6 būdai, kad šypsena džiugintų – viskas apie dantų higieną

Štai dažniausi klausimai, kuriuos girdi odontologai savo kabinetuse.

Dantų valymas – toks įprastas kasdienis veiksmas, kad kažin ar daugelis apie jį susimąstome. Vis tik svarbu atminti, kad teisinga dantų priežiūra užtikrina dantų sveikatą ir gražią šypseną. Tad ko vertėtų nepamiršti kasdien valantis dantis?


Kaip dažnai valyti dantis?


Idealu valyti dukart per dieną – ryte ir vakare. Jei laikysitės šios paprastos higienos taisyklės, dantys ilgai bus sveiki. Valyti reikėtų po valgio. Yra manančių, kad verta išsivalyti juos, tarkime, iki pusryčių. Tačiau juk po valgio maisto likučiai lieka tarp ir ant dantų. Jei nemalonu pusryčiauti nevalius dantų, galima juos praskalauti, o po valgio išsivalyti kaip dera.


Kaip taisyklingai valyti?


Laikykite šepetėlį 45 laipsnių kampu, pakreiptu į dantis ir dantenas. Valykite šluojamaisiais judesiais nuo dantenų link dantų krašto kiekvieną veiksmą pakartojant po 10 kartų. Rinkitės minkštą šepetėlį – kad netraumuotų dantenų ir dantų.

Ir nereikia šepetėlio stipriai spausti.


Kaip taisyklingai naudoti dantų siūlą?


Dantų siūlas reikalingas, tačiau naudoti reikia taisyklingai, kad maisto nenustumtėte dar giliau tarp dantų. Siekiant to išvengti dantų siūlu slyskite žemyn, užkabinkite maisto likučius ir ištraukite juos.


Kaip prižiūrėti dantis dienos metu?


Paprastas būdas – po maisto išskalauti burną vandeniu. Tai nereikalauja ypatingų pastangų ir iš tiesų yra efektyvu. Ne visi odontologai rekomenduoja naudoti dantų skalavimo skystį, nes jis veikia burnos mikroflorą – skalavimo skystyje yra daug priešuždegiminių komponentų, kurie užmuša ne tik ligas sukeliančius, bet ir naudingus mikroorganizmus. Todėl imunitetas silpsta ir reikiamu momentu jis neapsaugos organizmo.


Kaip dažnai atlikti profesionalią burnos higieną?


Paprastai rekomenduojama tai daryti ne rečiau kaip kartą per metus. Tačiau iš tiesų tai, ar reikalinga ir kaip dažnai tokia procedūra, turi nuspręsti odontologas. Todėl rekomenduojama dukart metuose lankytis pas specialistą, kuris ir nuspręs, kada atlikti burnos higieną.


Kokie produktai veikia dantų sveikatą?


Čia reikėtų kalbėti ne apie konkrečius produktus, bet apie jų kiekį. Būtina paisyti saiko. Ypatingų apribojimų nėra, net kava, geriama protingais kiekiais, jūsų dantims nepakenks.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis