6 didžiausi mitai apie cholesterolio kilimą

Apie cholesterolio teikiamą žalą sveikatai šiais laikais yra girdėjęs kiekvienas. Vis dėlto apie cholesterolio valdymą paplitę ir nemažai mitų.

Štai šeši didžiausi mitai apie cholesterolio kilimą:


Mitas: Visas cholesterolis yra blogas ir kenksmingas sveikatai. Tiesa: Cholesterolis būtinas organizmui, tačiau svarbu išlaikyti teisingą pusiausvyrą tarp gerojo (HDL) ir blogojo (LDL) cholesterolio kiekių kraujyje.


Mitas: Valgyti maisto produktus, kurie turi cholesterolio, padidina kraujo cholesterolio kiekį. Tiesa: Didelio cholesterolio turinčių maisto produktų, tokie kaip kiaušiniai ar jūros gėrybės, valgymas neturi didelės įtakos bendram cholesterolio kiekiui kraujyje. Svarbiau atkreipti dėmesį į sočiųjų riebalų kiekį ir maisto valgymo įpročius apskritai.


Mitas: Tik senyvo amžiaus žmonėms reikia rūpintis cholesterolio lygiu. Tiesa: Naudinga sekti cholesterolio lygį bet kuriame amžiuje, nes kraujagyslėms ir širdžiai gali kilti pavojus, kuomet cholesterolio lygis yra per aukštas.


Mitas: Tik maistas gali turėti įtakos cholesterolio lygiui. Tiesa: Genetika taip pat gali turėti didelį poveikį cholesterolio kraujyje lygiui. Jei šeimoje yra kraujagyslių ligų istorija, gali tekti ypatingą dėmesį skirti šiai sričiai.


Mitas: Gyvulinių riebalų vartojimas yra saugus ir nepaveikia cholesterolio kiekio. Tiesa: Gyvulinių riebalų vartojimas padidina pokyčių riziką dėl cholesterolio lygio kraujyje, todėl svarbu vartoti riebalus atsakingai.


Mitas: Vaistai nuo cholesterolio yra vienintelis būdas kontroliuoti cholesterolio lygį. Tiesa: Maisto ir gyvenimo būdo keitimas gali būti efektyvus būdas kontroliuoti cholesterolio lygį be vaistų. Sveikos mitybos ir reguliaraus fizinio aktyvumo praktika gali padėti išlaikyti optimalų cholesterolio lygį pas daugelį žmonių. Tačiau kartais vaistai būtini, ypač esant labai aukštam cholesterolio lygiui.


Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos mitus ir gyventi sveiką gyvenimo būdą, kad išlaikytumėte optimalų cholesterolio lygį ir apsaugotumėte savo širdį bei kraujagysles nuo ligų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis