5 Marios Antoinettės grožio taisyklės, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris

Marie Antoinettė gyveno 18-tajame amžiuje, tačiau jos gyvenimas, grožis ir stilius žavi iki šiol. Ekstravagantiškoji Prancūzijos karalienė turėjo ne vieną prabangią grožio paslaptį, kurią sau galėtų pritaikyti ir šiuolaikinė moteris. Portalas vogue.com atskleidė neįtikėtiną M. Antoinettės grožio rutiną.

Nespjaukite į namuose gamintą kosmetiką


Turbūt keisčiausias M. Antoinettės grožio ritualas buvo odos prausimas naudojant „Eau Cosmetique de Pigeon“ – priemonę, kuri buvo gaminama distiliuojant įvairias gėles, vaisius, daržoves, baltą vyną ir... troškintus balandžius. M. Antoinettė šį receptą perėmė iš Danijos moterų, kurios pirmosios ir pradėjo veidą prausti tokiu įdomiu produktu.

Nupraususi veidą M. Antoinettė odą valydavo losjonu „Eau des Charmes“ pagamintu iš „gegužę vynuogių išskirtų lašelių“.


Galiausiai ji naudodavo veido kaukę. Švytinčios veido odos efektui pasiekti buvo sumaišomi du arbatiniai šaukšteliai konjako (kad pagerintų kraujo cirkuliaciją), trečdalis stiklinės ląsteles atnaujinančios sausos pieno pudros, odą šviesinančių citrinų sulčių ir vieno kiaušinio baltymas. Ši kaukė Prancūzijoje yra populiari iki šiol!


Kirsten Dunst filme „Marie Antoinette“
Kirsten Dunst filme „Marie Antoinette“
Vida Press


Reguliariai mėgaukitės vonia


Stilingajame 2006-aisiais metais kurtame režisierės Sophios Coppolos filme „Marie Antoinette“, žymiąją heroję įkūnijusi aktorė Kirsten Dunst neretai maudydavosi vonioje. Tai ne istorinių faktų iškraipymas – nors tais laikais, kuomet gyveno pati M. Antoinettė, dažnai maudytis nebuvo priimta ar populiaru, karalienė tai darydavo reguliariai. Ji papildydavo savo vonią odą gražinančiais kedro riešutais, linų sėmenimis ir saldžiaisiais migdolais, o odą šveisdavo sėlenomis pripildytomis muslino kempinėlėmis.


Išbandykite natūralius plaukų dažus


M. Antoinettė natūralias priemones naudojo ir savo plaukams dažyti. Po ekstravagantiškais pilkų plaukų perukais ji slėpė šviesius, rausvo atspalvio plaukus. Kad išgautų vario atspalvį ir padidintų ryškumą, M. Antointettė ant plaukų tepdavo oranžinės spalvos augalinių ekstraktų pastą, sudarytą iš tokių ingredientų kaip ciberžolė, sandalmedis ir rabarbarai.


Veidą papuoškite netikru apgamu


18-tajame amžiuje raupai buvo sunki epideminė liga, palikusi tamsias dėmes ir gilius randus ant ne vieno ja sirgusio žmogaus veido. Moterys jas maskuodavo storu baltos kreminės pudros ir rožinių skaistalų sluoksniu, o nedideles dėmeles slėpdavo po dirbtiniais apgamais, pagamintais iš aksomo ar satino. Buvo gaminami pačių įvairiausių formų apgamėliai: širdelės, mėnulio, žvaigždės. Atsižvelgiant į tai, kurioje veido vietoje jie buvo priklijuojami, buvo galima spręsti apie jų siunčiamą žinutę. Širdies forma ant dešiniojo skruosto reiškė, kad moteris yra ištekėjusi, o apgamėliai, esantys šalia akių rodė aistrą. Manoma, kad Antoinettė juos klijuodavo ties lūpų kampučiais, taip išreikšdama norą būti pabučiuota.


Kirsten Dunst filme „Marie Antoinette“
Kirsten Dunst filme „Marie Antoinette“
Vida Press


Apsupkite save mėgstamais kvapais


Nors Versalio rūmai ir buvo nepaprastai gražūs, juose sklandė ne vien gardūs kvapai, mat rūmuose nebuvo pakankamo kiekio vonių. Prancūzijos karalienė savo miegamojo gaivą palaikydavo jį pripildydama šviežiomis gėlėmis bei kambarį kvepindama specialia dulksna, kurią sudarė rožės, jazmino, kvapiosios tuberozos ir apelsinų žiedų ekstraktai. M. Antoinettė kvepindavo ir savo kūną, tam ji mėgo naudoti eterinius aliejus, kurių mėgstamiausias buvo levandų. Taip pat ji garsėjo savo aistra vienetiniams kvepalams, kuriuos karalienei kūrė prancūzų parfumeris Jean-Louis Fargeon. Sakoma, kad iš rožių, jazminų ir bergamočių sukurtą kvapą ji su savimi turėjo netgi tuomet, kai gyvenimo pabaigoje buvo įkalinta Paryžiaus bokšte.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis