Pažaislio muzikos festivalis jau ryt kviečia į koncertą „Laisvų širdžių istorijos“

Liepos mėnesį XXIV Pažaislio muzikos festivalis pradės išskirtiniu projektu

Antradienį, antrąją šiltojo vasaros mėnesio dieną Kauno valstybinėje filharmonijoje į kelionę po muzikos, poezijos ir mados pasaulį, pavadintą „Laisvų širdžių istorijos“, klausytojus kvies trys žavios damos: dainininkė Irena Milkevičiūtė, pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė ir aktorė Birutė Mar.


Klausytojų akis džiugins mobili kostiumo fotografijų paroda iš Vilniaus dailės akademijos profesorės, drabužių dizainerės Jolantos Talaikytės kolekcijų „Barborytės“ ir „Širdys“. Kolekcijų autorė apie jų gimimą kalba taip: „Nuo amžių amžinųjų pagal drabužį sutikdavo, drabužis buvo ne tik statusas, bet ir saviraiška, kūryba. Lino drabužių kolekciją „Barborytė“ kūriau įkvėpta senų fotografijų ir prisiminimų apie savo močiutę, mamą, kitas giminės moteris. Kolekcija „MOTERS ŠIRDIS” – tai 30 unikalių kostiumų kolekcija, jungianti šiuolaikinės mados sampratą su istorinio kostiumo atspindžiais  joje užkoduota moters jausmų ir Pažaislio vienuolyno istorijos paslaptis. Širdis vienuolė, atsiskyrėlė, karingoji, išdavikė, bailioji, apsėstoji, meilioji, gailestingoji, aistringoji  tai tik keli štrichai, atskleidžiantys kolekcijos dvasią. Kiekvienas modelis tarsi raktas į moters širdį, kupiną nuoširdžiausių jausmų, paslapčių, dvejonių, nuojautų, nusivylimų, tikėjimo, kūrybos...“


Koncertas „Laisvų širdžių istorijos“  dar viena proga klausytojams susitikti su pamėgta dainininke I. Milkevičiūte. Ji  tikra Lietuvos operos legenda, jos sukurti vaidmenys ir tobulai valdomas, subtiliausių niuansų kupinas vokalas aukso raidėmis įrašyti į lietuvių atlikimo meno istoriją. Poezijos posmais klausytojų širdis nuskaidrinsianti B. Marcinkevičiūtė-Mar dažnai režisuoja ir rašo scenarijus muzikos, teatro, literatūros projektams, kaip skaitovė pristato savo ir kitų autorių kūrybą, yra išleidusi septynias knygas. Viena pagrindinių pianistės R. Mikelaitytės-Kašubienės veiklos krypčių  bendradarbiavimas su dainininkais, propaguojant kamerinę-vokalinę muziką. Ji ypač domisi vokiečių dainos (Lied) meistrų kūryba, verčia dainų tekstus į lietuvių kalbą, rašo straipsnius muzikinės kultūros temomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis