Plaukų šalinimas: populiariausi metodai, priemonės ir geriausios praktikos

Plaukų šalinimas yra įvairiais metodais atliekamas estetinis ar higieninis procesas, skirtas pašalinti nereikalingus plaukus nuo kūno. Šiandien rinkoje yra gausybė plaukų šalinimo metodų, kurie gali skirtis efektyvumu, skausmingumu, trukme ir kaina. Štai keletas populiarių plaukų šalinimo metodų:

1. Skutimas skustuvu


Tai yra vienas paprasčiausių ir ekonomiškiausių būdų pašalinti plaukus. Skutimo metu plaukai yra nupjaunami ties oda, o tai leidžia greitai ir efektyviai pašalinti plaukus nuo bet kurios kūno vietos. Tačiau skutimas gali sukelti odos sudirgimą, įbrėžimus ar įpjovimus, o plaukai dažniausiai atauga labai greitai – per kelias dienas ar netgi greičiau.


2. Depiliacija kremu, putomis ar geliu


Dar vienas depiliacijos metodas, kai naudojamos specialios priemonės: depiliaciniai kremai, geliai, putos ir pan. Šios priemonės suardo plauko baltymus ir pašalina nuo odos plaukų matomą dalį. Tai paprastai yra greitas ir neskausmingas procesas, tačiau gali sukelti odos sudirgimą, ypač jei oda yra jautri.


3. Plaukų šalinimas vašku


Vaškas tepamas ant odos, ir tada greitai pašalinamas, ištraukiant plaukus kartu su šaknimis. Tai gali būti šiek tiek skausmingas metodas, tačiau rezultatai paprastai trunka ilgiau nei skutimosi ar depiliacijos atveju.


4. Plaukų šalinimas cukrumi


Plaukų šalinimas cukrumi yra senovinis plaukų šalinimo metodas, kuris atkeliavo iš Artimųjų Rytų. Šiam procesui naudojamas natūralus mišinys, pagamintas iš cukraus, vandens ir citrinų sulčių. Skirtingai nei vaškas, cukraus pasta neprilimpa prie odos, o tik prie plaukų, todėl šis procesas yra mažiau skausmingas nei plaukų šalinimas vašku. Be to, kadangi plaukai yra traukiami natūralia jų augimo kryptimi, mažiau tikėtina, kad atsiras įaugusių plaukų. Rezultatai gali trukti nuo dviejų iki šešių savaičių, priklausomai nuo individualaus plaukų augimo. Be to, reguliariai atliekant procedūrą, plaukai gali pradėti augti retesni ir plonesni, kas daro šį metodą dar patrauklesnį. Negana cukrumi šalinti plaukus galima nuo bet kurios kūno vietos, netgi veido.


5. Plaukų šalinimas šveitimo kempinėlėmis


Plaukų šalinimo kempinėlės, dar žinomos kaip depiliacinės kempinėlės, yra kempinės, padengtos šiurkščia medžiaga. Naudojant kempinę, jūs trinate odą ir fiziškai pašalinate plaukus. Šis metodas yra gana nebrangus ir gali būti atliekamas namuose, tačiau rezultatai yra laikini ir gali sukelti odos sudirgimą arba net odos pažeidimą, jei kempinėlės naudojamos per smarkiai.


6. Plaukų šalinimas siūlu


Šis metodas ypatingai tinka plaukams šalinti nuo veido. Plaukų šalinimas siūlais yra technika, kurią daugiausia naudoja profesionalai.


7. Lazerinis plaukų šalinimas


Lazerinė depiliacija yra efektyviausia tiems žmonėms, kurie turi šviesią odą ir tamsius plaukus, nes lazerio šviesa lengviau absorbuojama tamsaus pigmento. Tačiau naujesni lazeriai gali būti naudojami ir kitų odos ir plaukų spalvų kombinacijoms. Tai gali būti brangi procedūra ir dažniausiai reikia bent kelių sesijų, priklausomai nuo plaukų tankio ir kiekio. Taip pat po procedūros gali atsirasti odos paraudimas ar patinimas, kuris paprastai išnyksta per kelias dienas. Nors lazerinis plaukų šalinimas yra efektyvus daugeliui žmonių, jis nėra neužtikrina 100 proc. rezultato. Dažnai reikia atlikti palaikomąsias procedūras kiekvienais metais, kad išlaikytumėte rezultatus.


8. Epiliatorius


Epiliatorius yra elektrinis prietaisas, kuris pašalina plaukus ištraukiant juos su šaknimis, kitaip tariant – mechaniškai išraunant. Šis metodas yra efektyvus ilgalaikiam plaukų šalinimui, bet gali būti skausmingas ir gali sukelti odos sudirgimą.


Yra ir ne tokių populiarių metodų plaukams šalinti:


1. Intensyvios pulsuojančios šviesos (IPL) procedūros


Intensyvios pulsuojančios šviesos (IPL) technologijos metu naudojama daugybė šviesos bangų ilgių, kurie prasiskverbia pro odą ir pažeidžia plauko folikulą. Šis metodas yra mažiau tikslus nei lazerinė plaukų šalinimo procedūra, bet yra veiksmingas daugeliui žmonių. IPL procedūras gali atlikti profesionalūs specialistai klinikose, tačiau rinkoje yra ir prietaisų, kuriuos galima naudoti namų sąlygomis.


2. Hormoninė terapija


Hormoninė terapija gali būti naudojama asmenims, kuriems reikia pašalinti plaukus dėl medicininių priežasčių, pvz., dėl hormonų disbalanso, kuris gali sukelti nenormalų plaukų augimą. Šis metodas reikalauja gydytojo priežiūros.


3. Plaukų enzimų šalinimas


Plaukų enzimų šalinimas yra procedūra, kai naudojami tam tikri fermentai, kurie suardo plauko baltymus, o tai lemia plauko mirtį ir lėtina jo augimą. Tokios procedūros dažnai reikalauja kelių sesijų, bet jų rezultatai yra ilgalaikiai.


4. Elektrolizė


Elektrolizė yra vienintelis metodas, kuris yra pripažintas kaip negrįžtamai pašalinantis plaukus . Ši procedūra gali būti atlikta tik specialisto. Elektrolizės metu į kiekvieną plauko folikulą įterpiama plona adata ir paleidžiama silpna elektros srovė. Taip folikulai visiškai sunaikinami. Ši procedūra yra brangi ir ilgai trunka, tačiau rezultatai yra džiuginantys ir ilgalaikiai.


5. Natūralios priemonės


Kai kurie žmonės teigia, kad natūralios priemonės, paprasti naminiai ingredientai, tokie kaip citrina ir medus, papajos ir ciberžolė, gali padėti sulėtinti plaukų augimą. Tačiau apie jų veiksmingumą nėra atliktų jokių mokslinių tyrimų.


6. Plaukų šalinimas ultragarsu


Dar vienas metodas – ultragarsinio plaukų šalinimo procedūra, tačiau šiuo metu ji yra mažiau paplitusi. Ši technika naudoja ultragarso bangas, kurios nukreipiamos į plauko folikulą per specialią įrangą. Tai pažeidžia plauko folikulą ir lėtina plaukų augimą.


7. Plaukų šalinimas naudojant radiofrekvencinę energiją


Tai vienas iš eksperimentinių metodų. Šios procedūros metu naudojama radijo dažnių energija, kuri pašalina nepageidaujamus plaukus. Kol kas ši technika yra tik pradinėje stadijoje, o jos saugumas bei efektyvumas dar turi būti patvirtintas moksliniais tyrimais.


Koks metodas yra geriausias?


Kuris plaukų šalinimo metodas yra geriausias, priklauso nuo asmeninio jūsų poreikio, jūsų biudžeto ir jūsų skausmo tolerancijos. Skutimas gali būti puikus pasirinkimas, jei norite greitų ir pigių rezultatų, tačiau jei norite ilgalaikių rezultatų, galite pasirinkti lazerinį plaukų šalinimą ar elektrolizę. Svarbu yra tai, kad prieš priimant sprendimą turėtumėte išnagrinėti visus galimus variantus ir pasitarti su odos priežiūros specialistu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis