Po 34-rių metų pertraukos aktorius Jonas Braškys vėl ėmėsi kunigo vaidmens

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro, televizijos ir kino aktorių Joną Braškį netrukus žiūrovai galės išvysti naujame vaidybiniame filme „Kunigo naudą velniai gaudo“. Pagal to paties pavadinimo Žemaitės apsakymą sukurtoje kriminalinėje komedijoje J. Braškiui patikėtas klebono vaidmuo.

Aktorius pasakoja, kad jam nebuvo sunku įsijausti į klebono vaidmenį, mat, jam tai jau antras kartas. 1981-aisiais metais jis vaidino pirmojoje, režisieriaus B. Bartkausko režisuotoje „Kunigo naudą velniai gaudo“ ekranizacijoje.

„Esu vaidinęs jau gal iki dešimties tokių vaidmenų. Nebandžiau suvaidinti savo personažo kaip klebono, bandžiau įsijausti į jį kaip į paprastą žmogų. Personažas nėra uždaras, jis - labai bendraujantis, energingas ir atviras žmogus“,- pasakoja klebono vaidmens vėl ėmesis aktorius.

Iš filmo kūrėjų archyvo

„Tuomet buvau jaunas artistas, teko vaidinti jauną kunigėlį. Tai buvo žmogus, kuris papuolęs į viso siužeto painiavą, bando suprasti, kas vyksta. Kunigas matė, jog visiems svarbiausia – pinigai. Buvo akcentuojamas gobšumas“,- patirtimi pirmoje filmo ekranizacijoje dalijosi aktorius.

Lapkričio 13-ąją kino ekranus pasieksiančio filmo „Kunigo naudą velniai gaudo“ veiksmas vyksta šių dienų miestelyje. Kuomet tragiškai mirus klebonui prasideda tikras, tačiau itin komiškas kriminalas.

Iš filmo kūrėjų archyvo

„Dabartinis vaidmuo – klebonas, kuris yra apsėstas savo idėjos – bažnyčios varpo. Šis varpas jam net sapnuojasi. Nėra dienos, kad jis jo neprisimintų. Taip klebonas papuola į įvairias juokingas situacijas. Varpas – lyg visų jo žemiškų darbų išraiška“, - pasakojo aktorius.

Per ilgą akoriaus karjerą J. Braškiui teko vaidinti įvairius personažus. „Aš atlieku arba teigiamus, arba neigiamus vaidmenis. Teigiamą personažą vaidinti daug sunkiau, reikia surasti gerų bruožų. Reikia savyje „pasikapstyti“, rasti personažo moralines savybes ir nebijoti pasisakyti, remiantis tomis savybėmis. Neigiami personažai yra labai spalvingi. Jie naudoja įvairias technikas, kad pasiektų savo tikslus, netgi apsimeta gerais“.

Archyvo nuotr.

Filmo kūrėjai teigia, jog juoktis iki ašarų priversianti kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“, įkvėpta to paties pavadinimo Žemaitės apsakymo, parodys, ne tik koks gražus yra šių dienų kaimas, kiek nuotykių jame vyksta, bet ir tai, kad amžinos vertybės visuomet yra ir bus. Nesvarbu, ar tu gyveni 2015 m., ar 1903 m.

Nuotaikinga kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“ kino teatrus pasieks jau lapkričio 13 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis