J. Foster atliko vaidmenį skirtą vyrui

Kino teatrus pagaliau pasiekė naujausias Neillo Blomkampo darbas, fantastinis trileris „Eliziejus“. Į dvi – privilegijuotųjų ir juodadarbių – dalis susiskaldžiusiame pasaulyje vykstančioje istorijoje pagrindinius vaidmenis atliko Mattas Damonas ir neprilygstamoji Jodie Foster.

Kaip paaiškėjo, šaltakraujiškos garbėtroškos vaidmuo aktorei teko kone atsitiktinai – nors režisierius netikėjo, kad galėtų ją prisikviesti, J.Foster pati parodė didelį susidomėjimą sekretorės Delacourt role.

Kaip pranešė Indiewire.com, įdomiausia, jog J.Foster herojė iš pradžių apskritai turėjo būti vyru. Ir tik pabaigęs rašyti scenarijų filmą „9-asis rajonas“ režisavęs N.Blomkampas pamanė, kad kietą kaip plienas personažą galėtų įkūnyti ir moteris. Filmo kūrėjas drauge su prodiuseriu Simonu Kinbergu sudarė tinkamų aktorių sąrašą ir J.Foster jame buvo labai aukštai, tačiau pats režisierius netikėjo, kad jam pavyks gauti šią aktorę.

Kadras iš filmo „Eliziejus“
Kadras iš filmo „Eliziejus“
Organizatorių archyvas

„Pamaniau, kad būtų beprotiškai nuostabu, tačiau tai neįmanoma. Tačiau po kokios dienos suderinome susitikimą su Jodie ir ji pasakė: „Noriu vaidinti šią heroję.“ Turbūt iš laimės net nusikeikiau“, – pasakojo N.Blomkampas. Režisierius prisipažino nežinojęs, kad J.Foster buvo mačiusi jo filmą „9-asis rajonas“, kuris paliko jai puikų įspūdį. „9-asis rajonas“ buvo nuostabus filmas, būčiau norėjusi jame vaidinti. Tad pamaniau sau, kad ir ką Neillas befilmuotų kitąsyk, tikrai norėčiau pasirodyti jo juostoje“, – žurnalistams sakė 50-metė J.Foster.

Kadras iš filmo „Eliziejus“
Kadras iš filmo „Eliziejus“
Organizatorių archyvas

Beje, įdomu tai, kad tai nėra pirmas kartas, kai aktorė suvaidino rolę, kuri iš pradžių buvo numatyta vyrui – jos herojė 2005-ųjų filme „Skrydžio planas“ iš pradžių buvo sumanyta ne kaip dukters motina, o kaip tėvas.

Naujojo filmo „Eliziejus“ veiksmas vyksta dviejuose, lygiagrečiai egzistuojančiuose pasauliuose, kurie skiriasi kaip diena ir naktis. 2154-aisiais Žemės planeta sugriauta ir perpildyta, likusieji privalo dėl išlikimo kovoti kasdien. Visai kitaip viskas „Eliziejuje“ – taip pavadinta kosminė gyvenvietė, kurioje turtingieji gyvena be rūpesčių. Moderniausia įranga aprūpinti namai, paplūdimiai ir viskas, ko tik gali trokšti širdis. „Eliziejaus“ gyventojai nemato nusikaltimų, karo, vargo, bado ir net neserga, mat kiekvienam skirtas asmeninis, tuoj pat vaistus nuo bet kokių ligų pasiūlantis aparatas.

Kadras iš filmo „Eliziejus“
Kadras iš filmo „Eliziejus“
Organizatorių archyvas

Gyvenančių Žemėje svajonė – pasiekti „Eliziejų“, o sekretorės Delacourt ir gyvenančių jame – apsaugoti savo tobulą pasaulį nuo nepageidaujamų svečių. Saugumo sumetimais net naikinami laivai, mėginantys priartėti prie kosminės stoties. Neteisybės ir diskriminacijos draskomame pasaulyje neapsikenčia buvęs automobilių vagis, o dabar gamyklos darbuotojas Maksas (akt. M.Damonas). Per vieną incidentą darbe 36-erių vyras užsikrečia vėžiu. Jis teturi penkias dienas, kad pasiektų „Eliziejų“, kur galėtų akimirksniu išgyti.

Filmo anonsas – vaizdo klipe:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis