Originalus, universalus, jaunatviškas, profesionalus, kartais sensacingas ir intriguojantis – nesuklysime šiais žodžiais apibūdindami Vilniaus savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą. Ne paslaptis, jog šis kolektyvas nuolat stebina tiek koncertų turiniu, tiek jų forma ir visuomet su meile muzikai bei atsakomybe prieš klausytoją.
„Yra atsakymų, kurie nestebina efektų ištroškusios publikos. Vienas jų labai paprastas – mūsų orkestras gros dar geriau. Stengsimės išlaikyti Europos muzikos kultūros tradicijas. O svajonių tikrai turime daug, tarp jų – sugroti kūrinių iš 18 – 19 amžiaus mini operų, kurios atliekamos labai retai ir yra nežinomos“, – ateities planais dalijosi D. Katkus, 1994 metais įkūręs Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą.
Kalbėdamas apie kamerinių orkestrų perspektyvas nuolat besikeičiančiame pasaulyje, kuriame atsiranda naujų muzikos išraiškų ir formų, profesorius teigia, jog styginių orkestrų nykimo ženklų tikrai nėra, atvirkščiai, tokių kolektyvų tik daugėja: „Manau, kad tol, kol bus gyvas styginis instrumentas, tol bus reikalingas jo ansamblis. Tai – skambesio, girdėjimo, kultūros ženklas. Dar daugiau, tai – kultūros atmintis, be kurios žmogaus ar visuomenės savimonė nėra įmanoma.“
Kamerinis orkestras, kuriame susilieja instrumentų tembrų įvairovė, jų kalba, nepaprastas medžio skambesys ir jo gyvybė, nukreiptas ne į išorinį patosą, o į žmogaus vidų, pabrėžia Šv. Kristoforo kamerinio orkestro vedlys, o muzikos, kalbos prasmė nedidėja augant instrumentų skaičiui: „Vienas žmogus gali pasakyti daugiau nei 120 orkestrantų. Kameriniame orkestre visi muzikai yra arčiau vienas kito, jie vienas kitą jaučia geriau, tikriau, nuoširdžiau ir tai neįtikėtinas jausmas.“
Kūrybinės veiklos sukaktį mininčiame Šv. Kristoforo kameriniame orkestre galioja taisyklė, jog muzikos yra tiek daug ir reikia belstis į visų širdis, o tarnauti talentingiausiems, genialiausiems kompozitoriams, kurių šiandien yra begalė, tikrai verta. Šventiniame gimtadienio koncerte skambėsiančios Jozefo Haidno, Piotro Čaikovskio, Volfgango Amadėjaus Mocarto kompozicijos, pasak profesoriaus D. Katkaus, pirmiausiai išsiskiria tuo, jog tai nuostabi muzika, o antra, tokia pasirodymo programa atspindi kolektyvo pradžią – klasicizmą ir romantizmą, būtent tai, kas pirmiausia lietė šiose tradicijose išaugintus orkestro muzikus.
Muzikos apsuptyje atšvęsti orkestro 21-ąjį gimtadienį, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kviečia vasario 19 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.