Teatro sąjungoje „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ premjera

Lietuvos teatro sąjunga naujus metus pradeda nauju „Jaunojo režisieriaus eksperimento“ pasirodymu. Trečius metus iš eilės vysktantis konkursas žiūrovams pristato jaunus scenos meno talentus.

Vasario 7 d. 18 val. ir 20 val. sostinės publika kviečiama į režisierės Saulės Norkutės spektaklio eskizą „Voicekas ir Marija“. Spektaklyje vaidmenis kuria aktorių duetas – Jonas Verseckas ir Justina Kaminskaitė. Spektaklio scenografė – Šarūnė Pečiukonytė.

Pristatydama spektaklį režisierė Saulė Norkutė apibūdina jį lakoniškai: įtraukiantis žiūrovą, žaidžiantis su erdve ir kuriantis pasaulį ne tik scenoje, bet ir aplink ją. Tačiau ne viskas taip paprasta. Režisierė spektaklio eskizą kūrė remdamasi net keletu skirtingų autorių bei pačių aktorių kūryba: Kurto Voneguto romanu „Galapagai“, kultiniu danų režisieriaus Jorgen Leth filmu „Tobulas žmogus“, B.M. Kolteso monologais iš pjesės „Roberto Zucco“, G. Biuchnerio „Voiceku“, rašytojo Č. Bukovskio eilėraščiais ir aktorių kurtais tekstais.

Režisierė drauge su aktoriais pasakoja istoriją apie du žmones – Voiceką ir Mariją, užstrigusius praeityje, negalinčius susitaikyti su praeities skriaudomis, nemokačius gyventi šia diena. „Pagrindinį klausimą kurį mes keliame – tai žmogaus atsakomybė už save ir savo veiksmus. Juk mūsų dabartis reikalauja, kad mes vartotume, veiktume pernelyg viską apgalvodami arba vedini tik instinktų. O kur pusiausvyra? Žmogaus visuma? Ne veltui mes rinkomės Buchnerio „Voiceką“, kalbantį apie tobulybės užkratą, kuris mus visus palieka prie sudaužytų vaikystės - „o aš galėjau būti“ šukių. Tobulumas tai liga, kuri verčia siekti nepasiekiamo, persukinėti mintis ir nuolatos „groti“ praeities istorijas.“, - apie spektaklio užmanymą kalbėjo Saulė Norkutė.

Režisierė didelį dėmesį skyrė scenovaidžiui, kuris kuriamas ne tik scenoje, bet ir žiūrovų erdvėje. „Buvo svarbu perteikti istoriją taip, kad ji žiūrovui taptų daug artimesne ir suprantamesne, ne vien per tekstą ir personažus, bet ir per aplinką, kurioje jie veikia. Ieškojau scenografo, kuris supranta kaip į erdvę „patalpinti“ pojūtį, kaip sukurti pasaulį, o ne jo iliustraciją. Todėl esu dėkinga scenografei Šarūnei Pečiukonytei už tiksliai įgyvendintas idėjas“, - sakė režisierė.

Spektaklyje „Voicekas ir Marija“ vaidmenis kuria aktorius Jonas Verseckas, teatro publikai pažįstamas iš režisierių Oskaro Koršunovo ir Jono Vaitkaus spektaklių. Marijos vaidmenį kuria jauna aktorė Justina Kaminskaitė, neseniai magistro studijas baigusi Londono Centrineje Kalbos ir Oratorystes Mokykloje.

Režisierė Saulė Norkutė daugelį metų dirbo įvairių filmų, televizijos ir teatro projektų režisiere. Praeitais metais pristatė savo debiutinį teatro režisūros darbą „Albanijos Nekaltoji“ Valstybiniame jaunimo teatre.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis