I. Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera Holivudo žvaigždžių festivalyje

29-ajame Santa Barbara kino festivalyje vyks ir lietuvių režisieriaus Igno Jonyno filmo „Lošėjas“ premjera Jungtinėse Valstijose.

Viename labiausiai vertinamų kino renginių Amerikos Rivjeroje kasmet rodomi geriausi metų nepriklausomi filmai ir pagerbiamos nusipelniusios Holivudo žvaigždės.

„Didžiuojamės priimdami daug žadančių arba jau įsitvirtinusių kino kūrėjų, o taip pat Akademijos narių, prisijungančių prie šios tradicijos ir atvykstančių į nepriklausomo kino šventę“, - skelbia Santa Barbara kino festivalio, vykstančio sausio 30 – vasario 9 dienomis, organizatoriai.

Kalifornijoje rengiamas festivalis yra tapęs reikšminga arena, kurioje pasirodo pagrindiniai pretendentai į „Oskaro“ apdovanojimus. Dauguma aktorių ir režisierių vėliau tampa nominantais arba nugalėtojais. Šiais metais Santa Barbaroje apdovanojimais bus pagerbti kino grandai Cate Blanchett, Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, David O.Russell, Oprah Winfrey, Robert Redford, Bruce Dern ir kiti.

Tai jau ne pirmasis festivalis, suvedantis „Lošėjo“ ir Martino Scorsese’s kelius. Būtent jis vadovavo iš Holivudo ir pasaulio kino žvaigdžių sudarytai žiuri Marakešo festivalyje, kur buvo rodomas Igno Jonyno kūrinys. Santa Barbaroje „Lošėjas“ pateko į „Rytų bloko“ („Eastern Block“) kategoriją ir varžysis kartu su filmais iš Lenkijos, Čekijos, Rumunijos, Kazachstano ir Slovėnijos. Lietuvių filmą Holivudo publikai pristatys pagrindinį vaidmenį atlikusi aktorė, Los Andžele gyvenanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Oona Mekas.

„Džiaugiuosi man suteikta garbe atstovauti „Lošėją“ jo premjeros JAV metu. Labai įdomu, kaip Amerikos publika priims lietuvišką filmą, kuris taip sėkmingai pasirodė Europos ir Azijos festivaliuose. Šis pirmasis vaidmuo Lietuvoje man tapo ir didžiausiu gyvenimo iššūkiu, - sako Oona Mekas, vaidinusi ir kultiniame amerikiečių seriale „Boardwalk Empire“. – Po peržiūros dalyvausiu diskusijoje su žiūrovais ir galėsiu pati išgirsti jų reakcijas. Filmo temos yra universalios, tačiau „Lošėjas“ kalba ir apie autentišką paskutinių dešimtmečių Lietuvos patirtį. Nekantrauju įsitraukti į dialogą, kurį toks filmas gali sukurti“.

„Lošėjo“ pasaulinė premjera rugsėjį įvyko San Sebastiano kino festivalyje. Varšuvos kino festivalyje filmas laimėjo specialųjį žiuri prizą. Igno Jonyno juosta taip pat dalyvavo Vokietijos, Liuksemburgo, Estijos, Indijos, Maroko, Gruzijos, Italijos festivaliuose. Po pasirodymo Santa Barbaroje, filmas varžysis Dublino „Jamesono“ kino festivalio pagrindinėje programoje.

Etinio pasirinkimo klausimus nagrinėjantis aštraus siužeto filmas su trilerio ir melodramos elementais, atskleidžia sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų. Lietuvių kūrinys festivaliuose kritikų buvo įvertintas kaip reikšmingas indėlis į Šiaurės Europos kiną ir tapo pirmuoju bei istoriniu dviejų Baltijos šalių bendradarbiavimo pavydžiu. Neseniai įvykusio Trieste kino festivalio metu italų spauda Igno Jonyno filmą įvardino kaip „nuostabios lietuvių kinematografijos pavyzdį“.

„Lošėjo” premjera visuose Lietuvos kino teatruose įvyks rugsėjo 26 dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis