Grožio ritualas pagal rašytoją Eriką Umbrasaitę ir diktorę Saulę Gedrimaitę

Žinomos moterys Erika Umbrasaitė ir Saulė Gedrimaitė „Moters“ skaitytojoms pasakoja apie vieną gyvenimo laimių – meilę sau ir pasidalino patirtimi, kaip jos prižiūri savo odą. Kosmetologė Irena Baubinienė papasakojo apie kasdienę veido priežiūrą. 

Bendravimo energija trykštanti ir žodžio kišenėje neieškanti Erika Umbrasaitė prisipažįsta iš tiesų nemėgstanti viešumo, tačiau apsinuogint su savo pirmąja knyga „Vienos krūties istorija“ jai teko dar prieš trylika metų. Būdama pakankamai jauna, moteris susirgo agresyviu krūties vėžiu, kuris dažniausiai nustatomas jaunoms darbingoms ir vaikų turinčioms moterims. 


Kai ji panoro pamiršti visą šią praeitį ir gyvenimą pradėti nuo nulio, todėl su sūnumi ir savo gyvenimo draugu išvyko gyventi į Prancūziją ir iki šiol ten gyvena. Ten įkūrė meno galeriją ir netrukus pradėjo rašyti knygas. 


E. Umbrasaitė
E. Umbrasaitė
Pranešimas spaudai


E. Umbrasaitė: „Kadangi esu naktinėtoja, rytas - ne mano metas. Bet kaip aš juokauju, keliuosi septintą, kad pavėluočiau dešimtai į darbą - man reikia mažiausiai valandos, kad galėčiau iš sapnų nusileisti į žemę ir ramiai atsibusti. Tai irgi turbūt grožio ritualo dalis - neskubant pradėti dieną, turėti laiko sau. Pirma, ką padarau - tai išgeriu didelę stiklinę vandens, tuomet lėtai geriu kavą lovoje, į kurią po naktinių nuotykių suguža visos katės, atbindzena šuo. Gerdama kavą skaitau, rašau, mąstau, klausau džiazo ir tyliai kalbuosi su Jurgiu, vėliau - kartu pusryčiaujam. Pagal ilgametes šeimos tradicijas šiokiadieniais pusryčius ruošia ir kavą į lovą neša mano gyvenimo vikingas Jurgis, o savaitgaliais arba tais rytais, kai kankina nemiga ir keliuosi itin anksti, jį lepinu aš.


Rytą pradedu nuo kontrastinio dušo. Veidą tiesiog prausiuosi po dušu su specialia emulsija itin jautriai odai, naudodama specialią kempinėle, kuri atstoja lengvą pilingą.  Valydamasi dantis dažniausiai šoku prieš veidrodį ir dažniausiai pagal vieną ir tą pačia “Santa Maria de la Feira” dainą, ir pasakau sau vieną kitą komplimentą, nes kas gi pakels katei uodegą, jei ne ji pati. Tuomet - kosmetikos rutina. Turiu losjoną su hialiuronu, kurį prancūzės vadina lygintuvu - kaip tas lygintuvas drabužiams lyginti, jis lygiai taip pat išlygina raukšleles. Niekada nepamirštu serumo ir tuomet kremas su apsauga nuo saulės. Važiuodama į darbą „kraupinu“ praeivius ir prasilenkiančių mašinų vairuotojus, nes visus keturis kilometrus iki darbo išraiškingai darau mimikas dainuodama garsiai „AAAA OOOO UUUU OOOO ĖĖĖĖĖ" - to mane išmokė mano mama, kuri net sulaukusi garbaus amžiaus beveik neturėjo pagurklio dėka šios paprastos veido mankštos. 


Nesu prisirišusi prie kažkokių kosmetikos gamintojų vardų, ją renkuosi ne pagal reklamą, o tai, kas išbandyta ir tinka mano odai. Dažniausiai perku kosmetiką kosmetologijos kabinetuose arba vaistinėse. Kadangi oda turi atmintį, stengiuosi kas pusmetį keisti kosmetiką, kad oda nepriprastų prie vienos rūšies ir netaptų „tingi“. Priemones tapšnoju paakiuose ir taip pat pagal rodyklę formuojant veido ovalą jas įtrinu, kaip išmokė kosmetologė. O pasmakrę pažnaibau švelniai. Niekada nepamirštu kaklo ir dekoltė, nes tai - pagrindiniai amžiaus išdavimai. Tepu losjoną - lygintuvą ir būtinai serumą, pabaigai - kremą su saulės apsauga. Po to tepu kreminę pudrą. Ją tepu kasdien, kuo šviesesnę ir lengvesnę taip pat su saulės apsauga. 


Pas kosmetologę einu religingai, kaip kokia močiutė į bažnyčią. Neskaitant antakių korekcijos, manikiūro ir kitų smulkių darbelių, lankausi pas kosmetologę mažiausiai kartą per mėnesį. O du - tris kartus per metus pasidovanoju sau kursą intensyvių masažų. Prancūzijoje jie itin populiarūs ir juos dažniausiai naudoja arba prieš kokias nors ypatingas progas (2-3 dienos prieš, nes gražiausiai oda atrodo trečią dieną), arba nuolat - kartą - du per mėnesį arba poros mėnesių kursus kartą per savaitę. Išeini iš kosmetologės minus 70 eurų, bet ir minus 10 metų, o efektas, jei darai nuolat, labai pastebimas - standi švytinti oda, gražus veido ovalas. Nes šis masažas labai suaktyvina kraujo apytaką, pašalina toksinus ir tai yra tikrų tikriausia veido mankšta. Paprasčiausius pratimus šio masažo stengiuosi daryti ir namuose, dažniausiai kas rytą. Kartais, kai pasižiūrėjus į veidrodį vaizdas nedžiugina, prieš miegą darausi masažą su serumu ir masažuokliu su miniatiūriniais spygliukais. 


Vakare visuomet nusivalau makiažą su specialia priemonė makiažui nuimti. Tuomet vakarinis dušas, kurio metu drungnu vandeniu, specialia priemone jautriai odai ir ta pačia kempinėle (kurią galima naudoti du mėnesius) nuplaunu dienos nuovargį ir nešvarumus. Kartą per savaitę darau odos pilingą, ne tik veido, bet stengiuosi ir viso kūno. Atlikusi veido pilingo procedūrą būtinai užsidedu kaukę, nes pilingo metu atsiveria poros, o kaukė jas sutraukia. Nedėti kaukės po pilingo - didelė klaida ir odos gadinimas. To mane išmokė mano prancūzė kosmetologė. Prancūzės išvis labai daug dėmesio skiria odos priežiūrai nuo pat jaunystės, jos tiki, kad svarbiau yra raukšlių prevencija, nei invazinės chirurginės procedūros po to. 


Rankas stengiuosi kasdien bent porą kartų tepti kremu ir bent kartą per mėnesį darau manikiūrą su karšta parafino vonele kosmetikos kabinete, bet mano kosmetologė mane bara, kad rankų oda sausa vis tiek.


Ar man svarbu kaip aš atrodau? Ir taip, ir ne. Aš noriu būti sveika, o oda - mūsų sveikatos būklės išdavikė. Nemėgstu saulės, saldumynų ar kokakolos, bet turiu kitų blogų įpročių, kurie nepagražina odos. O ir šiaip su amžiumi ji reikalauja daugiau dėmesio.


Moters amžių išduoda ne raukšlės ir ne tobulai užmaskuotos plastikos chirurgų pastangos, bet susiraukęs ir įsitempęs veidas, užgesusios akys. Tuomet visos procedūros - bevertės. 


Saulė Gedrimaitė tai buvusi Lietuvos radijo laidų vedėja, televizijos diktorė, garsi žurnalistė. Kai ji iš radijo persikėlė dirbti į televiziją, labiausiai išgyveno dėl to, kad žmonės apkalbės jos drabužius, šukuosenas, makiažą, kad žmonės pradės ją narstyti po kaulelį.


S. Gedrimaitė
S. Gedrimaitė
Asmeninis herojaus albumas


Šiuo metu S. Gedrimaitė dirba Seime, kur narplioja politikos aktualijas laidoje „Seimo savaitė“. Daugiau negu prieš dešimtmetį LRT televizijos eterį palikusią S. Gedrimaitę praeiviai gatvėje ir dabar dažnai palydi maloniomis šypsenomis. 

S. Gedrimaitė: „Ryte, kol kavos aparatas gamina kavą, prausiuosi. Esu pasirinkusi geriausiai mano odai tinkančius želė prausiklius su žaliąja arbata arba alijošiumi. Pakaitomis ir naudoju. Vieną kartą su žaliąja arbata, o kitą – su alijošiumi. Vėliau drėgną veidą įtrinu abrikosų kauliukų arba persikų aliejumi. Švelniai pamasažuoju, ypač veido kontūro linijas, kaktą, akių vokus. Būna metas, kad aliejukų odai nebepakanka, tuomet tepu drėkinamuoju kremu. Paprastai renkuosi su agurkų, rožių ekstraktais kremus. Noriu, kad jie savo sudėtyje būtų kuo natūralesni, o ypač be kvapių, sintetinių priedų. Po to tepu kreminę pudrą.


Turiu pripažinti, kad kreminės pudros norėčiau kasdien netepti, tačiau darbe be jos šiuolaikinė moteris retai apsieina. Todėl naudoju lengvos konsistencijos, drėkinančią pudrą su vadinamuoju liftingo efektu. Tikrai labai pagražina odą, ją išlygina. Lengvai padažau blakstienas, lūpas ir darbo dienai esu pasiruošus.


Nesu aktyvi kosmetologijos kabinetų lankytoja, bet kartą ar du per metus užsirašau grožio procedūrai, masažui. Pas kosmetologę išgirstu patarimų, pasmalsauju apie kosmetikos naujoves. Kadangi grožio industrija kasmet labai vystosi, įdomu, ką naujo veido priežiūros srityje gali ji man pasiūlyti. Aš pati nelabai mėgstu improvizuoti. Prieš įsigydama produktą gerai susipažįstu su jo sudėtimi. Pasiklausinėju. Nenoriu nusipirkusi produktą ir jį išmesti ar laikyti lentynoje.

Grįžusi po darbo, vakare, veidą nuvalau švelniu kosmetiniu pieneliu ir nuprausiu prausikliu, tepu tuo pačiu aliejuku arba drėkinamuoju kremu kaip ir ryte.


Kartą per savaitę naudoju ir pilingą. Tikiu, kad pilingas atgaivina odą, tarsi ją atšviežina. Po to naudoju veido kaukes. Labiausiai mėgstu tas, kurios intensyviai drėkina. Specialias kaukes tepu ir paakiams, vokams ir lūpoms. Pastebėjau, kad tai puikus dalykas. Efektas matosi iškart. Skiriu pakankamai dėmesio ir kaklo bei rankų odai. Juk turiu vieną kūną, kito juk negausiu todėl privalau juo rūpintis, mylėti ir puoselėti.


Ar man svarbu kaip aš atrodau? Manau, kad taip. Nuo to priklauso ir nuotaika, ir darbo kokybė. Moters amžių labiau išduoda ne raukšlelė kaktoje, o, mano manymu, nuovargis ar neviltis akyse. O pyktis ir pagieža pramuš bet kokį makiažo sluoksnį, ir grožio kaip nebūta.


Kiekviename amžiaus tarpsnyje būkime gražios. Pirmiausia vidumi. Švelnios, malonios, kai reikia būkime kovotojos, bet skleiskime šilumą, būkime ir tos moterys, šalia kurių gera tiesiog pabūti, kurias norisi mylėti“.


Kosmetologė Irena Baubinienė jau daugelį metų dirba kosmetologe, nuolat tobulinasi grožio kursuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Prieš pradeda kosmetologės darbą ilgą laiką dirbo poliklinikoje, slaugytoja.  


Kosmetologė Irena Baubinienė
Kosmetologė Irena Baubinienė
Asmeninio albumo nuotr.


I.Baubinienė: „Rūpintis vien veido oda nepakanka, reikia sveikai maitintis, bent kažkiek sportuoti ir, žinoma, teisingai prižiūrėti odą kasdien. Pradžioje nepastebite jokių nerimą keliančių pokyčių. Manote, kad oda yra gera, ir jūs kaip iki šiol galite ja pasirūpinti pati. Bet nuo 30–ies laikrodžio rodyklė pradeda suktis vis greičiau, kai kurioms moterims pradeda ryškėti pirmosios raukšlės, oda tampa vis mažiau stangri ir elastinga. Tai neatsitinka per vieną dieną, bet neišvengiamai atsitinka.


Kuo ilgiau atidedam veido odos priežiūros pradžią, tuo sunkiau pasiekti gerų rezultatų. Sveiką, jauną odą paprasčiau išlaikyti, nei kovoti su raukšlėmis ir odos suglebimu. Įprotis kasdien rūpintis oda turėtų susiformuoti dar iki 25 metų amžiaus. Jei iki to laiko naudojote tik muilą ir vandenį, laikas rimčiau susirūpinti savo odos priežiūra, jei norite, kad jos būklė būtų puiki. Iki 25 metų oda yra gyvybinga, pilna kolageno ir gali atlaikyti įvairiausius jūsų gyvenimo būdo iššūkius. Šokiai iki paryčių vienaip atsilieps jaunai odai, ir visai kitaip atrodo po nemiegotos nakties brandi dama.


Kiekvienam odos tipui reikia atidžios ir individualios priežiūros. Kiekvienas kremas turi savo paskirtį, pagal amžių, odos tipą, metų laiką, paros laiką, lytį. Kiekviena moteris turi surasti sau tinkamą kosmetiką.


Nereikėtų eksperimentuoti, pirkti pagal nuotaiką arba pasitaikius gerai nuolaidai. Kremų ir priemonių yra labai daug, tad surasti savo nėra taip paprasta. Geriausia nuo pat pradžios pasitarti su kosmetologe ir nealinti veido odos netinkančia kosmetika. Tinkantis veido kremas odai padeda sveikai švytėti, pasitepusi juo nejaučiate tempimo ar sausumo. Bet tai ne tik komforto klausimas, visada skatinu klientes pasiklausti savęs- kodėl tepu šį kremą, kodėl man jo reikia, kaip jis veikia? Ar tai mano kremas, serumas, kaukė? Ar nenusipirau priemonės pažiūrėjusi reklamą, ar draugės rekomendacijų vedina.


Patartina ilgai naudoti tą patį kremą. Panaudojus kelis kartus galime pajusti ar patinka konsistencija, kvapas, ar nedirgina odos. Bet, kad pajusti kremo poveikį turime panaudoti gerokai ilgiau. Kartais skiriamas mėnesio , kartais ir pusmečio kursas. Labai individualu.


Jaunos moterys daugiausia dėmesio turėtų skirti odos drėkinimui. Reikėtų naudoti drėkinamuosius veido kremus su papildoma apsauga nuo saulės, kurie savo sudėtyje turi antioksidantų, tokių kaip saldymedžio ekstraktas, haliurono rūgštis ar vitaminas C, resveratrolis . Jau įrodyta, kad per daug pasilepinus saulės spinduliuose, oda sensta daug greičiau, prarandama daug drėgmės, atsiranda negražių pigmentinių dėmių.


Fotosenėjimas didesnis baubas nei natūralus senėjimas. Tad mėgautis saulės spinduliais reikia labai labai atsargiai.

Kova su senėjimu prasideda labai anksti. Siūlyčiau niekada nežengti žingsnio atgal, eikite tik pirmyn, naudokitės kosmetologų patarimais, grįstais moksliniais tyrimais, kurie kaskart vis daugiau išaiškina kaip prižiūrėti odą, kokie komponentai yra veiksmingi, o ko išvis nereikia naudoti. Kosmetologija žengia dideliais žingsniais į priekį.


Kokių aktyvių komponentų reikia ieškoti ant pakuotės?


Vitaminas A- retinolis yra puikus pagalbininkas ląstelių atsinaujinimui. Tai vienintelė veiklioji medžiaga kuri veikia visu 100 %. Stimuliuoja kolageno sintezę, hialurono gamybą, tankina, lygina odą, gerina tekstūrą, mažina raukšles, užkerta kelią naujų atsiradimui. Tik reikia prisiminti, kad geriausių rezultatų pasieksime jei derinyje bus kitos ląsteles veikiančios medžiagos- niacinamidas, resveratrolis, kiti antioksidantai, peptidai, rūgštys.


Rekomenduočiau naudoti ir prausiklį, kurio sudėtyje yra tam tikras procentas rūgščių , pagal odos tipą, tuomet kasdien švelniai pašalinsime negyvas odos ląsteles ir skatinsime jos regeneracinius procesus.


Laikykitės rekomendacijų nurodytų ant pakuočių. Rinkitės priemones pagal jūsų odos tipą, individualius poreikius. Kartais reklama daro blogą darbą, mes išsirenkame priemonę mums visai netinkančią. 


Kosmetologiniuose kabinetuose atlieku įvairias rūgščių procedūras, kovai su pakitimais tinka pieno, glikolio, vyno ir kitokias rūgštys. Preparatų komponentai skatina ląsteles atsinaujinti. Reguliariai atliekant tokias procedūras oda bus elastinga, stangri, skaisti. Rūgštinės procedūros puikiai drėkina, skatina „teisingą“ ląstelių veiklą, stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, ir padeda spręęsti daugelį odos estetinių problemų.


Kosmetologai rekomenduoja kelis efektyvius veido valymo būdus. Tai rūgštinis, kombinuotas , mechaninis veido valymas , ultragarsinis, mikrodermabrazija.


Veido valymas - tai viena populiariausių procedūrų. Valymas – tai nuo ko, galima teigti, prasideda rimta ir taisyklinga veido priežiūra. Ši procedūra reikalinga prieš imantis daugelio kitų veido odos priežiūros procedūrų.

Užteršta, negerai prižiūrėta oda nesugeba pasisavinti visų vertingų medžiagų, kurias mes tepame iš savo stebuklingų indelių ir tikimės gražaus rezultato veidrodyje.


Kita labai populiari procedūra - elektroporacija- skirtingai nuo mezoterapijos , elektroporacija yra neinvazinis, atraumatinis, gerai klientų toleruojamas metodas. Nekeliantis jokios infekcijos rizikos. Čia vartojamų medžiagų asortimentas yra daug platesnis, todėl metodą galima naudoti sprendžiant įvairias estetines ir dermatologines problemas. Pavyzdžiui, tradicinė mezoterapija negarantuoja medžiagos patekimo į ląstelės vidų, o elektroporacijos metu tai įmanoma.


Procedūrų yra labai daug, kosmetologija žengia labai sparčiai į preikį. Tačiau nuo senų laikų pati maloniausia su amžiumi atsirandančių pokyčių prevencija, bei gražios odos garantas - masažai. Jie veikia raukšles, padeda formuoti veido ovalą, padeda pasišalinti toksinams, gerina kraujotaką, limfotaką, harmonizuoja nervų sistemą, stiprina odos epidermio barjerines funkcijas. Viskas ko reikia gražiai ir sveikai odai - mūsų rankose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis