„Baltas paukštis” - Vytauto Kernagio atminimui

Aukštai pakilęs „Baltas paukštis”, nusileis kovo 15-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje, kur skambės ne tik ši, bet ir kitos mylimos, nepamirštamos maestro Vytauto Kernagio dainos.

Koncerte gėrėtis spalvinga maestro kūryba - poetišku švelnumu, nuoširdžiu valiūkiškumu ar satyriškai aštriu grotesku – kvies solistas Liudas Mikalauskas. Auksinį Lietuvos bosą, garsų ne tik balso grožiu, bet ir artistiškumu, lydės neįprastos sudėties - trys violončelės (grupės iniciatorius Giedrius Daunoravičius, Tomas Šatas, Domas Jakštas), kontrabosas (Dainius Rudvalis) - styginių kvartetas „Bass arco”.

Muzikantų paruošta programa žavi originaliomis aranžuotėmis bei gaiviu skambesiu, kuriame tarsi girdisi žmogaus sielos alsavimas. Pasak L. Mikalausko, toks ir buvo pagrindinis siekis: „Norėjome parengti ką nors išskirtinio, skatinančio išgirsti muziką savyje ir dalintis ja su kitais. Violončelė nuo seno siejama su žmogaus balsu, tad, nėra įtikinamesnių instrumentų, derančių su vokalu bei gebančių taip virpinti sielos stygas, kaip mūsų pasirinktieji”.

„... jei šios dainelės patiks ne tik mažiesiems vaikeliams, bet ir jų tėveliams – būsiu laimingas. Rašydamas jas, galvojau tiek apie vienus, tiek apie kitus. Juk nėra negražu, nei gėda vėl trumpam pasijusti vaiku ir pažvelgti į viską lyg iš rasos lašo. Daug keistų ir netikėtų dalykų galima pamatyti...“

Šie V. Kernagio žodžiai – savotiškas koncerto moto ir tik nuo Jūsų priklausys ką jame pamatysite, atrasite, išgirsite...

Koncertas „Baltas paukštis”, skirtas Vytauto Kernagio atminimui, kuriame dalyvaus solistas Liudas Mikalauskas (bosas) ir styginių kvartetas „Bass arco” - Giedrius Daunoravičius (violončelė), Tomas Šatas (violončelė), Domas Jakštas (violončelė), Dainius Rudvalis (kontrabosas), vyks kovo 15 dieną, 18.00 ir 20.30 valandomis Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus 30, Vilnius).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis