Pirmųjų kartų galia: ir grožiui, ir sveikatai

Nuskambėjus Naujųjų metų varpų garsams, įvairūs sveikinimai ir palinkėjimai lieka užmaršty. O štai japonų klinika „Beža“, vadovaudamasi japonų tradicijomis, visus savo ištikimiausius klientus ir „Moters“ leidinio skaitytojus su Naujaisiais metais sveikina jau įžengus į kitus metus.

„Norime palinkėti jums ne tik šviesos ir džiaugsmo, bet ir Kiseki (liet. stebuklų) – magiškų pirmųjų kartų. Tegul Naujieji metai jums atneša Hajimete (liet. pirmą kartą) pamatyti norimą šalį, Hajimete patirti nepakartojamų nuotykių ir, žinoma, Hajimete pajusti neaprėpiamą Shiawase (liet. laimę) rūpinantis savo ir savo artimųjų sveikata. Esame čia, kad padėtume kiekviename žingsnyje į sveikesnį ir laimingesnį Ashita (liet. rytojų). Arigato (liet. dėkojame) už tai, kad esate su mumis.“


Šis sveikinimas, gausus japonų tradicinių terminų, Naujųjų metų pradžioje skamba ne veltui. Sveikatos ir grožio namų „Beža Familia“ savininkė Erika Stankevičiūtė, daugiau nei trisdešimt metų kaupianti patirtį japonų holistinės bei prevencinės medicinos srityse, gerai žino, kokių papročių, įskaitant ir šventinius, laikosi ši tauta. Naujieji metai – japonų švenčiamiausia metų šventė, o naujametiniai sveikinimai iš Tolimųjų Rytų gyventojų lūpų skrieja būtent sausio pradžioje.


„Japonai savo artimuosius, draugus, kolegas su Naujaisiais metais sveikina sausio pirmąją. Jie nėra linkę sveikinti iš anksto – ne taip, kaip daugelis kitų pasaulio gyventojų. Šalies tautiečiai Naujųjų metų šventę mini net keturias dienas, tad sveikina sausio pirmąją–ketvirtąją dienomis. Penktąją dieną sveikinti jau per vėlu. Japonai artimiesiems linki būti sveikiems, rūpintis savimi, tačiau dažniausiai nuskambantis linkėjimas – „Pasistenk, ir tau tikrai pasiseks.“ Nors ši frazė gali nuskambėti gana dviprasmiškai, iš tiesų japonai yra be galo darbštūs ir deda nuoširdžias viltis į šviesų rytojų“, – pasakoja E. Stankevičiūtė, pridurdama, kad labiausiai japonai tiki pirmųjų kartų stebuklų galia.


O šiame tikėjime glūdi nemažai išminties. Japonai mano, kad kiek- vienas Naujųjų metų rytą atliekamas veiksmas, pavyzdžiui, žaliosios arbatos gėrimas, yra ypatingas. „Tolimųjų Rytų gyventojai tiki, kad pirmasis arbatos puodelis atneš stebuklą ar puikius metus. Jų laimės filosofija slypi rutinoje: japonai džiaugiasi, kad yra sveiki, darbingi, turi ką pavalgyti. Tačiau jų gyvenimo tėkmė gali būti paskaninta ir pirmųjų kartų galia. Tad mūsų sveikinime glūdi palinkėjimas, kad kiekvienas iš mūsų išsiugdytų tą nepakartojamą pirmojo karto galią. O galia jį nuvestų kad ir į... Japoniją“, – pasakoja „Beža Familia“ savininkė.


O Japonijoje E. Stankevičiūtė lankėsi tikrai ne vieną kartą. Tiesa, prieš keletą dešimtmečių atvykusi tyrinėti japonų kultūros ir verslo pagrindų, moteris nustebo, kad šiandien grožio eliksyru vadinamą kolageną japonai ne tepė ant veido, o gėrė. Moters teigimu, teko atlikti ilgą ir sunkų darbą, kol ir mūsų tautos moterys suvokė, kad geriamieji papildai yra svarbi grožio rutinos dalis. Šiandien „Beža“ klinikose galima atrasti unikalų produktą – gyvą jūrinį kolageną „Hokkaido Collagen Premium“, kurį gaminant naudojami tik aukštos kokybės žuvų žvynai, o tradicinė japonų daugiapakopė fermentacija leidžia išsaugoti žuvų kolageno gyvybingumą. Būtent japonai pirmieji panaudojo patentuotą fermentinės hidrolizės technologiją, kuri padėjo sukurti gyvą (termiškai neapdorotą) ir hidrolizuotą (suskaidytą į mažesnes peptidų ir aminorūgščių grandines) kolageną. Tokį biologiškai prieinamą jūrinį kolageną organizmas lengvai pasisavina.


Tad Naujiesiems metams skaičiuojant savo pirmąsias dienas, „Beža“ komanda linki įsitikinti pirmųjų kartų stebuklų galia ir pabandyti į savo grožio rutiną įtraukti kolageną, kuris sustiprins sveikatą bei padės išlaikyti grožį. Puikios sveikatos ir švytinčios išvaizdos dermė – japonų grožio standartas visus metus.




Užsakymo nr.: PT_85146

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis