„Bardo“ galerija praveria duris naujai patirčiai

Britų menininkas Steven Vincent Mitchell, „Bardo“galerijos Kernavėje įkūrėjas, nenustygsta vietoje.

Šių metų pavasarį. „Bardo galerija“ atšventė 5-ąjį gimtadienį, kurio proga lankytojai buvo pakviesti pasisemti nežemiškos patirties atnaujintame galerijos labirinte-instaliacijoje, kur buvo galima išvysti daugiau nei šimtą S.V. Mitchell paveikslų iš „Bardo“ darbų serijos ir žymaus šveicarų siurrealisto Hans Ruedi Giger (geriau žinomo H.R. Giger vardu) tapybos bei litografijos darbus.



S. Mitchell
S. Mitchell
Asmeninio albumo nuotr.



Dabar menininkas kviečia visus naujai patirčiai tik kąi įrengtuose „Bardo“ galerijos „Dvasių namuose“, pradėdamas naująjį projektą „Trylikos ratas“. Mistiškai įrengtoje erdvėje bus eksponuojami skirtingų meninkų kūriniai, atspindintys archajiškas vertybes ir savybes, su kuriomis mūsų šiuolaikinė moderni kultūra prarado ryšį. Kaip teigia S.V. Mitchell - „Dvasių namai“, tai daugiau nei vien tik parodų erdvė, tai sakrali erdvė, suteikianti galimybę pamatyti ir pajusti nematomą, nusikelti ten, kur šiuolaikinės modernios technologijos nukelti negali.



Galerijoje
Galerijoje
Asmeninio albumo nuotr.



Pirmoji duris į dvasių kambarį pravers ir „Trylikos ratą” š. m. rugpjūčio 10 d. atidarys menininkė Luka Va (Luka Krištapavičiūtė). „Trylikos ratą” pradedantys Lukos Va kūriniai pristato neseniai atsiradusį reiškinį, moderniąją teriantropiją, ir skatina įsižiūrėti giliau nei leidžia mūsų paviršutiniškas suvokimas. Parodoje pristatomi darbai buvo sukurti per šešias savaites viešint „Bardo“ galerijoje. Dalis darbų sukurti ta pačia technika, kaip ir S.V. Mitchell kūriniai.



Luka Va galerijoje
Luka Va galerijoje
Asmeninio albumo nuotr.



Aerografo (purškiamų dažų) technika Lukai Va buvo nauja, o tai suteikė menininkei įstabių netikėtumų. Viena mėgstamiausių Lukos Va darbų temų – gyvūnai, kadangi, kaip ji pati sako „kiekviename žmoguje esama šiek tiek gyvūno“. Nuotaikingu, naiviu stiliumi pasižymintys piešiniai pasakoja apie antropomorfiškus (sužmogintų gyvūnų) personažus ir netiesiogiai atspindi teriantropinį urvinį meną, kuriame vaizduojamos mitinės būtybės – pusiau žmonės, pusiau gyvūnai.



Luka Va su savo paveikslu Melburne.
Luka Va su savo paveikslu Melburne.
Asmeninio albumo nuotr.



Luka gimė Lietuvoje, šiuo metu gyvena Australijoje. Nuo mažens domėjosi menais, o ypatingai piešimu. Piešė visur ir viską, nuo katinų ant palangių iki pelių šokių Operos ir baleto teatre. Tad natūralu, kad pasirinko akademines grafinio dizaino studijas, o jas baigusi dirbo dizaino srityje. 2011 m. išvykusi gyventi į Australiją, įkvėpta naujų įspūdžių, Luka Va grįžo prie piešimo ir tapybos. Čia ji dalyvavo ne vienoje parodoje, konkursuose. 2018 m. rudenį Melburne pristatė solo parodą „Magic happens“.


Parodos atidarymas Kernavėje įsikūrusioje „Bardo“ galerijoje vyks jau šį šeštadienį, rugpjūčio 10 d., nuo 15 val. Darbai bus eksponuojami iki š. m. rugpjūčio 25 d. Parodos kuratorius – S.V. Mitchellas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis