Retinolis: viskas, ką reikia žinoti

Retinolis yra tam tikra vitamino A forma, tai nepaprastai galingas ir efektyvus odos priežiūros ingredientas. Pirmą kartą nereceptiniuose kremuose jis buvo panaudotas dar aštuntajame dešimtmetyje. Šiandien retinolis triumfuoja kosmetologijos pramonėje, profesionalūs dermatologai vertina jo efektyvumą ir įrodytą naudą odai.

Retinolio nauda odai


  • Raukšlių mažinimas. Retinolis padeda mažinti smulkias raukšleles, dėl ko oda atrodo jaunesnė. Jis skatina kolageno gamybą, kuris yra būtinas mūsų odos elastingumui ir sveikatai.
  • Pigmentacijos mažinimas. Retinolis gali padėti reguliuoti pigmento gamybą, taip mažindamas tamsių dėmių ir hiperpigmentacijos atsiradimą.
  • Spuogų prevencija. Retinolis veikia kaip keratolitikas, tai reiškia, kad jis padeda reguliuoti odos ląstelių atsinaujinimą, todėl yra efektyvus kovojant su spuogais.
  • Odai suteikia švytėjimo. Retinolis gali padėti pašalinti negyvas odos ląsteles, dėl ko oda tampa šviesesnė ir sveikesnė.


Moksliniai faktai


Yra daugybė mokslinių tyrimų, patvirtinančių retinolio naudą odai.


  • Raukšlių mažinimas ir odos tekstūros gerinimas: 2007 metais žurnale „Archives of Dermatology“ paskelbtame tyrime dalyvavo 36 suaugusieji. Jie 6 mėnesius naudojo 0,4% retinolio kremą, o rezultatai buvo stulbinantys - pastebėtas raukšlių mažėjimas ir odos tekstūros pagerėjimas. Tai buvo matuojama mikroskopiniu lygmeniu ir savęs įvertinimo testu.
  • Spuogų šalinimas: 2005 metais žurnale „Dermatology“ paskelbtas tyrimas atskleidė, kad retinolis gali būti efektyvus kovojant su spuogais. Tyrime dalyvavo 487 suaugusieji, kurie 12 savaičių naudojo retinolio kremą. Po 12 savaičių 72% pacientų patvirtino, kad odos būklė pastebimai pagerėjo, o spuogų gerokai sumažėjo.
  • Pigmentacijos mažinimas: 2006 metais atliktas tyrimas, publikuotas „Journal of Cosmetic Dermatology“, parodė, kad retinolis efektyviai mažina saulės dėmes ir hiperpigmentaciją. Tyrime dalyvavo 80 moterų, kurios 4 mėnesius naudojo retinolio produktus, o rezultatai parodė statistiškai reikšmingą pigmentacijos mažėjimą.
  • Kolageno gamybos skatinimas: 2007 metais atliktas tyrimas, publikuotas „Dermatologic Therapy“, parodė, kad retinolis padeda skatinti kolageno gamybą. Kolagenas yra būtinas odai, nes jis suteikia odai elastingumo ir sveikos odos išvaizdą.

 

Galimi trūkumai ir šalutiniai poveikiai


Nepaisant to, kad retinolis yra galingas odos priežiūros ingredientas, jis taip pat gali sukelti tam tikrų šalutinių reiškinių:


  • Odos dirginimas. Retinolis gali sukelti odos sudirgimą, ypač pačioje pradžioje pradėjus jį naudoti. Tai gali pasireikšti paraudimu, niežuliu, odos lupimusi ar deginimo pojūčiu. Tam, kad to išvengtumėte, rekomenduojama pradėti naudoti retinolį nuosaikiai, pradedant mažomis dozėmis ir pamažu jas didinant.
  • Jautrumas saulei. Retinolis gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams, todėl, naudojant retinolį, labai svarbu nepamiršti ir apsaugos nuo saulės.


  • Sausumas ir odos pleiskanojimas. Kai kuriems žmonėms oda gali itin išsausėti ir pradėti pleiskanoti. Kad sumažintumėte šiuos šalutinius poveikius (arba visai jų išvengtumėte), su retinoliu rekomenduojama naudoti odą intensyviai drėkinančius produktus.


Nepaisant šių šalutinių reiškinių, retinolis yra vienas iš efektyviausių ingredientų, kovojančių su senėjimo požymiais, pigmentacijos problemomis ir spuogais. Svarbiausia prisiminti, kad reikia naudoti apsaugą nuo saulės, ir retinolį į savo odos priežiūros rutiną įvesti pamažu, kad sumažintumėte galimą šalutinį poveikį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis