Jautrios odos makiažas: kokių problemų gali sukelti netinkama dekoratyvinė kosmetika ir kaip to išvengti

Jautri oda reikalauja ne tik specialiai jai sukurtų priežiūros produktų, bet ir dekoratyvinės kosmetikos.

Dėl pažeistos barjerinės funkcijos šio tipo oda dažniausiai greitai reaguoja į išorinius dirgiklius bei organizmo būklę. Ji ima rausti, atsiranda raudonų, pleiskanojančių dėmelių, odą nemaloniai tempia. Sudirgusi oda tampa dar labiau pažeidžiama išorės poveikio, nusilpsta jos apsauginė sistema. Tada ieškoma būdų, kaip pagelbėti odai ir sugrąžinti į komforto būseną, nuraminti sudirgimą, numalšinti raudonį. Tokiu metu makiažo paprastai vengiama, bijant dar labiau pabloginti odos būklę. Taip yra dėl to, kad dekoratyvinės kosmetikos produktų formulės dažnai nebūna pritaikytos jautriai odai, jose pasitaiko vienokių ar kitokių alergenų, didžiausias dėmesys skiriamas priemonės veiksmingumui ir paaukojamas saugumas.


„Bionike“ kosmetika
„Bionike“ kosmetika
Organizatorių archyvas


„BioNike“ koncepcija kitokia: jautrios odos priežiūra turi „eiti koja kojon“ su makiažo priemonėmis, kad būtų filosofijos „be alergenų“ tęstinumas ir nereikėtų aukoti saugumo, ieškoti kompromisų ir žengti žingsnį atgal. Juk jei odos priežiūrai naudojame priemones su raminamaisiais, jos barjerinę, drėgmės ir lipidinę fukciją atkuriančiais ingredientais, tai negalime sau leisti dažytis kenksmingų ar alergizuojančių komponentų turinčiais makiažo produktais. „BioNike“ uždavinys – suteikti jautriai odai visapusiškai puoselėjančią odos priežiūrą nuo valymo-prausimosi ryte iki naktinio kremo tepimo vakare, įskaitant ir makiažą.


Jautri oda yra linkusi į paraudimus, uždegimus, spuogelius, šerpetojimą, todėl makiažo priemonės turi veiksmingai ir nedirgindamos, nesausindamos odos ją maskuoti. Dar daugiau, – „BioNike“ makiažo produktai veikia ir kaip odos priežiūros priemonės ir gerina jos būklę. Pavyzdžiui, kompaktinės ir bronzinio įdegio pudros, skaistalai, šešėliai akims gaminami kukurūzų krakmolo pagrindu, kuris yra ne tik saugus, bet ir teigiamai veikia jautrią odą, taip pat palengvina aplikaciją, suteikia atspalviui gilumo ir užtikrina gerą išsilaikymą.


Pudrų sudėtyje yra ir vitamino E – stipraus antioksidanto, blokuojančio odą sendinančius laisvuosius radikalus. Laikomasi požiūrio, kad visi be išimties produktai būtų ir „BE“ – įvairių alergiją galinčių sukelti medžiagų, ir „SU“ – odą puoselėjančiais ingredientais!


Jeigu Jūsų oda jautri, tačiau nenorite atsisakyti makiažo, labai svarbu yra pasirinkti priemones, geriausiai tinkančias tokiam odos tipui ir būklei.


Makiažas: kokių problemų gali sukelti jautriai ir ypač jautriai odai?


Sudirgusią, jautrią ir ypač jautrią odą gali neigiamai paveikti tiek tam tikri ingredientai, tiek nekokybiška kosmetika.

Odą jautrina įvairūs konservantai, kvapikliai, lanolino dariniai, dervos, todėl jų neturėtų būti jautriai odai skirtose makiažo priemonėse. Be to, šie produktai turi daug mineralinių pigmentų, sudedamųjų dalių, suteikiančių spalvą, pavyzdžiui: titano dioksidas suteikia baltą, geležies oksidas – juodą, plytų raudoną ir geltoną, aliuminio silikatas – mėlyną ir t. t. Kadangi tai – mineralai, jie gaunami iš kasybos pramonės ir kosmetikoje naudojami pigmentai gali turėti sunkiųjų metalų pėdsakų. Kai kurie iš jų – nikelio, chromo ir kobalto – gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą.


„Bionike“ kosmetika
„Bionike“ kosmetika
Organizatorių archyvas


ES reguliuoja (Directive 94/27/EC) nikelio kiekius ne tik kosmetikoje, bet ir bižuterijoje, juvelyrikoje, sagose ir kt., kas turi sąlytį su oda. Nikelis šiuo metu yra uždraustas kosmetikoje, pagal Europos kosmetikos direktyvą 76/768 / EEB, tačiau yra leidžiami „pėdsakai“ tiek, kiek jie yra „techniškai neišvengiami“. Bet kuris kosmetikos gamintojas turi stengtis sumažinti nikelio užteršimą tiek, kiek leidžia turimos technologijos. Saugia riba yra laikoma mažesni 0,1 ppm nikelio pėdsakai. „BioNike“ įdiegė gamybos strategiją, reguliuojančią nikelio kiekį kiekvienoje gamybos partijoje, užtikrinant mažesnį nei 0,00001 % (0,1 ppm). Lygiai tas pats su chromu ir kobaltu – kosmetikoje jautriai odai reikia jų vengti, nes sunkiųjų metalų priemaišos gali išsausinti odą arba sukelti alergines reakcijas, ypač tokioje jautrioje srityje, kaip akių zona.


Netinkami akių makiažo produktai, pavyzdžiui, šešėliai, pieštukai, kontūrai ir tušai, gali sukelti akių gleivinės sudirgimą, ašarojimą, vokų reakcijas su odos paraudimu, pleiskanojimu, deginimu ir niežuliu. Akių makiažo produktuose geriausiai vengti ir galinčių dirginti kvepiklių, konservantų, nes ši sritis yra ypač jautri. Lūpų zonoje nepageidaujamas karminas – gyvūninės kilmės raudonasis pigmentas. Sudėtyje glitimo turinčių kosmetinių priemonių naudojimas jautriai į glitimą reaguojantiems asmenims gali sukelti įvairių formų alerginę odos reakciją. „BioNike“ dažų sudėtis papildyta augaliniais ekstraktais, aliejais, vaškais, todėl įprasti dekoratyvinės kosmetikos produktai veikia kaip odą puoselėjančios priemonės ir pratęsia kasdieninių priežiūros produktų „darbą“.


Kaip pasirinkti jautriai odai tinkančias makiažo priemones


Jei Jūsų oda jautri ar itin jautri, nereikia spręsti dilemos – visiškai atsisakyti dekoratyvinės kosmetikos ar „aukotis dėl grožio“ ir patirti nepatogumus. Tokiai odai reikia naudoti itin kokybišką kosmetiką, sukurtą specialiai šiam tipui ir būklei, su kruopščiai parinktais saugiais ir odos apsauginę funkciją stiprinančiais komponentais. Štai keletas patarimų:


  1. Rinkitės produktus, ant kurių pakuotės aiškiai nurodyta, kad jie skirti arba tinka „jautriai ir itin jautriai odai“;
  2. Akių makiažo priemonės turi būti patikrintos dermatologų ir oftalomologų;
  3. Ant pakuočių ieškokite užrašų, sudėtyje neturėtų būti pagrindinių alergenų: kvapiklių, glitimo, konservantų;
  4. Jautriai odai skirtų priemonių formulėse turi būti minimalus/optimalus kiekis komponentų. Nekeiskite kosmetikos dažnai, bandykite tik perskaitę sudėtį;
  5. Naujus produktus bandykite atsargiai, ant mažo odos plotelio;
  6. Pirkite kosmetiką patikimose vietose, kur galite gauti atsakymus dėl galiojimo laiko ir laikymo sąlygų.


„BioNike“ – švari kosmetika jautriai odai


Pavadinimas „BioNike“ kilęs iš graikų kalbos: BIO (gyvybė) + NIKE (pergalė). Kosmetika gaminama Italijoje jau daugiau nei 50 metų, o pati kompanija pradėjo savo veiklą prieš 80 metų kaip farmacijos įmonė, todėl šių standartų ir kokybės laikomasi ir odos priežiūros produktų gamybos srityje. „BioNike“ specializuojasi dermatologinių kosmetikos priemonių, skirtų jautriai ir alergiškai odai, kūrimo srityje, vadovaujantis savo ypatinga „Free from“ filosofija. „BioNike“ kosmetikos sudėtyje nėra:


  • kvapiklių: net 26 kvapiųjų medžiagų sudedamosios dalys yra vieni reikšmingiausių kosmetikos gaminiuose aptinkamų alergenų. Norėdami sukurti vartotojams patrauklius kosmetikos gaminius be kvapiųjų medžiagų, „BioNike“ kruopščiai atsirenka ir įvertina žaliavinių medžiagų kokybę, atsižvelgia į jų kvapų ypatybes. Tik keliais ypatingais atvejais „BioNike“ naudoja kruopščiai atrinktas kvapiąsias medžiagas be alergenų;
  • glitimo;
  • konservantų: visų produktų formulės stabilizuojamos ir konservuojamos pagal specialią technologiją, keičiančią įprastus konservantus ir užtikrinančią apsaugą nuo mikroorganizmų;
  • nikelio: „BioNike“ testuoja visas savo produkcijos partijas ir užtikrina, kad valomųjų ir grožio priemonių sudėtyje nikelio likutis neviršytų 0,00001 %, t. y. būtų 10 kartų mažesnis nei mokslininkų nustatytas minimalus kiekis, galintis sukelti odos reakciją. 


„Bionike“ kosmetika
„Bionike“ kosmetika
Organizatorių archyvas


Užsakymo nr.: PT_55906

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis