Gyventojai žemės mokesčiui sumokėti turi beveik dvi savaites

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) skelbia, kad už šiuos metus apie 40,5 mln. eurų žemės mokesčio apskaičiuota 728 tūkst. mokesčių mokėtojų: apie 33,5 mln. eurų turi sumokėti gyventojai, 7 mln. eurų - įmonės. VMI duomenimis, klientai jau sumokėjo apie 10 mln. eurų.

VMI informuoja, kad žemės mokesčio deklaracijos jau suformuotos ir išsiųstos visiems žemės savininkams. Mokestį reikia sumokėti iki lapkričio 15 d., teigiama inspekcijos pranešime žiniasklaidai.


Didžioji dalis žemės savininkų deklaracijas gali rasti prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) – šiuos gyventojus VMI asmeniškai informavo ir EDS nurodytu e. paštu.


182 tūkst. gyventojų, kurie e. paslaugomis nesinaudoja, žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu.


„Norime atkreipti dėmesį tų gyventojų, kurie nesinaudoja VMI elektroninėmis paslaugomis – tam, kad deklaracijos klasikiniu paštu laiku pasiektų juos, labai svarbu nurodyti tikslų ir teisingą gyvenamosios vietos adresą“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento vyresn. patarėja Stasė Aliukonytė-Šnirienė ir primena, kad pasitikrinti savo adresą gyventojai gali seniūnijose arba prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų.


„Paprasčiausias būdas sumokėti žemės mokestį – per „Mano VMI“. Taip pat nurodžius žemės mokesčio sumą ir įmokos kodą, kuris yra 3011, tai galima padaryti bankiniu pavedimu, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimų įstaigose“, – informuojama pranešime.


Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.


Apskaičiuojant žemės mokestį už 2022 metus, apmokestinamas plotas nustatytas atsižvelgiant į Valstybinio miškų kadastro pateiktus duomenis apie jame įregistruotus miškų plotus. VMI tokie duomenys yra pateikti ir už 2021 metus, todėl miško savininkams žemės mokestis už 2021 metus bus perskaičiuotas iki 2022 m. gruodžio mėnesio pradžios.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis