Kaip išsirinkti tinkamiausią depiliacijos būdą

Mada keičia madą – higienos sričiai tai irgi aktualu. Nors dar neseniai nedepiliuota bikinio zona kėlė siaubą, šiandien turime entuziastų, pasisakančių už natūralumą. Ir ne tik bikinio srityje - jiems gražu ir „natūralios“ pažastys bei kojos. Tačiau šis tekstas - ne jiems. O tiems, kam arčiau širdies - glotni oda.

Ypač depiliacijos tema tampa aktuali vasarą. Juolab, kad karštomis dienomis apnuoginame net gana intymias sritis. Būdų šalinti plaukus yra daug ir atrandama vis naujų. Apibendrinkime jų pranašumus ir trūkumus.

Elektroepiliacijos, lazerio ir fotoepiliacijos šįkart neliesime sąmoningai – tai efektyvios, tačiau gerokai brangesnės procedūros, neįkandamos vidutines pajamas turinčiai moteriai.

Skutimas

Tai bene pat populiariausias būdas. Jis yra vienas pigiausių ir neskausmingiausių. Žinoma, procedūrą reikia atlikti atsargiai, kad sunkiau prieinamose vietose neįsipjautume. Ir jei siekiame tobulos higienos, tai reikia daryti bent jau kas antrą dieną.

Procedūra paprasta ir rezultatas greitas. Žinoma, dar svarbu yra tai, kokias priemones pasirenkame. Kokybiškos nedirgina odą, plaukeliai ne taip greitai atauga.

Pastebima, kad šį depiliacijos būdą itin tvarkingos moterys – kaip tik tos, kurios kūno depiliacijos nepamiršta net šaltuoju sezonu. Mat norint depiliuotis vašku plaukelius reikia kiek atauginti, o tos, kurios siekia idealaus rezultato ir nervinasi dėl kiekvieno net ir ne itin kitų akimis matomo plauko, neturi kantrybės tiek laukti.

Depiliaciniai kremai ir putos

Šių priemonių veikimo principas panašus kaip peiliukų – pašalinama tik viršutinė plauko dalis. Naudotis jomis paprasta ir patogu, nėra jokios rizikos įsipjauti. Be to, plaukas atauga kiek lėčiau, nes chemijos yra tiesiog nudeginamas, išlydomas. Didžiausia problema yra ta, kad toji chemija, nudeginanti plauką, nudegina ir odą. Nors ir teigiama, kad oda atrodo švelni ir slidi, tačiau ilgainiui mirusi oda pradeda sluoksniuotis, luptis, greičiau sensta.

Depiliacija vašku

Nesvarbu, atliekama namuose ar salone, karštu ar šaltu vašku, tai neblogas pasirinkimas. Jei tik žinoma, turite pakankamai įgūdžių ją padaryti tinkamai, nes pačiam depiliuotis vašku gana sudėtinga: karštas vaškas gali nudeginti, o šaltas nepašalinti visų plaukelių. Didžiausias šios procedūros pranašumas, kad ji duoda ilgalaikius rezultatus: plaukeliai ne tik ilgiau neatauga (2-4 savaites), bet ilgainiui, darant ją nuolat, tampa vis plonesni, retesni, tad ir skausmas mažėja, ir rezultatas išlieka ilgiau, ir sulaukti kitos depiliacijos tampa paprasčiau.

Skausmas yra kur kas mažesnis, kai depiliacijai naudojamas elastinis vaškas – jis nelimpa prie odos, gerai aplimpa plauką, tad jį tampa lengviau išrauti, o skausmas bei odos pažeidimo laipsnis sumažinamas iki minimumo.

Depiliacija cukrumi

Kalbama, kad dar senovės Egipte moterys kūno plaukus šalindavo cukrumi. Dabar šis būdas vėl sugrįžo į madą. Depiliacijai naudojamas specialus cukrus, ir su juo dirbti ne taip paprasta.

Procedūros su cukrumi brangesnės beveik dvigubai, bet kai kurios moterys bent jau bikinio depiliacijai renkasi jį. Svarbiausia priežastis – mažiau skausmo. Mat cukrus nelimpa prie gyvos odos, tik prie negyvo epidermio, geriau apkimba plauką, todėl šis lengviau išraunamas. Be to, depiliacija cukrumi atliekama ne prieš, o plauko augimo kryptimi, todėl mažesnė plauko lūžimo tikimybė. Vis dėlto,jei lyginsime cukrų su įprastu juostiniu vašku, atrasime daug cukraus pranašumų, tačiau jei lyginsime jį su elastiniu vašku, skirtumas beveik nepastebimas, tad vargu ar verta už tai permokėti dvigubai. Nebent esate ypač jautri karščiui (cukrų reikia mažiau kaitinti) ir žūtbūt norite išbandyti ką nors nauja.

Epiliatorius

Tai bene pats skausmingiausias plaukų šalinimo būdas. Bet jis visai patogus ir gana pigus. Kartą įsigijusi gali naudoti metų metus. Be to, esama visokių epiliatorių, tarkim, su šaldymo funkcija, kuri skausmą kiek sumažina. Epiliatoriaus veiksmingumas prilygsta vaškui, nes plaukai išraunami su šaknimis, bet juo ne visas kūno vietas lengva pasiekti.

Kad mažiau skaudėtų depiliacijos metu

Ką daryti ir ko nedaryti, kad mažiau skaudėtų.

* Vengite kavos ar energetinių gėrimų bent valandą prieš depiliaciją. Kava veikia stimuliuojamai ir mažina toleranciją skausmui.

* Prieš menstruacijas, nėštumo metu skausmas jaučiamas stipriau.

* Stipresnis skausmas būna ir tuomet, kai esate pavargę, nervingi, įsitempę, neišsimiegoję.

* Depiliacijos metu stenkitės galvoti apie ką nors kita, galite bendrauti su kosmetologe – tai padės nukreipti mintis nuo skausmo.

* Skausmą galima sumažinti vaistais ar specialiais kremais. Tačiau jie yra nepigūs ir juos reikia tepti ar purkšti apie valandą prieš depiliaciją. Be to, jie padidina jautrumą karščiui.

* Atsargiai su alkoholiu – skausmą jis gal ir sumažina, tačiau plečia kapiliarus, dėl to oda stipriau parausta, gali likti kraujosrūvų. Be to, suaktyvina alergines reakcijas, jei tokios atsirastų.

* Neblogai padeda šaldomąjį poveikį turintys raminamieji losjonai ar geliai tepami iškart po depiliacijos.

Beje, nepamirškit, kad po depiliacijos tą dieną nerekomenduojama maudytis, tad padarykite tai iš anksto, negalima sportuoti, einant į ją reikėtų apsivilkti laisvesnius, natūralaus pluošto drabužius. Vėliau, kad plaukeliai neįaugtų į odą reikia nepamiršti ją kartas nuo karto nušveisti ir būtina rūpintis higiena, kad neatsirastų pūlinukų. Tiesa, anot Andželikos, pūlinukų gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, tarkim, susilpnėjus imunitetui. Jų nederėtų spausti, tiesiog padezinfekuokite ar patepkite spuogus džiovinančiomis priemonėmis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis