Plaukų formavimo prietaisų naudojimas ir kiti svarbiausi dalykai apie plaukų priežiūrą

Daugiau ar mažiau plaukai yra svarbūs kiekvienam iš mūsų. Nesvarbu ar esame vyrai, ar moterys – geri ir sveiki plaukai lemia daug, ne tik pasitenkinimą savo įvaizdžiu bei išvaizda, tačiau ir vidinį pasitikėjimą savimi. Kad ir kokie svarbūs būtų plaukai bei šukuosena, pasitaiko situacijų, kuomet jie kelia daug problemų arba didelį galvos skausmą. Tam, kad jų išvengtume, reikia būti susipažinus su tinkama plaukų priežiūra bei jos laikytis. Na, o kokia yra ta tinkama plaukų priežiūra? Pasižiūrėkime.

Galvos plovimas – retesnis nei kasdien


Nors dabar daugėja diskusijų dėl to, kaip dažnai reikėtų plauti galvą su šampūnais ir kitomis priemonėmis, tikrai galima teigti, kad kasdien to daryti nereikėtų ir nėra verta. Kad ir kokį nekenksmingą ir natūralų šampūną naudosite, jame esančios medžiagos bei nuolatinis plauko džiovinimas jį sausina bei alina. Galvos plovimą geriausia daryti 3-5 kartus per savaitę, o, jeigu jūsų plaukai ir taip jus tenkina bei pernelyg daug nesiriebaluoja, pakakti gali net vos 2 plovimų per savaitę.


Stenkitės naudotis šampūnus, kurie savo sudėtyje turi mažiau chemikalų (jeigu galite rinktis iš kelių alternatyvų).


Pleiskanos gali būti sezoninė, gali būti medicininė problema


Pleiskanos yra išsausėjusi ir atskilusi galvos oda. Kad ir kaip bebūtų keista, tačiau 90% įprastose parduotuvėse parduodamų šampūnų „prieš pleiskanas“ yra neveiksmingi arba toli gražu ne tokie veiksmingi, kaip teikia reklaminė medžiaga.


Šie šampūnai išvalo galvą nuo pleiskanų tam kartui, tačiau jie taip pat sausina galvą ir neišsprendžia pačios problemos, dėl ko tos pleiskanos atsiranda. Iš tiesų mūsų oda yra labai unikalus ir sudėtingas darinys, kurio vykdomi procesai ne visada yra lengvai suprantami bei paaiškinami. Pleiskanos gali būti sezoninė problema. Pasikeitus oro sąlygoms ir oro drėgmei, galva gali imti sausėti dažniau nei įprasta arba mažiau nei įprasta. Dėl to, besikeičiant metų laikams galite pastebėti, kad ne tik odos ant pvz., rankų ar kojų, bet ir pleiskanų problemos paūmėja arba nuslopsta. Ši problema sprendžiama tinkama galvos priežiūra su gerais šampūnais.


Jeigu problema yra medicininė, tuomet sprendimas jau daromas renkantis medikų arba farmacininkų rekomenduotais šampūnais ir kitomis priežiūros priemonėmis. Devynis kartus iš dešimties problemą padės išspręsti vaistinėje randami, medikų rekomenduoti šampūnai, tačiau tam reikės laiko. Negana to, šios priemonės bus gana brangios.


Plaukų formavimo prietaisai – kuo mažiau, tuo gali būti geriau


Turbūt savaime aišku, kad nenatūralus plauko formavimas yra jam kenksmingas. Net, jeigu jums gražiau tiesinti arba pvz., garbanoti plaukai, bet natūraliai pas jus jie taip neatrodo, tuomet naudojami plaukų formavimo prietaisai. Moterys, dažniau nei vyrai yra linkusios piktnaudžiauti, ypač tiesintuvų paslaugomis. Nuolat tiesinami plaukai yra nuvarginami ir dėl to jie pavargsta daug greičiau nei įprasta. Jeigu vėl norėsite auginti garbanas, teks plaukus smarkiai patrumpinti, kad garbanos ataugtų iš naujo.


Nors nėra nieko blogo pačiame plaukų formavime, to daryti dažnai nereikėtų. Apribokite save mažindami formavimo prietaisų naudojimą iki minimumo, kol galiausiai plaukus formuotumėte ne dažniau nei kartą per savaitę.


Garbanotų plaukų priežiūra – didelis darbas


Jeigu genų loterijoje laimėjote natūraliai besigarbanojančius plaukus, juos reikia puoselėti ir saugoti. Kaip tinkamai tą daryti? Pradėkite nuo informacijos rinkimo. Garbanotiems žmonėms yra daugybė skirtingų ir išskirtinių priežiūros priemonių, rutinų bei patarimų, į kuriuos reikia atsižvelgti.


Visų pirma, jūsų plaukams reikėtų rinktis specialias, tinkamas priežiūros priemones, kurių sudėtyje nebūtų kenksmingų: parabenų, sulfatų, alkoholių ir kai kurių kitų priemaišų. Tuomet, džiovinimui reikalingas difuzorius, o ne įprastas džiovintuvas. Negana to, reikia atsižvelgti į tam tikras kitas džiovinimo tendencijas, tokias kaip džiovinimo su difuzoriumi ir natūralaus džiovimo, derinimas ir kt.


Ką daryti, jei plaukai slenka?


Jeigu pastebėjote, kad jūsų plaukai ėmė slinkti per greitai ir jaučiate jų retėjimą, kuris kelia diskomfortą, pats laikas paeksperimentuoti su šukuosenomis. Kol problema nėra pernelyg didelė, galite pasižiūrėti, kaip šukuoti ar nešioti plaukus, jog problemos nesimatytų.


Vėliau vertėtų paieškoti maisto papildų, kurie skatina plaukų augimą ir lėtina slinkimą. Nors 100% problemos, tikriausiai, išspręsti nepavyks, bet bent jau šioks toks sulėtėjimas turėtų būti. Kai problema rimtėja, žmonės ima vartoti vaistus, kurie taip pat daugiausiai stabdo, bet ne visiškai atstato plaukų tankumą. Jeigu norite efektyviausio rezultato, teks galvoti apie plaukų persodinimą.

 

Užsakymo nr.: PT_71181

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis