J. Miltinio dramos teatras pristato: grįžta „Devynbėdžiai“

Juozo Miltinio dramos teatras spalio 24 dieną vėl kviečia į premjerą. Lygiai po keturiasdešimties metų į didžiąją teatro sceną sugrįžta K.Sajos ir G.Kuprevičiaus muzikinis spektaklis “Devynbėdžiai”.

Sugrįžta lydimas jaunatviškos energijos ir dainų, kurių žiūrovai, tikimės, dar nepamiršo.

Kaip teigia spektaklio režisierius – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos specialybės diplomantas MARIUS MEILŪNAS, septyniolika jo kurso draugų, būsimų aktorių, prižiūrimi vadovų Veltos ir Vytauto Anužių, bendradarbiaudami su žymiais latvių teatralais bei garsiuoju Panevėžio džiazmenu Rimantu Juozu Bagdonu, naujai ir šiuolaikiškai interpretuoja žymųjį G.Kuprevičiaus ir K.Sajos šedevrą “Devynbėdžiai”.

„Šis pastatymas nepaliks nė vieno abejingo, - bus kupinas šokių, muzikos, dramatiškų bei komiškų situacijų, ryškių personažų. Groteskiškoms pjesės metaforoms perteikti jaunieji kūrėjai pasitelkė tiek psichologinio, tiek simbolistinio bei siurrealistinio teatro priemones“, - teigia M.Meilūnas.

Pasak režisieriaus, “Devynbėdžiuose“ užkoduotos esminės, pasikartojančios archetipinės žmogaus gyvenimo situacijos, todėl šis K.Sajos kūrinys įtaigiai suskamba ir prabėgus keturiems dešimtmečiams. Kas nutinka, kai staiga sunaikiname šimtametes tradicijas? Ar verta materialinę gerovę iškelti virš dvasinių vertybių? - klausimai ypatingai aktualūs šiandien, Lietuvai susiduriant su globalizacija, materializmu ir augančia vartojimo kultūra.

T. Stasevičiaus nuotr.
Ar aš esu atsakingas tai vietai ir bendruomenei, kurioje užaugau ir susiformavau? - šios mintys neduoda ramybės tūkstančiams jau emigravusių ir besiruošiančių emigruoti Lietuvos jaunuolių. Taip pat ir spektaklio herojui - Skalnui. Į kokį monstrą pavirstą žmogus, pasidavęs nesveikam konkurencingumui, valdžios troškimui, puikybei, - pamatysime sekdami seniūno Daunoro personažą. Pastatyme taip pat nagrinėjama pirmosios meilės, tėvų ir vaikų bei visuomenės tarpusavio santykių problematika, - kalba režisierius.

Aštuoniolika talentingų, balsingų ir ambicingų jaunosios kartos aktorių sakosi kūrę spektaklį „drąsiai, negailėdami savęs, nebijodami klysti ir atrasti kažką naujo, ieškodami šviežios, ekspresyvios teatrinės kalbos.“

Žiūrovų laukia naujai skambančios legendinės devynbėdžių dainos, kvapą gniaužiantys šokiai, įspūdingos masinės scenos, žaisminga vaidyba, gyvai atliekama muzika.

„Devynbėdžiai“ - reginys, kurį pamatyti būtina! – užtikrina jaunieji aktoriai, nekantraudami pristatyti savo darbą Panevėžio žiūrovams legendinėje Teatro Mekoje – Juozo Miltinio dramos teatre.

Premjera – spalio 24 dieną, 18 valandą.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis