Kur eisime ir ką veiksime balandį

Šiemet šiltesnio pavasario dar tenka palaukti, tačiau išlindusi saulė tiesiog ragina nesėdėti namuose ant sofos, o turiningai praleisti laisvalaikį. Vienas geriausių būdų – apsilankyti gerame renginyje. Visą 100 tokių renginių surinko leidykla „Terra Publica“ ir sudėjo į knygą „Lietuva. 100 renginių, kuriuos verta išvysti“. Pasirodo jų turime tikrai nemažai ir išsirinkti įdomiausią – nelengva užduotis. Balandis žada nemažai švenčių ir renginių, kuriuose verta dalyvauti, tad jūsų dėmesiui pateikiame įdomiausius.

„Ką pasėsi…“
Balandžio 4–6 d. vyksta Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“ Aleksandro Stulginskio universitete, Kaune. Keletą dienų vykstančioje parodoje galima pasižvalgyti į naujoves, sukurtas žemės ūkio srityje, o besidomintys gėlininkyste, sodininkyste ar daržininkyste turi puikią progą – veikia sodinukų, gėlių, sėklų mugės, galima įsigyti įvairiausių želdinių: nuo smulkiausių gėlių daigelių iki sidabrinių eglučių ar tujų.
Parodos metu vyksta ir daug šviečiamosios programos renginių: aktualiomis temomis vedami seminarai ir paskaitos. Parodos lauko scenoje tradiciškai organizuojami koncertai, vyksta žirgų konkūras.
Daugiau informacijos rasite: www.kapasesi.info

„FiDi“
Balandžio 6 d. Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai švenčia fiziko dieną. Šiais metais vyksta jau 45-oji jubiliejinė „FiDi“ šventė.
Pirmoji „FiDi“ įvyko 1969 m. tuometinio studentų profsąjungos pirmininko Vito Mačiulio iniciatyva. Ši vienos dienos šventė ilgainiui tapo neatsiejama tiek Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto, tiek Vilniaus miesto kultūros dalimi. Nuo pat pirmosios „FiDi“ atsirado ir vakarinė dalis: pirmosios Lietuvoje diskotekos, grupių pasirodymai.
Fiziko diena prasideda šeštadienio ryte prie Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto, Saulėtekyje, kuris šios šventės metu vadinamas „Fizlendu“. Kieme prie universiteto demonstruojami populiarieji eksperimentai, originalūs paprastų fizikos dėsnių panaudojimo būdai, vyksta įvairios pramogos, koncertas, vaidinimai ir pasirodymai. Vidurdienį į „Fizlendą“ atrieda Fiziko dienos simbolis – dinozauras „Dinas Zauras“, kuris visus veda tiesiai į Filologijos fakultetą. Pasak legendos, šis dinozauras surijęs vieną filologę ir kiekvieną pavasarį tradiciškai važiuojąs atsiprašyti. Vakare vyksta uždaromasis koncertas: pasirodo žymiausios Lietuvos grupės.
Daugiau informacijos rasite: www.fidi.lt

„Darom“
Balandžio 27 d. visoje Lietuvoje organizuojama visuotinė akcija „Darom“, kurios tikslas – švarinti aplinką. Pirmoji tokia akcija buvo suorganizuota 2008 m. Ši akcija sužadino pilietinę bendruomenę ir buvo surinkta apie 1 tūkst. tonų viešose erdvėse paliktų atliekų. Akcijos metu buvo tvarkomasi keturiolikoje Lietuvos miestų.
Jau 2010 m. buvo įregistruota per tūkstantį tvarkymosi taškų ir kasmet jų skaičius auga. Akcijoje dalyvauja vis daugiau Lietuvos žmonių. Džiugu, jog pastebėta atliekų mažėjimo tendencija: akcijos metu surinkta 1,5 tūkstančio tonos atliekų (2010 m. surinkta 12 tūkst. tonų atliekų).
Prisidėkime ir mes prie šios iniciatyvos gražinti Lietuvą.
Daugiau informacijos rasite: www.mesdarom.lt

„Kaunas Jazz“
Balandžio 25 d. į Kauną traukia džiazo muzikos mėgėjai. Čia vyksta tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“, kuris pripažintas ne tik šalyje, bet ir pasaulyje, gerai žinomas, vertinamas klausytojų, muzikų, spaudos, televizijos ir muzikos kritikų.
Tarptautiniame džiazo festivalyje pasirodo ryškiausios džiazo žvaigždės, Lietuvos klausytojams pristatomi geriausi Europos ir pasaulio džiazo projektai (Suomijos, Latvijos, JAV, Kubos, Nyderlandų, Izraelio, Austrijos, Kamerūno, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Ispanijos ir kitų šalių). Pasirodo ir Lietuvos džiazo virtuozai.
„Kaunas Jazz“ rengia ir pristato visuomenei fotografijos darbų parodas koncertų salių erdvėse ir džiazo projektus meno galerijose. Kauniečiams ir miesto svečiams organizatoriai dovanoja „Džiazo gatvę“ – festivalio metu Laisvės alėjoje ir Vienybės aikštėje Kaune kasmet numatomi įvairių džiazo grupių pasirodymai, meninės akcijos, eitynės grojant diksilendams ir orkestrams, kiti renginiai, gerbėjus sveikina džiazo ir populiariosios muzikos atlikėjai. „Džiazo gatvės“ renginiai yra nemokami.
Daugiau informacijos rasite: www.kaunasjazz.lt

„Kritinė masė“
„Kritinė masė“ (angl. Critical Mass) – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. „Kritinė masė“ ypatinga tuo, kad neturi vadovų ir tikslų, tik susitikti kartą per mėnesį ir džiaugtis važiavimo saugumu.
Dažniausiai visi mėgstantys pasivažinėti dviračiais susirenka tam tikroje miesto vietoje ir kartu su visu būriu bendraminčių išvažiuoja į masinį pasivažinėjimą po miestą. Būrys dviratininkų seka paskui važiuojančius priekyje, tačiau yra ir tokių, kurie maršrutą apgalvoja. Tad kodėl gi neprisidėjus prie šio didžiulio pasivažinėjimo?
Daugiau informacijos rasite: www.kritinemase.lt

„Mes važiuojame“
Balandžio 26–27 d. Pasvalyje susirenka istorinės auto- ir mototechnikos gerbėjai. Čia vyksta tarptautinis istorinės auto-, mototechnikos suvažiavimas „Mes važiuojam“. Nuo 2008 metų klubo „Pajusk skrydžio jėgą“ vadovo Eugenijaus Malinausko iniciatyva čia atrieda senovinė technika ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių.
Šventės metu senovinės technikos kolona rieda Pasvalio centro link: daugybė žmonių atvyksta pasigrožėti tiek itin retais, tiek ir įprastesniais automobiliais, motociklais, sunkvežimiais, autobusais ir traktoriais. Dauguma parado dalyvių šventei nublizgina ne tik savo automobilius, bet pasipuošia ir patys: apsirengia prie savo transporto priemonės priderintais drabužiais. Kolonai pasiekus Kiemelių kaimą prasideda paroda, kurioje lankytojų patogumui visa technika išrikiuojama pagal gamybos metus ir šalį.
Apžiūrėjus istorines transporto priemones šventės svečiams siūloma klausytis muzikos, vaišintis prekybininkų gėrybėmis, pakalbinti šventėje dalyvaujančius senosios technikos savininkus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis