Verslininkė Dana Ribas po skyrybų nepalūžo ir sukūrė sėkmingą deimantų verslą

Vilniuje esančių deimantų namų „The Factory Diamonds and Jewellery by Ribas“ įkūrėja ir vadovė Dana Ribas (51 m.) per bemaž 20-ies metų karjerą savo rankomis lietė ir profesionalia akimi vertino keliasdešimties milijonų vertės deimantus.

Viena profesionaliausių Izraelio deimantų biržos gemologių tikina, kad deimantai jai padėjo išgyventi ir kad papuošalo su šiuo brangakmeniu yra verta kiekviena moteris.


Sėdėdama vienoje iš savo deimantų namų skoningo interjero erdvių Dana Ribas nesustodama beria žodžius. Ir perspėja, kad beveik 20 metų gyvena ne Lietuvoje, todėl renka lietuviškus žodžius. Įsitikinu, kad ji puikiai kalba ne tik lietuviškai, bet ir žemaitiškai. Iš Skuodo kilusi moteris į Izraelį išvyko su lietuvių kilmės žydu ir dviem mažais sūnumis. Po vienuolikos kartu praleistų metų pora išsiskyrė, vyras grįžo į Lietuvą, o Dana liko svetimoje šalyje.


Moteris pasakoja, kad iš pradžių būtų daug ką atidavusi, kad kuo greičiau perprastų tos tautos žmonių mentalitetą. Žydai jai atrodė grubūs, nekultūringi. Pažinusi įsitikino, kad jie atviri, bendruomeniški. Vis dėlto toje šalyje jai svarbiausia buvo siekti savo svajonės – tapti deimantų verslo dalyve. Jau pirmasis Danos vyras buvo susijęs su šia sritimi, į ją paniro dar labiau pradėjusi draugauti su trečiu pagal svarbą Izraelio deimantų verslo žmogumi. Jo – trečios kartos litvakų palikuonio – protėviai kilę iš Salantų. Tada D. Ribas pradėjo mokytis gemologijos, arba brangakmenių tyrimo, jų vertės, tikrumo nustatymo, ir dirbti draugo kompanijoje.



Vida Press



„Nežinau, ar daug tokių, kurie yra matę ir peržiūrėję tiek deimantų kiek aš. Turėdavau nurodyti, kaip akmenį pjauti, šlifuoti, kad būtų tobulas. Peržiūrėdavau po 100 kasdien, vertindavau tik didelius. Vis dėlto man trūko saviraiškos, norėjau tapti nepriklausoma. Ir gyvenime, ir darbe man svarbiausia yra laisvė. Ką ji reiškia? Tai, kad mąstai kaip nori, kad gali elgtis kaip nori, būti savimi.“


Kad, išdraugavusi su partneriu 5-erius metus, Dana išsiskyrė, įtakos turėjo ne tik tai, kad gyvenimo partneris ne itin palankiai žiūrėjo į jos ambicijas, bet ir tai, kad nesiruošė jos vesti.


„Mano supratimu, jei vyras ir moteris gyvena kartu, jie turi susituokti. Tai rodo, kad vyro ketinimai rimti“, – įsitikinusi pašnekovė. Draugai šį žingsnį vadino beprotybe, nes Dana, likusi su dviem vaikais, turėjo nusileisti iš prabangaus gyvenimo padebesių ant kietos žemės, tačiau moteris apie tai negalvojo: „Man ne kartą yra taip buvę, kad tai, kas tavo gyvenime atrodo kaip tamsiausia diena, iš tikrųjų yra šviesiausia, todėl nieko nebijau. Duok Dieve, visiems sveikatos, o visa kita yra išsprendžiama. Net jei atsidurčiau Afrikos džiunglėse, rasčiau išeitį greitai. Esame šiame pasaulyje kaip žaidėjai: jei sugebam, žaiskim, jei nesugebam, nepradėkim.“



Basutės, „Louis Vuitton“
Basutės, „Louis Vuitton“
Asmeninio albumo nuotr.



Buvo liepos mėnuo, moteris prisimena, kad rugpjūtį ji nusprendė skirti jėgoms sukaupti – kad pasirengtų kovai su gyvenimu. Šį laiką pašnekovė vadina lūžio momentu, nuo tada jos gyvenimas ėmė krypti trokštamu keliu. Dana įsidarbino gemologijos įmonėje, vertindavo deimantus ir mokė tai daryti didelių kompanijų iš Singapūro, Amerikos, Belgijos, Tailando, Kinijos darbuotojus. Iš Lietuvos kilusios moters gebėjimas glaustai ir puikiai perduoti žinias vieną Tailando kompanijos vadovą paskatino pakviesti ją dirbti vyriausiąja gemologe.


„Pradėjau dirbti, bet atėjo 2008-ieji, didžiosios krizės metai, jo verslas ėmė žlugti, pradėjo uždarinėti gamyklas, o mane laikė ilgai, bet galiausiai, po 1,5 metų darbo, irgi atleido“, – pasakoja pašnekovė.



Akiniai, „Gucci“
Akiniai, „Gucci“
Asmeninio albumo nuotr.



Tas žmogus suteikė Danai galimybę dirbti savo biure, – ji ne tik vertino deimantus, bet ir pradėjo kurti papuošalus. „Mano finansinė padėtis vis dar buvo sudėtinga. Sugalvojau parduoti buvusio partnerio man dovanotus papuošalus. Iš žiedo su trimis deimantais padariau tris žiedus, iš auskarų – du žiedus. Tai buvo mano dabartinio verslo pradžia“, – tvirtina moteris. Iš savo patirties ji gali pasakyti, kad investicija į deimantus gali padėti išgyventi ir kad papuošalo su jais verta kiekviena moteris. Tokią žinutę Dana nori perteikti ir lietuvėms, tuo tikslu ji čia įkūrė savo verslą.



Žiedas, „Messika“
Žiedas, „Messika“
Asmeninio albumo nuotr.



Danos Ribas brangakmeniai


Šeima. „Mano vaikai ir vyras yra patikimiausi mano draugai. Dalijamės viskuo, esame kaip kumštis. Dabartinis mano vyras yra 15 metų vyresnis, jis – labai geras žmogus, du kartus šalies prezidento apdovanotas už labdaringą veiklą, buvęs lakūnas, miesto meras, advokatas. Šiuo metu rašo disertaciją teisės daktaro laipsniui gauti. Mano vyresnis sūnus 29-erių metų Edgaras Alonas, Izraelyje valdantis juvelyrikos prekių ženklo „Ex Factory“ verslą, plečiasi į Europą, tad Vilniuje atidaroma šio prekių ženklo parduotuvė. Ją valdys franšizę išsipirkęs mano jaunesnis sūnus 24-erių Patrikas. Parduotuvė veiks greta jo paties įkurtos kavinės „Augustas ir Barbora“.“



Kvapusis vanduo, „Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire“
Kvapusis vanduo, „Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire“
Asmeninio albumo nuotr.



Skaičius. „Mano skaičius yra 18. Mano biuras netoli Tel Avivo esančioje Ramat Gano deimantų biržoje yra 18-ajame aukšte. Esu gimusi spalio 18-ąją.“


Verslo filosofija. „Svarbiausia – atsakomybė ir profesionalumas. Pasaulyje, Lietuvoje – taip pat, yra daug juvelyrinių parduotuvių, bet ne visi šio verslo savininkai yra iš deimantų srities. Esu gemologė, Izraelio deimantų biržos narė (viena iš 3000). Tapti ja buvo be galo sunku. Tai garantuoja patikimumą ir gerą kainos bei kokybės santykį. Dabar pasaulyje gausu sintetinių brangakmenių, pas mus to niekada nebus, ir manęs apgauti niekas negali.“


Savybės. „Atvirumas. Aš nieko nebijau. O ką slėpti? Nesu ta vadovė, kuri mano esanti pranašesnė už savo darbuotojus. Su merginomis bendrauju kaip su lygiomis. Esu pastovi, nes atsakinga.“


Grožio procedūros. „Minimalios.“



Rankinė, „Louis Vuitton“
Rankinė, „Louis Vuitton“
Asmeninio albumo nuotr.



Aprangos kodas. „Deimantų biržoje galioja saikingos aprangos taisyklės. Palaidinės ar suknelės trumpomis, atviromis rankovėmis neleistinos. Privalu vilkėti drabužius, dengiančius rankas. Vertinama klasika. Man patinka sportinis stilius. Deimantų biržoje įvaizdžiui tikrai neskiriama dėmesio, rengiamasi formaliai, niekas nedemonstruoja savo statuso apranga.“



Sportiniai batai „Sandro Maje“
Sportiniai batai „Sandro Maje“
Asmeninio albumo nuotr.



Laisvalaikis. „Kai nuvažiuoju į Izraelį, iškart bėgu prie jūros. Ir bėgioju, – išbėgusi 6 val. ryto jau sutinku galybę žmonių. Mėgstu masažus. Lietuvoje patinka prie ežero. Vasarą mėgstu leisti laiką prie jūros, plaukioti - nuosava jachta po Graikijos ir Turkijos salas, mėgautis SPA procedūromis. Žiemą mėgstu slidinėti.“



Shutterstock nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis