Plaukų stilistė: kaip išspręsti skilinėjančių plaukų galiukų problemą ir džiaugtis gražia šukuosena

Kaip teigia plaukų stilistai, bene daugiausia klausimų klientams kyla dėl skilinėjančių plaukų galiukų. Kodėl taip nutinka ir kaip išvengti?

Į klausimus atsako grožio studijos Klaipėdoje įkūrėja ir kūrybos vadovė Marina Žuravliova.


Sakykite, ar dažnai klientės skundžiasi skilinėjančiais plaukų galiukais? Kodėl kyla ši problema?


Klausimas apie skilinėjančius plaukų galiukus – vienas dažniausių. Ir tai tikrai didelė bėda, nes skilinėjant galiukams, problemiškai atrodo visi plaukai. 


Tai vyksta dėl kelių priežasčių. Mūsų plaukai jautriai reaguoja į temperatūrų kaitą, pavyzdžiui, šildymo sezonu arba kelionių metu. Galiukai ims skilinėti ir dėl neteisingo elgesio su plaukais, nuolatinio karštų formavimo priemonių naudojimo, netinkamų produktų. Problema atsiranda ir dėl prastos mitybos, nes plaukai dažnai atspindi bendrą organizmo būklę, šaltuoju metu gauname mažiau vitaminų. 


Įtakos turi ir genetika – kartais plaukai būna silpni nuo pat gimimo, o garbanių plaukai iš prigimties sausesni. 


Plaukų būklę lemia ir mityba bei patiriamas stresas. Jei norite sveikų plaukų, reikia subalansuotos mitybos, nes plaukus gydome ir stipriname ne tik išoriškai, bet, pirmiausia, iš vidaus. Jei pastebiu klientėms nebūdingas plaukų problemas, dažnai rekomenduoju susirūpinti bendra organizmo sveikata ir apsilankyti pas šeimos gydytoją.


Jau 100 metų žurnalas MOTERIS – Tavo įkvėpimo šaltinis. Kaip keitėsi žurnalų viršelių „veidas“, sužinokite ČIA.

 

Kokių dar patarimų duodate klientėms, aptikusi suskilinėjusius galiukus?

 

Skilinėjantys galiukai parodo, kad metas papildomai rūpintis plaukais. Jei važiuojama atostogauti į šiltus kraštus, klientėms patariu naudoti šampūnus su UV apsauga, o toms, kurios mėgaujasi dažnomis maudynėmis sūriame vandenyje, būtina po to išskalauti plaukus gėlu vandeniu, vėliau išplauti ir su šampūnu, nes jis padeda pašalinti druskos likučius. 


Šildymo sezonu plaukų galiukų bėdos paaštrėja – nuo sauso patalpų oro sausėja plaukai ir galiukai ima lūžinėti. Taip pat žiemą plaukai išsausėja ir elektrinasi dėl nuolat dėvimų galvos apdangalus.


Tad patariu: nelaukite pavasario ir keliaukite pas savo plaukų meistrą. Tarkime, drėkinančiai procedūrai. Taip pat patariu rūpintis plaukais ir namuose – padedu išsirinkti tinkamiausias priemones ir patariu, kaip lepinti plaukus namuose. 


Galbūt kažkokios procedūros kenkia plaukams ir verčia galiukus skilinėti?


Plaukams tikras iššūkis yra šviesinimas – po jo plaukai tampa plonesni ir silpnesni. Dėl to taip pat verta investuoti į kokybišką plaukų kosmetiką. Pavyzdžiui, atstatančias kaukes. 


Kartais silpnų galiukų priežastimi tampa mechaniniai pažeidimai – pavyzdžiui, per stiprus trynimas rankšluosčiu. Ypač kol plaukai dar drėgni. Pašalinti vandens perteklių reikėtų atsargiai ir švelniai. 


Negalima plaukų draskyti šepečiu – jis turi būti minkštas ir lengvai šukuoti plaukus. Jei šukuojate dar drėgnus plaukus, naudokite specialų, šlapiems plaukams skirtą šepetį. Jis padės švelniai ir saugiai iššukuoti jūsų plaukus. 


Kalbant apie formavimo priemones: kai kurios moterys kasdien tiesina plaukus – juk norisi glotnių ir tiesesnių plaukų. Visgi reikia žinoti, kad laikui bėgant tiesinimas neigiamai veikia plaukus, ir pirmiausia kenčia plaukų galiukai. Jei be tiesintuvo gyventi negalite, yra keli paprasti patarimai. Visada naudokite nuo karščio saugančias priemones. Netiesinkite drėgnų plaukų. Turėkite gerą tiesintuvą su termoreguliacijos sensoriais. Valykite ir prižiūrėkite prietaisą, laiku jį pakeiskite, kai susidėvi. 


Naudojančioms plaukų džiovintuvą patarčiau nustatyti vidutinę šilumą ir prieš formuojant plaukus šepečiu pirma pradžiovinti juos fenu, kad formavimo metu plaukai jau būtų apie 80 proc. išdžiovinti. Tuomet apvaliu šepečiu baikite formuoti šukuoseną kiek karštesniu oru, o baikite vėsiu. 


Baigdamos šukuoseną, kai kurios klientės naudoja plaukų laką, o prieš džiovinimą – priemones, kurios pakelia plaukus nuo šaknų ar putas. Dauguma šių priemonių savo sudėtyje turi alkoholio, kuris plaukus sausina. Todėl šias priemones patariu naudoti saikingai. 

 

Kaip išvengti plaukų skilinėjimo ateityje?

 

Svarbu laiku pakirpti galiukus, kad ir kaip jų būtų gaila! Kaip reguliariai tai daryti, priklauso nuo plaukų ilgio ir individualios situacijos. Dažniausiai skilinėjančių galiukų bėdą turi ilgaplaukės. Tikrai patarčiau galiukus pakirpti kas du tris mėnesius. Vos vienu centimetru pakirpti plaukai atgaivina jų būklę ir pagerina bendrą išvaizdą, be to, taip juos apsaugosite nuo tolimesnio skilimo per visą plauko ilgį. Svarbu kirpti galiukus laiku ir nepamiršti – geriau trumpesni, bet sveikesni nei ilgi ir nualinti, suskilinėję, prastos išvaizdos plaukai.


Rekomenduoju naudoti ir specialias priemones plaukų galiukams. Pavyzdžiui, aliejuką plaukų galams žinome turbūt visos, o kaip teisingai jį naudoti? Aliejų plaukų galams reiktų naudoti ant drėgnų plaukų – tuomet jis suminkštins plaukus ir palengvins jų iššukavimą, o naudojamas ant sausų plaukų, aliejukas sumažins plaukų galiukų šiaušimąsi ir suteiks žvilgesio. Taip pat labai rekomenduoju nenuskalaujamą purškiamą plaukų balzamą. Jį galima išsirinkti kiekvienam plaukų tipui. Pati naudoju balzamą dažytiems plaukams, jo dėka mano plaukai lengviau šukuojasi ir mažiau skilinėja plaukų galiukai. 


Galite rasti ir įvairių kitų produktų, eliksyrų, serumų plaukų galiukams, taip pat taikoma daug įvairių procedūrų. Viena iš mano mėgstamiausių – Liquid Hair, kurios metu plaukas tiesiog užpildomas specialia medžiaga, jis tampa lygesnis ir vizualiai atrodo storesnis. Kadangi pati turiu linkusius lūžinėti plaukų galiukus, ši procedūra man yra tikras išsigelbėjimas. 

Siekiančioms tobulo rezultato, siūlau nepamiršti ir kirpimo karštomis žirklėmis. Tokios žirklės kirpimo metu tarsi užlydo galiuką kirpimo vietoje, dėl to galiukai mažiau skilinėja ir turite daugiau šansų užsiauginti ilgus plaukus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis