Liepos mėnesiui skaičiuojant priešpaskutinę savaitę Pažaislio muzikos festivalyje netrūks geros bei įdomios muzikos

Publika turės galimybę pasiklausyti trijų koncertinių programų.

Viena jų nuskambės net du kartus: liepos 17 d. Babtyno-Žemaitkiemio dvare ir liepos 19 d. Birštono kultūros centre jų lauks susitikimas su prieš dešimtmetį festivalyje viešėjusiais atlikėjais, šeimyniniu ansambliu iš Vengrijos „Karavan Familia“, liepos 19 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje koncertuos smuikininkas iš Kinijos, Paganini konkurso laureatas Mengla Huangas ir Čiurlionio styginių kvartetas, o liepos 21 d. Raudondvario pilyje į romantišką koncertą, pavadintą „Rapsodija dviem“, kvies nedažnai girdimas alto ir akordeono duetas „Tutto a Dio“.


Unikaliame romų šeimos ansamblyje „Karavan Familia“, kurio muzikoje puikiai dera senosios tradicijos bei naujos patirtys, etnomuzikos harmonijos ir popmuzikos atgarsiai, muzikuoja šeimos galva István Nagy, dainuojantis ir grojantis gitara, István Nagy jaunesnysis, kuriam paklūsta bosinė gitara ir iš Peru kildinamas ritminis instrumentas cajón, skamba Ilonos Farkas ir Niki Nagy balsai, o klausytojų akims malonumą teikia Vandos Csámpai šokio judesiai. Ansamblio vadovas apie kolektyvo repertuarą kalba taip: „Mes grojame romų, gyvenančių nuo Vengrijos iki Balkanų šalių, nuo Rusijos iki Ispanijos, liaudies dainas ir melodijas. Mums svarbu, kad aranžuojama daina ar melodija, įgaudama ansambliui būdingą koloritą, išlaikytų originalų turinį, manierą bei nuotaiką.“ Koncerto Babtyno-Žemaitkiemio dvare metu veiks organizacijos „Kūrybos kampas 360°“ inicijuotos vaikų kūrybinės dirbtuvės, kur mažieji festivalio lankytojai galės užsiimti įvairiais darbeliais.


„Karavan Familia“
„Karavan Familia“
Organizatorių archyvas


Vienas ryškiausių Kinijos smuikininkų M. Huangas Europoje išgarsėjo laimėjęs Italijoje vykstančio Paganinio vardo smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją. Prieš dvylika metų atlikėjas debiutavo Niujorke ir Bostone, gastroliavo Azijoje ir Italijoje, sekantys sezonai buvo nužymėti debiutais Paganini vardo festivalyje Taivane, pasirodymais su Hamburgo, Makao ir Šanchajaus simfoniniais orkestrais, gastrolėmis Japonijoje, Meksikoje, Europoje ir kitose pasaulio šalyse. Smuikininkas bendradarbiauja su prestižinėmis įrašų kompanijomis Deutsche Grammophon ir Universal Music, o kritikai visuomet pastebi įspūdingą atlikėjo techniką, leidžiančią atskleisti sudėtingiausių partitūrų grožį. Solisto partneriu šio koncerto metu taps Čiurlionio kvartetas, kuriame groja smuikininkai Jonas Tankevičius ir Darius Dikšaitis, altininkas Gediminas Dačinskas ir ilgametį kvarteto violončelininką Saulių Lipčių neseniai pakeitęs Gleb Pyšniak. Prieš penkiasdešimt vienerius metus susibūręs ansamblis tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas, o jo pasirodymai nuolatos sulaukia kritikos atsiliepimų, liudijančių apie nuostabią kūrinių interpretaciją, primenančią kamerinės muzikos mėgėjams, kaip turi būti atliekama kvarteto muzika.


M. Huangas
M. Huangas
Organizatorių archyvas


Duetas „Tutto a Dio“, kuriame muzikuoja neseniai šeimą sukūrę altininkė Greta Staponkutė ir akordeonininkas Augustinas Rakauskas ‑ pasauliniuose konkursuose laurus skinantis ansamblis, klausytojų vertinamas už charizmatišką ir sielos gelmes paliečiantį atlikimą, nuspalvintą profesionaliu ir kūrybišku muzikalumu. Žingeidumas ir nuolatinis siekis tobulėti ‑ ryškus ansamblio narių bruožas: baigę mokslus Lietuvoje jie tobulinosi Lozanos muzikos universitete Šveicarijoje, kur abu baigė dvejas magistro studijas. Duetas nuolat tobulinasi pas geriausius pedagogus ir teigia, kad labai svarbu mokytis ir nenustoti kelti sau aukštus reikalavimus. Atlikėjų keliai susipynė prieš septynerius metus, viešint Didžiojoje Britanijoje, kur kartu keliaudami, kurdami ir įgyvendindami bendras muzikines idėjas muzikantai ėmė plėtoti koncertinę veiklą. Duetas kviečiamas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, o pernai jie laimėjo Kultūros Tarybos stipendiją Lietuvos Šimtmečio koncertiniam turui, kurio metu buvo pristatytas 20 koncertų ciklas Europoje bei Jungtinėse Amerikos valstijose.


„Tutto a Dio“
„Tutto a Dio“
Organizatorių archyvas


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis