Naujieji - su „Metropolitan Opera“ žvaigždėmis

Jau tapo įprasta, kad Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Naujųjų išvakarėse kviečia į premjerą. Tačiau šiais metais tradiciją paįvairins iškilmingas Naujųjų Metų Gala koncertas.

Gruodžio 31 d. 19 val. greta Roberto Šerveniko diriguojamo LNOBT simfoninio orkestro ir choro (vadovas Česlovas Radžiūnas) scenoje pasirodys kviestinės operos ir baleto žvaigždės iš Niujorko „Metropolitan Opera“, Paryžiaus „Grand Opera“, Milano „Teatro alla Scala“. Šventinę nuotaiką scenoje ir salėje padės sukurti režisierius Vasilijus Barchatovas (Maskva).

Naujamečiam vakarui į savo gimtąją sceną iš Eseno taip pat sugrįš sopranas Sandra Janušaitė. Greta lietuvių lakštingalos pasirodys mūsų publikos jau pamėgtas, svarbiausiose Italijos operos scenose dainuojantis bosas Riccardo Zanellato. Ypatinga vakaro staigmena – Niujorko „Metropolitan Opera“ tenoro Stuarto Neillo ir soprano Sandros Lopez de Haro (JAV) atliekamos arijos ir duetai. Už Amerikos solistų viešnagę Lietuvoje teatras dėkoja LNOBT paramos fondui „Orfėjaus lyra“ ir įmonei „Vičiūnai group“.

Sopranas Sandra Lopez de Haro visame pasaulyje sukelia publikos ir kritikos susižavėjimą savo puikiai atliekamais pagrindiniais vaidmenimis operose „Toska“, „Sesuo Andželika“, „Madam Baterflai“, „Turandot“, „Bohema“, „Eugenijus Oneginas“, „Traviata“ ir kt. Solistė dainuoja ne tik „Metropolitan Opera“, bet ir kituose svarbiuose JAV operos teatruose. Taip pat sėkmingai koncertuoja. Didžiulio kritikų pripažinimo sulaukė jos gastrolės drauge su tenoru Andrea Bocelli. Koncertinėje scenoje ji dainavo G. Verdi „Requiem“, R. Strausso „Keturias paskutines dainas“, J. Brahmso „Vokiškąjį requiem“, C. Orffo „Carmina Burana“, L. van Beethoveno Devintąją simfoniją ir „Missa Solemnis“ bei daugelį kitų kūrinių.


Sandra Lopez de Haro talentas buvo įvertintas įvairiomis premijomis, apdovanojimais ir stipendijomis, ji yra pelniusi pirmąją vietą „Metropolitan Opera“ konkurse.

Solistė bendradarbiavo su tokiais dirigentais, kaip Jamesas Levine’as, Julius Rudelis, Eduardo Mülleris, Valerijus Gergijevas, Fabio Luisi, Katherine Kelly, Dennisas Russellas Daviesas ir kiti.

Tenoras Stuartas Neillas dainuoja geriausiuose pasaulio muzikos teatruose ir koncertų salėse drauge su žymiausiais dirigentais ir orkestrais. Solisto pasirodymų geografija driekiasi nuo „Metropolitan Opera“ iki Milano „Teatro alla Scala“, Venecijos „La Fenice“, Vienos valstybinės operos, Karališkosios „Covent Garden“ operos Londone, Buenos Airių „Colon“ teatro, Frankfurto „Alte Oper“, Filadelfijos, Dalaso, Čikagos lyrinės operos ir t. t. Solistas bendradarbiavo su Atlantos simfoniniu orkestru, Niujorko, Izraelio, Los Andželo filharmonijų orkestrais, San Francisko, Bostono simfoniniais orkestrais, Dresdeno „Staatskapelle“.

Stuartas Neillas yra daugelio tenoro vaidmenų atlikėjas: Artūras V. Bellini „Puritonuose“ „Metropolitan Opera“ teatre, Edgardas „Liučijoje di Lamermur“ Milano „Teatro alla Scala“, Dainininkas R. Strausso „Rožių kavalieriuje“ Paryžiaus operoje ir Zalcburgo festivalyje, daug kartų įvairiose scenose atlikta Radameso partija G. Verdi „Aidoje“, Manriko vaidmuo „Trubadūre“, Kavaradosio „Toskoje“, pagrindinis vaidmuo „Don Karle“. Šio tenoro balsas skamba daugybėje klasikinės muzikos įrašų, iš kurių I. Stravinskio „Persefonė“ su San Francisko simfoniniu orkestru pelnė tris „Grammy“ statulėles.

Naujamečiame koncerte taip pat šoks „Grand Opera de Paris“ baleto žvaigždės Ludmila Soledad Pagliero ir Josua Hoffalt. Jų viešnagę remia LNOBT baleto trupės mecenatė Raminta Kuprevičienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis