Japonijoje su L.Rastokaite lankęsis Dž.Siaurusaitis: „Pasirodo, mus net 30 metų apgaudinėjo“

Aktorius, režisierius, laidų vedėjas Džiugas Siaurusaitis garsėja aistra kelionėms, ypatingai – tolimoms. Visai neseniai žinomas vyras grįžo iš Japonijos. Jis neabejoja, kad dar būtinai sugrįš į Tekančios saulės šalį.

Artėjant vasarai kiek aprimsta Dž. Siaurusaičio televiziniai darbai – pokalbių šou „Šeškinės 20”, serialai „Man reikia meilės”, „Rimti reikalai”. „Mano gyvenime visada taip – teatras mainosi su televizija: tai vienas užima daugiau vietos, tai kitas. Teatre gal šiek tiek ramiau, televizijoje daugiau adrenalino, nes darbas dinamiškesnis”, – pastebi pašnekovas. Jau visai greitai, gegužės pabaigoje žiūrovai išvys Džiugą ir spektaklyje „Profesoriaus klastingas tirpalas“.


Be kūrybos kelionės Džiugo ir jo žmonos Linos Rastokaitės gyvenime užima ypatingą vietą. Kuomet lankėsi Aliaskoje varpelių skambesiu jie baidė meškas, praeitą pavasarį buvo sumanę pasižvalgyti po egzotiškąją Kosta Riką. Na, o visai neseniai jie grįžo iš kelionės po tolimąją Japoniją.Džiugas Siaurusaitis
Džiugas Siaurusaitis
Organizatorių archyvas„Kol dar turime sveikatos ir noro, skubame užgriebti kuo tolimesnius maršrutus, nes, kai pasensime, nežinau, ar labai norėsime dvylika valandų sėdėti lėktuve. Regis, bus kur kas maloniau po Europą su kemperiu pasivažinėti“, – šypsosi aktorius.


Pasak Džiugo, Japonija – ypatinga šalis, visai kitokia. „Įspūdžių į kelias eilutes nesutalpinsiu, nes nemažai ten keliavome ir daug vietų aplankėme. Pasakysiu tik tiek, kad į tą šalį aš dar būtinai sugrįšiu”, – neabejoja jis.


Įdomu, kaip Džiugas įvertino aplankytos šalies virtuvę? „Japonų virtuvė – tiesiog pasakiška. Pasirodo, mus net trisdešimt metų apgaudinėjo, kad mes valgome sušius. Lietuvoje parduodami sušiai nė iš tolo neprimena japoniškų. Visų pirma, ten jie gerokai didesni ir tiesiog prigrūsti žuvies, be jokių avokadų, krabų lazdelių ir kitų nesąmonių. Ryžių vos vienas sluoksnelis, einantis palei pat jūros dumblių sienelę“, – kulinariniais pastebėjimais dalinosi Dž. Siaurusaitis. Aktorių Japonijoje taipogi sužavėjo fantastiško skonio ramenai, Gyoza koldūnai. „Iš šios kelionės grįžau pastorėjęs“, – šypsosi vyras. Kelionės metu Džiugui teko skanauti ir sakės: „Buvau šio gėrimo ragavęs ir anksčiau. Jis tikrai nėra klastingas, tiesiog ryžių vynas ir tiek“.


Šiuo metu aktorius ruošiasi atnaujintam spektakliui „Profesoriaus klastingas tirpalas“, kurį žiūrovai išvys jau gegužės pabaigoje. Tai – komedija, kurioje be Džiugo dar vaidina TV serialų, šou laidų, kino filmų, teatro grandai: Andrius Bialobžeskis, Oneida Kunsunga, Ainis Storpirštis, Lina Rastokaitė ir kt.


„Profesoriaus klastingas tirpalas“ – cheminė istorija, lyg nuožmusis Bermudų trikampis, iškart įtraukia į savo paslaptingus gniaužtus Entuziazmu kunkuliuojantis profesorius visa galva ir net visu kūnu pasineria į ekstremalius tyrimus su alkoholiu. Diena iš dienos laboratorijoje jis tiria šio sukto gėralo poveikį ir bando neutralizuoti jo poveikį, drąsiai eksperimentuodamas su personažais. Komedijos režisierius Ričardas Vitkaitis tikina, kad spektaklis nemoralizuoja ir negydo – į suvokimą keliaujama lengvo humoro keliu: „Spektaklis žiūrovui atskleis tiek atpažįstamų situacijų, kad net oda pašiurps iš juoko“.


Kaip pats Džiugas įsivaizduoja „Profesoriaus klastingo tirpalo“ žiūrovą? „Nerekomenduočiau vaikams iki aštuoniolikos metų, nes nesupras. Komediją giliau suvoks turintieji gyvenimiškos patirties – tie, kurie jau yra pabuvoję situacijose, kurios čia vaidinamos. Manau, kad spektaklį supras ir absoliutūs abstinentai, jie juk abstinentais tapo ne šiaip sau, o dėl tam tikrų priežasčių“, – šypteli aktorius. Pasak Džiugo, komedijoje vaidinamos situacijos lengvai atpažįstamos. Jis neabejoja, kad žmonės arba patys susitapatins su personažais, arba pamatys juose draugą, kaimyną ar giminaitį.Džiugas Siaurusaitis
Džiugas Siaurusaitis
Organizatorių archyvasDžiugo kuriamas personažas šiame spektaklyje – šlavėjas, kuris susipažįsta su profesoriumi ir įsitraukia į jo eksperimentus su klastingu tirpalu. „Profesorius jį naudoja tiesiog kaip bandomąjį triušį. O tada ir prasideda visos įdomybės…”, – intriguoja aktorius.


„Tikrai nepasakysiu, kiek šiandien Lietuvoje yra aktuali alkoholio problema, tegul tai vertina statistikos departamentas. Aš nemanau, kad teatras turi spręsti kažkokias problemas. Visų pirma teatras yra pramoga, o ne mokykla ar koks nors anoniminių alkoholikų klubas”, – mano Džiugas.


Dž. Siaurusaitis pasidžiaugė, kad spektaklyje vaidina šauni aktorių grupė: „Aktorių komanda superinė, galima sakyti – svajonių! Jie ne tik be galo talentingi žmonės, bet svarbiausia, kad visi, šiame spektaklyje vaidinantys mano kolegos, yra ir geri bičiuliai, su kuriais yra tekę vaidinti ne viename spektaklyje ar televizijos seriale.”


Komediją „Profesoriaus klastingas tirpalas“ žiūrovai išvys gegužės 20 d. Klaipėdoje, gegužės 21 d. Kaune, gegužės 27 d. Vilniuje, gegužės 29 d. Alytuje.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis