Pažaislio muzikos festivalio programa rugpjūčio 11-12 d.

Antrasis rugpjūčio savaitgalis simboliškai paženklintas dviem Pažaislio muzikos festivalio koncertais, kuriuose vėlgi karaliaus vokalinė muzika.

Rugpjūčio 11 d., šeštadienį, 19 val. Birštono kurhauze skambės programa „Mano gyvenimo dainos“, skirta dainininkės Sabinos Martinaitytės jubiliejui, o rugpjūčio 12 d., sekmadienį, 16 val. Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje Pažaislio muzikos festivalio publika ir vėl turės galimybę susitikti su nuolatinėmis festivalio viešniomis, trimis žaviomis damomis, susibūrusiomis į trio „RAMuzika“.


S. Martinaitytė trijų tarptautinių dainininkų konkursų laureatė, jau daugiau nei trisdešimt metų dirbanti Kauno valstybiniame teatre. Atlikėja kūrė vaidmenis ir dainavo įvairiuose Lietuvos ir užsienio šalių teatrų spektakliuose, jos kūrybinę biografiją puošia 24 pagrindiniai soprano vaidmenys operos žanro spektakliuose. Dainininkė paruošė apie septynias dešimtis solo programų, dainavo daugiau nei 1000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Solistė  nuolatinė tarptautinių muzikos festivalių viešnia, o jos koncertų maršrutai driekiasi nuo Jungtinių Amerikos valstijų iki pat tolimojo Kazachstano.


S. Martinaitytė
S. Martinaitytė
Organizatorių archyvas


Jau kone tris dešimtmečius S. Martinaitytė reiškiasi kaip iškili vokalo pedagogė, o prieš septynerius metus jai buvo suteiktas VDU Muzikos akademijos profesorės pedagoginis vardas. Pedagogės mokiniai dainuoja įvairiuose šalies bei užsienio teatruose, jų vardai mirga koncertų afišose. Į koncerto muzikinį vėrinį Pažaislio muzikos festivalio publikai puikiai pažįstama atlikėja įpins gražiausius vokalinės muzikos perlus, lydėjusius ir tebelydinčius ją per visą įsimintiną karjeros laikotarpį. Talentingai atlikėjai bei pedagogei koncerto metu talkins jos buvę ar esami mokiniai. Tai sopranai Gabrielė Skromanaitė ir Monika Pleškytė, mecosopranas Gabrielė Kuzmickaitė, tenorai Rapolas Baranauskas ir Egidijus Bavikinas, baritonas Andrius Apšega, bosas-baritonas Martynas Žukauskas bei publikos numylėtinis, charizmatiškasis bosas Liudas Mikalauskas. Visų dainininkų pasirodymus lydės nuolatinė S. Martinaitytės scenos partnerė, pianistė Audronė Eitmanavičiūtė, o greta nuostabiausių operų ar operečių arijų, duetų bei rusiškų romansų atlikėjai žada pateikti keletą netikėtų muzikinių siurprizų.


Po visą Lietuvą išsibarsčiusios ansamblio „RAMuzika“ atlikėjos jau septynerius metus nenutraukia muzikinio bendradarbiavimo ir kasmet festivalio publikai pristato po naują programą. Ir šį kartą Palangoje gyvenantis sopranas Aistė Širvinskaitė, kaunietė pianistė Rūta Blaškytė ir Vilniuje reziduojanti smuikininkė Miglė Dikšaitienė kviečia pasiklausyti koncerto, pavadinto „Epitalamos. Baroko metamorfozės“. Epitalama yra panegirinio pobūdžio eilėraščio žanras, atkeliavęs pas mus iš antikos laikų. Sakoma, kad šio žanro pradininkė buvo garsioji graikų poetė Sapfo, o patys eilėraščiai turėjo aiškią paskirtį – buvo deklamuojami tuoktuvių šventės metu. Beje, šis žanras, virtęs daina buvo populiarus ir baroko laikmečiu. Tad nenuostabu, kad koncerto metu skambėsiančioje baroko epochos meistrų Antonio Vivaldi, Johanno Sebastiano Bacho, Francesco Gasparini, Giovanni Battista Bassani, Giovanni Bononcini bei Francesco Durante kūryboje klausytojai galės aptikti epitalamoms būdingų požymių. Na, o kokias metamorfozes barokinė stilistika patirs XX a. operų, dainų bei miuziklų kūrėjų Georgeo Gershwino bei Richardo Rodgerso opusuose teišlieka intriguojančia programos detale.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis