Lietuvos 100-metį švęskime skambiai, aktyviai ir skaniai

„Kuo ypatingas 100-metis? Kodėl jį reikia švęsti?“ – artėjančios Vasario 16-osios renginius pristatė programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

„Nes tai yra mūsų Lietuva, kuri gyva mūsų šeimų istorijose, senelių, draugų, mūsų pačių istorijose, ir norime pakviesti kiekvieną atrasti savo ryšį su 100-mečiu. Ir su ta nuotaika prisijungti prie šventinės programos,“ – skatino renginių organizatoriai.

Trys žingsniai

Lietuvos šimtmetį pasitinkame su galybe akcijų. Būtent vasario 16-ąją renginių organizatoriai visus žmones kviečia padaryti 3 dalykus: iškelti trispalvę, ir tai padaryti su bendruome, šeimos nariais – kad tai būtų ypatingas įvykis. Antras žingsnis – pasveikinti vieni kitus su valstybės gimtadieniu. Pasveikinti šeimos narius, kaimynus, kiekvieną nepažįstamąjį. Ir tečias žingsnis – pasakyti ypatingiems žmonėms „Ačiū“ – parašyti šį žodį į „Šimtmečio varpo“ instaliaciją Katedros aikštėje.

Trispalvė

Istorikai pažymi, kad trispalvė vėliava yra pagrindinis šį šimtmetį išskiriantis simbolis. Televizijos laidos vedėjas Ignas Krupavičius primena, kad LRT jau kuris laikas skelbia iniciatyvą #keliuvėliavą ir laidoje „Labas rytas“ herojams, pasakojantiems unikalias istorijas, dovanoja Lietuvos trispalvę.

„Anksčiau man vėliava buvo tiesiog plazdantis simbolis. Tačiau kai teko tarnauti Lietuvai, kai kiekvieną rytą mes ją keldavome, giedodavome, galvodavau, koks tai svarbus momentas. Ši minutė yra puikus būdas pagalvoti apie artimuosius, apie išvykusiuosius, bet norinčius sugrįžti, pamąstyti apie tai, kad kiekviena diena yra labai reikšminga“, – pasakoja TV laidos vedėjas.

LRT noras – kad trispalvė būtų keliama ne tik per didžiąsias metų šventes, kad plazdėtų kiekvieną dieną.

Na o dar didesnis pasididžiavimo jausmas apimtų, jei vėliavą būtų galima ne tik iškelti, bet ir padovanoti jos neturinčiam, tačiau degančiam noru turėti. Padovanoti vėliavą galima puslapyje aukok.lt.

Kaip švęsti

„Vasario 16-ą švęsk linksmai ir išradingai“ – tai vakar prasidėjusi akcija, kuria Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia siūlyti ir registruoti idėjas, kaip būtų galima atšvęsti šią dieną. Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti.

Nepriklausomybės aktas

Rytoj į Lietuvą atvežamas Nepriklausomybės aktas ir Prezidentūroje bus oficiliai perduotas Lietuvai 5 metų laikotarpiui. Nuo sausio 21 dienos aktą bus galima išvysti Signatarų namuose. Tai proga atveriama nauja ekspozicija.

Gimtadienio programa

Vasario 16-ajai parengta ypatinga programa – nuo 8.30 val. vasario 16-osios Akto Signatarų pagerbimu Rasų kapinėse iki 19 val., kai Katedros aikštėje vyks šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvai“. Išsamesnė programa: http://www.lietuva.lt/100/.

Vida Press

Vienas svarbiausių tos dienos renginių vyks 12 val., ai – trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimas Simono Daukanto aikštėje prie Prezidentūros. Ceremoniją stebės būrys valstybių prezidentų, karališkų šeimų atstovų, Europos komisijos ir Europos vadovų tarybos pirmininkai.

12.30 val. pradės skambėti daugelio Lietuvos bažnyčių varpai. Tai yra būtent tas laikas, kai buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas. 100 dūžių suvienys visos Lietuvos žmones.

Kitas svarbus renginys numatytas 18 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur vyks šventinis koncertas „Gloria Lietuvai“. Jo metu skambės 6 lietuvių kompozitorių būtent šiai progai sukurti kūriniai. Kūrinius sieja varpų motyvas. Į koncertą nepateksianteiji jį galės stebėti per LRT televiziją arba ekranuose Katedros aikštėje bei Pilies gatvėje.

Na o šventinės dienos kulminacija – 19 val. Katedros aikštėje vyksiantis koncertas „Dainuoju Lietuvai“. Jo metu skambės šimtmečio dainos.

Valstybingumo maršrutai

Lietuvos šimtmetį galima minėti ir kitaip. Jau nuo vasario 1 dienos galima registruotis į valstybingumo maršrutus „Geltona. Žalia. Raudona.“. Prieš porą metų startavusi akcija siekia visos Lietuvos žmones įtraukti į pramogines bei pažintines veiklas. Iš šiemet surinktų beveik 200 nemokamų renginių – nuo orientacinių varžybių, koncertų, veiklų šeimoms ir t.t. – kiekvienas gali rasti sau patiksiantį ir tiksiantį. Svarbu paminėti, kad į kiekvieną renginį būtina išankstinė registracija, vykdoma internetinėje svetainėje ooosom.lt.

Švęsti skaniai

Na o restoranų šefų trijulė – Deividas Praspaliauskas, Darius Dabrovolskis ir Tomas Rimydis – parengė 100-mečio meniu. Užkandį, karštąjį patiekalą ir desertą sukūrę virtuvės asai atidžiai nagrinėjo, kokie produktai galėtų atspindėti lietuviškumą, turėtų gilias tradicijas, būtų mums priimtini ir nepažįstami užsieniečiui. 100-mečio patiekalų receptūros bus perduotos šalies restoranams – kad jų galėtų paragauti visos Lietuvos gyventojai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis