Vizažistės pamokos, kaip makiažu užmaskuoti raukšles, randus, pigmentines dėmes. I DALIS, FOTO

Kompleksuojate dėl raukšlių, randelių ar pigmentinių dėmių veido srityje? Visa tai galite tobulai užmaskuoti makiažo priemonėmis, jei žinosite kaip tinkamai jas naudoti: „Dekoratyvinė kosmetika turi daugybę spalvų bei atspalvių, kuriuos naudodamos jūs galite sukurti optines iliuzijas ir tokiu būdu paslėpti veido odos netobulumus“, – teigia makiažo meistrė Alina Guess.

Alina makiažo paslaptimis domisi jau dešimtį metų: pirmuosius žingsnius vizažistės profesijos link žengusi dar paauglystėje, mergina makiažo meistrės įgūdžius vėliau lavino grimo, makiažo akademijose Osle, Briuselyje, Paryžiuje, lankė kursus Lietuvoje bei daugelyje kitų Europos šalių. Dabar Alina, geriau žinoma kaip Alina Guess, yra tikra profesionalė, tad nenuostabu, jog jos pašto dėžutė kasdien būna perpildyta laiškais iš moterų bei merginų, prašančių jas išmokyti Alinos darbo metodų.

Su Moteris.lt skaitytojoms Alina sutiko pasidalinti keliomis savo paslaptimis: mergina išsamiai pasakoja apie tai, kada ir kokius maskuojančios kosmetikos priemonės atspalvius naudoti, kaip makiažu paslėpti raukšles, randelius nuo spuogų bei pigmentines dėmes, esančias ant veido odos.

Kokia maskuojančios kosmetikos priemonės paskirtis ir kokį maskuoklio atspalvį pasirinkti?

Balta spalva suteikia odai švytėjimo ir daro raukšles mažiau pastebimas.
Žalia neutralizuoja paraudimą, rožinė spalva skaistina veido odą ir pan.

Maskuojančios makiažo priemonės atspalviai (Nuotr. Alina Guess).
Maskuojančios makiažo priemonės atspalviai (Nuotr. Alina Guess).
Alina Guess

Kaip makiažu paslėpti raukšles?

Raukšles, esančias veido srityje, galima paslėpti perliniu akių šešėliu, taip pat kitais dekoratyvinės kosmetikos produktais, turinčiais šviesą atspindinčių mikro dalelių. Šios dalelės atspindėdamos šviesą optiškai „iškelia“ raukšles, vizualiai jas sumažina, sukuria lygios odos įspūdį. Pirštų galiukais ar mažu šepetėliu tepkite tokią kosmetikos priemonę tiesiai ant raukšlių ir išsklaidykite. Vėliau makiažą sutvirtinkite biria pudra.

Šviesus, baltas makiažo pagrindas, bazė taip pat gali sušvelninti smulkias linijas ir paslėpti raukšles. Pasirinktą iš pastarųjų priemonių tepkite aplink akis, lūpas bei kitose vietose, kuriose reikia.

Ar randelius, likusius po paauglystės spuogų, įmanoma paslėpti pačiai?

Tai yra gana sunki užduotis net makiažo meistrui. Aš randus, duobutes, likusias po aknės, maskuoju korekciniu kosmetikos gaminiu, turinčiu silikono. Šis produktas duobutes užpildo. Taip pat naudingas šviesą atsipindinčių dalelių turintis korektorius, maskuoklis – juo patepus reikiamas vietas, veido odą tepkite biria mineraline pudra, kuri garantuos makiažo išsilaikymą visą dieną. Vėliau naudokite jūsų odos atspalvio makiažo pagrindą – geriausiai paslėpsite randelius, jei ši priemonė taip pat turės šviesą atspindinčių dalelių.

Moterims, kurių veido oda nėra lygi, rekomenduoju makiažo pagrindą tepti su perpus perplėšta silikonine kempinėle: tepti priemonę reikėtų grublėta puse – tokiu būdu pasieksite įprastai nepasiekiamas vietas ir jas idealiai padengsite pagrindu.

Kaip paslėpti pigmentines dėmes, apgamus? Makiažas – Alina Guess
Kaip paslėpti pigmentines dėmes, apgamus? Makiažas – Alina Guess
Alina Guess

Kaip užmaskuoti išsiplėtusius kapiliarus, tamsias pigmentines dėmes, „rožinę“?

Korekcinė kosmetika gali beveik viską. Jums reikės žalsvo atspalvio maskuoklio, kuris turi būti naudojamas tik tose srityse, kuriose paraudimas ir kapiliarai yra ryškiausi ir labiausiai matomi. Sekantis žingsnis: naudokite odos atspalvio maskuoklį, paslepiantį žalią maskuoklio toną ir sulyginantį odos spalvą.

Vėliau tepkite odai atspalvį suteikiantį kremą (tokios pačios spalvos kaip jūsų oda) bei birią, mineralinę pudrą. Makiažas baigtas! Verta žinoti, kad išsiplėtę kapiliarai yra mažiau pastebimi ant tamsios, įdegusios odos ir gali būti paslepiami naudojant įdegio losjoną.

Norėdamos paslėpti pigmentines dėmeles, kai kurios moterys renkasi vienu, dviem tonais šviesesnį makiažo pagrindą nei natūrali odos spalva. Tai yra didelė klaida, kadangi šviesesnis makiažo pagrindas nesulygins ir nepaslėps šių odos patamsėjimų. Priešingai: pigmentinės dėmės atrodo pilkos, ir tai tikrai nesuteikia žavesio ar norimo rezultato. Beje, tamsias dėmeles bei pigmentines dėmes visada maskuokite oranžinio atspalvio maskuokliu, prieš tepant makiažo pagrindą.

Kaip paslėpti paraudusią odą, jos nelygumus? Makiažas – Alina Guess.
Kaip paslėpti paraudusią odą, jos nelygumus? Makiažas – Alina Guess.
Alina Guess

Daugiau Alinos Guess darbų ir patarimų rasite facebook paskyroje www.facebook.com/BeautyChemistry

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis