Balete „Eglė žalčių karalienė“ – nauja Eglė

Eduardo Balsio balete „Eglė žalčių karalienė“ debiutuoja nauja Eglė – penktą sezoną LNOBT šokanti balerina Neringa Česaitytė. Ji jau spėjo sukurti pagrindinius vaidmenis baletuose „Snieguolė ir septyni nykštukai“ bei „Romeo ir Džuljeta“.

„Su trupės meno vadovu Krzysztofu Pastoru, stačiusiu „Romeo ir Džuljetą“, Džuljetos vaidmenį repetavau nuo pat pirmųjų repeticijų. Šįkart buvo kitaip: tuo metu, kai teatre dirbo britų choreografas George‘as Williamsonas, turėjau traumą ir šokti negalėjau. Taigi „Eglei žalčių karalienei“ ruošiausi padedama repetitorių“, - pasakoja solistė.

Eglė ir Džuljeta panašios tuo, jog abi išgyvena pirmąją meilę, kuriai prieštarauja jų šeimos, abi dvejoja ir blaškosi. Visgi spektaklių choreografinė kalba ganėtinai skirtinga: pasak balerinos, „Eglės žalčių karalienės“ žingsneliai smulkesni, trapesni, o herojės išgyvenamos emocijos kinta kiekvieną minutę.

Eglės vaidmuo – pirmasis, bet ne vienintelis šiame sezone numatytas N.Česaitytės debiutas. Netrukus ją pirmąkart išvysime kaip Ridikutę spektaklyje „Čipolinas“, o kitų metų pradžioje – ir kaip Gerdą „Sniego karalienėje“.

Ne kiekvienai jaunai šokėjai nacionalinėje baleto trupėje taip greit pavyksta išsikovoti visą pagrindinių vaidmenų puokštę. Kas padėjo „prasimušti“ Neringai? „Kai ateini į didelį stiprių šokėjų būrį iš baleto mokyklos, kurioje nuolat buvai stebima pedagogų, svarbu neprarasti pasitikėjimo savimi ir noro savarankiškai dirbti po bendrų repeticijų. O tai atima ir jėgų, ir valandų. Todėl sakyčiau, jog labiausiai man padėjo šeimos narių supratimas ir palaikymas. Man pasisekė: jie visi yra baleto gerbėjai“, - neslepia artistė.

N.Česaitytė įsitikinusi: savarankiškai parengti vaidmenys niekada neprapuola. Anksčiau ar vėliau aplinkybės susiklostys taip, jog išmokęs vaidmens tekstą gausi ir progą pasirodyti scenoje. „Man taip nutiko jau pirmaisiais darbo trupėje metais, kai išvykome gastrolių į Lenkiją. Turėjau šokti tik spektaklyje „Čiurlionis“, bet netikėtai susirgo viena iš „Barboros Radvilaitės“ balerinų, ir aš gastrolėse buvau vienintelė, galinti ją pakeisti. Taip savo vaidmenų kraitį papildžiau dar vienu spektakliu“, - prisimena solistė.

Spalio 4 d. vaidinime „Eglė žalčių karalienė“ Eglės-N.Česaitytės partneriu taps Žilvinas-Genadijus Žukovskis. Jis šio spektaklio premjeroje šoko kartu su primabalerina Kristina Gudžiūnaite, kuri dabar sūpuoja rugsėjo mėnesį gimusią dukrelę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis