Unikaliame spektaklyje – trijų skirtingų tautybių ir teatro mokyklų aktoriai

Kovo 25 dieną pirmą kartą Vilniuje (Lietuvos nacionaliniame dramos teatre) bus parodytas latvių spektaklis „TWHYS. The war hasn‘t started yet. / Karas dar neprasidėjo“.

Latvių režisierė Lera Surkova pasirinkusi Michailo Durnenkovo pjesę, kurią jis parašė Glazgo teatro užsakymu, darbui pakvietė tris skirtingų tautybių ir teatro mokyklų aktorius: latvę Guną Zariņą, lietuvį Gytį Ivanauską ir rusą Aleksandrą Malikovą.


Organizatorių nuotr.



Gytis Ivanauskas geriausiai pažįstamas Lietuvos žiūrovams, bet atskiro paminėjimo verta ir Guna Zariņa. Ji – viena garsiausių Latvijos aktorių, dirbanti su Alviu Hermaniu, ne kartą pelnė „Geriausios metų aktorės“ titulus Latvijoje ir gavo valstybinį Latvijos apdovanojimą – ji yra Trijų žvaigždžių ordino kavalierė. Kovo 25 d. lietuviai kviečiami susipažinti su aktorės kūryba.



Organizatorių nuotr.


 

Anot kūrėjų, spektaklio „TWHYS“ veikėjai – tokie pat žmonės kaip mes, gyvenantys bet kuriame pasaulio mieste: tėvai ir vaikai, vyrai ir žmonos. Juos slegiančios problemos slegia ir kiekvieną iš mūsų: baimė netekti artimųjų ir nutraukti šeimyninius saitus, naujosios technologijos, apleisti bejėgiai seneliai kaime. Vartotojų visuomenė, įpratusi rinktis tai, kas geriausia, ir pamirštanti apie tikruosius jausmus. Į gatves besiliejanti agresija ir įvairios eskapizmo formos.

 



D. Matvejevo nuotr.


Dramaturgas Michailas Durnenkovas – vienas geriausių šiuolaikinio teatro dramaturgų, Londono teatro Royal Court theatre rezidentas, dažnas tarptautinių festivalių dalyvis. Pjesė „Karas dar neprasidėjo“ (The War Hasn't Yet Started arba TWHYS) buvo sukurta Glazgo (Škotija) teatro užsakymu, ir yra išversta į anglų, rumunų, čekų, italų, lietuvių, suomių kalbas.



D. Matvejevo nuotr.


 

Spektaklio režisierė Lera Surkova, paskutiniojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje išvykusi mokytis pas Olegą Tabakovą, į Maskvos A. Čechovo dailės teatro (МХТ) mokykloje-studijoje suformuotą „latviškąjį kursą“. Kino režisūros Lera Surkova mokėsi pas Mariną Razbežkiną, vėliau – pas Vladimirą Chotitenko. Statė spektaklius Maskvoje: nepriklausomame teatre Teatr.doc , Mejerholdo centre, Tagankos teatre, Gogolio centre. Dirbo kartu su ukrainiečių dramaturge Natalija Vorožbit Sankt Peterburgo Aleksandros teatre (Rusijos valstybinis A. S. Puškino dramos teatras – „Aleksandrinka“). Režisavo šiuolaikinės dramaturgijos skaitymus „Liubimovkos“ ir „Teritorijos“ festivaliuose. 



D. Matvejevo nuotr.


 

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Mara Broka. Latvijos Dailės meno akademijos studentė. Mokėsi scenografijos pas Moniką Pormalę ir Andrį Freibergą. Dirbo Latvijos nacionaliniame teatre.

 

Muziką spektakliui kuria du žmonės – tai elektroninės muzikos kūrėja ir didžėjė Olia Krikova ir pianistas Richardas Plešanovas, dalyvausiantis ir spektaklyje.

 


D. Matvejevo nuotr.



Spektaklio prodiuserė – Jevgenija Šermeneva, buvusi tarptautinių „NET“ (Naujasis Europos teatras) ir „Teritorija“ festivalių vadovė, Krasnojarsko knygų mugės kultūros programos, festivalio vaikams „Gavrošas“ ir Centrinėje Rusijoje rengiamo festivalio „Teatro sindromas“ kuratorė. Michailo Prochorovo fondo teatro programos ekspertė. Dvejus metus, vykstant permainoms sostinės teatro pasaulyje, ėjo Maskvos Kultūros ministro Sergėjaus Kapkovo pavaduotojos pareigas.

 

Spektaklis vienintelį kartą – kovo 25 d. – bus rodomas LNDT Mažojoje salėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis