Vilniuje atidaroma Valstybės šimtmečiui skirta Lietuvos šimtamečių fotoportretų paroda

Gausiai lankyta Kaune, apkeliavusi daugelį Lietuvos miestų ir rodyta Norvegijoje, fotomenininkės Monikos Požerskytės paroda „100 metų kartu“ pagaliau atkeliauja ir į Vilnių.

Ketvirtadienį autorė kviečia į Dailininkų sąjungos galeriją Vokiečių gatvėje, kur įvyks Lietuvos šimtamečių portretų pristatymas. Parodą lydės nepaprastos šimto metų sulaukusių žmonių istorijos bei unikalus Lietuvos kvapas, praneša organizatoriai.M. Morkevičiaus nuotr.„Šešėliais neužmaskuoti, skaidrūs veidai yra tarsi žinutė, kad dažniau pažiūrėtume savo artimam žmogui į akis, jį išklausytume“, - taip savo fotoprojektą, skirtą valstybės šimtmečiui, pristato fotografė.


M. Požerskytė aplankė daugybę Lietuvos vietų, kur susitiko su šimto ir daugiau metų sulaukusiais senoliais, išklausė jų pasakojimų, išgyvenimų, neįtikėtinų istorijos vingių. „Žvelgdama į kiekvieną portretą atsimenu herojaus pasakojimus, aplinką, nuotaiką. Didžiuojuosi, kad galėjau įamžinti, išsaugoti ir pasidalinti. Ši kelionė po šimtamečių namus man buvo didžiulė dovana“, - pranešime cituojama fotografijų autorė.M. Morkevičiaus nuotr.Parodos atidarymo metu fotomenininkė žada pasidalinti daugybe kelionėje išgirstų istorijų. Be to, visus, atėjusius į parodą, apgaubs ir ypatingas kvapas.


Pasak M. Požerskytės, vaišingumas yra bendrasis vardiklis, jungęs visas viešnages pas Lietuvos šimtamečius. Šie senjorai - Lietuva, kurią šiemet švenčiame, o svetingumas, kuriuo jie save išreiškia, - lietuviškosios tapatybės pamatas. Tam skirtas ir neįprastas parodos kvapas.


„Šis kvapas, siekiantis perteikti lietuviško maisto tapatybę, - užuomina į padrėkusią žemę, gaivų orą, prisisunkusį šviežiai sužaliavusios pavasarinės gamtos aromatų, kurie taip primena paprastas lietuviško stalo vaišes: gardžiai kvepiantį baltą sūrį su juodųjų serbentų uogiene, užtepta ant juodos duonos“, - kalba parfumerė, kvapų menininkė Laimė Kiškūnė.M. Morkevičiaus nuotr.M. Požerskytės paroda - Lietuvos šimtmečiui skirto projekto „100 metų kartu“ dalis, kurį dar sudaro tokio paties pavadinimo fotografijų albumas bei dokumentinis režisierės Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“ (prodiuseris Kęstutis Drazdauskas).


Paroda Vilniuje veiks iki gruodžio 27 d. Ją organizuoja kino gamybos kompanija „Artbox“ ir „Monika Pozerskyte Photography“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis