtingą Paryžių: svajingų Šopeno noktiurnų, balandžių, valsų skambesys nukels į XIX a. salonus, o filmo „Amélie“ garso takelio melodijos primins, kad net ir naujausių technologijų amžiuje, pabėgti nuo savo jausmų ne taip ir lengva.


Tiek F. Šopenas, tiek Y. Tiersenas, pasak pianistės, kūrėjai-novatoriai, pranokę savo epochas. Abu labai skirtingi ir šiek tiek panašūs: „Paryžiaus salonuose skambėjusios Šopeno melodijos yra išdailintos, įsimintinos, puikiai pritaikytos fortepijonui. Šiam koncertui parinkau ryškiausius „perliukus“, kurie tikrai nepaliks abejingų. Tuo tarpu, Y. Tierseno kūriniai mane, kaip atlikėją, perkelia į kitas erdves: pilnas akordeono garsų Monmartro gatveles, turgavietes, kalvas, klonius, skliautus... Tokį jausmą noriu perduoti ir publikai“.


Iš pat pradžių tokia programos koncepcija sulaukė ir skeptiškų vertinimų, teigiančių, jog nedera gretinti šių dviejų kompozitorių, tačiau būtent ji pianistei pelnė kontraktą su prestižine įrašų kompanija „ARS Produktion“.I. Dūdaitė
I. Dūdaitė
Organizatorių nuotr.„Manau, jog būtent dėl šviežumo ir puikiai derančio abiejų kompozitorių genialumo, ši programa iškart atkreipė įrašų kompanijos dėmesį. „Ars Produktion“ 2019-aisiais laimėjo metų kompanijos titulą (International Classical Music Awards) ir išleido mano debiutinį albumą „Tiersen Meets Chopin”, - džiaugiasi atlikėja.


Kompaktinę plokštelę „Tiersen meets Chopin“ I. Dūdaitė išsiuntė ir pačiam Y. Tiersenui, iš kurio žmonos (pats kompozitorius tuo metu buvo išvykęs į koncertinį turą) netrukus sulaukė džiugios žinutės, jog kūrinių interpretacijos puikios!


Daugiau nei dešimtmetį užsienyje praleidusi viena geriausių savo kartos pianisčių, jau kurį laiką gyvena Lietuvoje. Prie šių gyvenimo pokyčių iš dalies prisidėjo ir romantiškoji koncerto programa – būtent ji skambėjo viename iš rečitalių, kuriame I. Dūdaitė sutiko savo būsimą vyrą...


Akivaizdu, jog „Amelija iš Monmartro ir Šopenas“ I. Dūdaitei pritraukia lemtingus, įsimintinus įvykius. Galbūt ši programa netikėtai teigiama linkme pasuks ir jūsų gyvenimus? Apsilankykite fortepijono rečitalyje romantikams (ir ne tik) – kovo 7 d., šeštadienį, 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje ir pasimėgaukite muzika, kuriai negalioja laiko ribos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis