Ekranizuota legendinė princesės Dianos istorija

Velso princesę Dianą, ko gero, galima vadinti viena garsiausių pasaulio moterų. Kiek daugiau nei prieš savaitę buvo minimos jau 15-osios tragiškos jos mirties metinės, tačiau šviesus Širdžių ir žmonių princese vadintos Dianos atminimas vis dar gyvas.

Tebuvo laiko klausimas, kuomet daugybę aistrų kėlusi jos gyvenimo istorija pasieks kino ekranus. Pagaliau žiūrovams suteikta proga išvysti meninį filmą apie paskutiniuosius dvejus princesės gyvenimo metus, o pačią Dianą įkūnijo talentinga aktorė Naomi Watts.

Naujasis filmas „Princesė Diana“ (angl. „Diana“) buvo kurtas daugiausia remiantis 2001-aisiais išleista Kate Snell knyga „Diana. Paskutinė jos meilė“ (angl. „Diana: Her Last Love“). Juostoje pasakojama apie laiką po princesės skyrybų su princu Charlesu. Daugiausia dėmesio skirta jos romanui su širdies chirurgu Hasnatu Khanu, kurį įkūnijo serialo „Dingę“ žvaigždė Naveenas Andrewsas, bei paskutiniajam moters vyrui – egpitiečio milijardieriaus Mohamedo Al-Fayedo sūnui Dodi Fayedui. Būtent su juo jiedu važiavo vienu automobiliu lemtingą 1997-ųjų rugpjūčio 31-ąją, kai jų automobilis rėžėsi į betoninę sieną viename Paryžiaus tunelių, o pora nuo patirtų sužalojimų mirė. Tiesa, dalis princesei Dianai artimų žmonių įsitikinę, kad tikroji jos meilė buvo tik H.Khanas, o D.Fayedas – tik kaip įrankis, norint sukelti jam pavydą.

Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Organizatorių archyvas
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Organizatorių archyvas

Jautriame filme „Princesė Diana“ žiūrovai išvys režisieriaus Oliverio Hirschbiegelio interpretaciją, kaip galėjo gyventi ir jaustis paparacų ir žiniasklaidos persekiota, tačiau pasauliui padėti taip troškusi princesė. Nors filmas buvo kurtas remiantis tikrais atsiminimais ir biografinėmis detalėmis, režisieriaus teigimu, kai kurios scenos tyčia buvo paaštrintos. „Tai – ne dokumentinis filmas, o dramatiška istorijos interpretacija. Kurdami įtikinamą meilės istoriją privalėjome prisotinti ją bent keletu jausmingų scenų“, – sakė O.Hirschbiegelis. Tačiau tiek kino kūrėjas, tiek pagrindinį vaidmenį atlikusi N.Watts pabrėžė, kad Dianos portretą stengtasi kurti su visa įmanoma pagarba.

Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Organizatorių archyvas

Juostoje „Princesė Diana“ kiti Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos praktiškai nerodomi – tik vieną akimirką galima išvysti jaunuosius princus Williamą ir Harry, lipančius į sraigtasparnį. „Nežinau, ką princai galvoja, nes jų nepažįstu, tačiau jei jie pamatys šį filmą, viliuosi, kad įvertins mūsų pastangas istoriją atpasakoti pagarbiai. Šis vaidmuo buvo didžiulė rizika ir milžiniškas iššūkis. Ilgai dvejojau, tačiau sutikusi supratau, kokia tai galimybė“, – televizijai „Sky News“ sakė N.Watts.

Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Kadras iš filmo „Princesė Diana“
Organizatorių archyvas

Filmo „Princesė Diana“ anonsas:

Lietuvos kino teatrus elegantiškosios princesės Dianos meilės istorija pasieks spalio 11 dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis