LNOBT baleto trupėje – naujos primabalerinos 

„Čipolino“ bei šį savaitgalį rodomo „Baletų triptiko“ spektakliais naują sezoną pradėjusi LNOBT baleto trupė paskelbė, kuriems šokėjams šį rudenį lemta pakilti karjeros laiptais. Ant paties aukščiausio – vedančiųjų solistų laiptelio trupėje palypėjo dvi balerinos – Marija Kastorina ir Julija Stankevičiūtė. 

Jos prisijungė prie anksčiau tokiu pat statusu pagerbtų baleto šokėjų – Anastasijos Čumakovos, Kristinos Gudžiūnaitės, Olgos Konošenko, Harukos Ohno, Olesios Šaitanovos, Romo Ceizario, Jeronimo Krivicko, Jono Lauciaus ir Genadijaus Žukovskio.


Dar trys šokėjai iš korifėjų pereina į trupės solistų gretas: tai Ugnė Milerytė, Edvinas Jakonis ir lietuvių publikos suspėtas pamilti vengras Zsoltas Kovácsas.


Pasitikėjimas užgrūdina


2016 m. garsiąją A. Vaganovos baleto akademiją baigusi Marija Kastorina buvo priimta į Sankt Peterburgo Leonido Jakobsono valstybinį akademinį baleto teatrą, tačiau Rusijoje neprigijo: „Ten galiojo taisyklės, kaip su kuo reikia bendrauti, su kuo galima sveikintis, o su kuo ne. Šokti LNOBT scenoje svajojau nuo pat vaikystės. Šis teatras man buvo vienintelė motyvacija, kai rankos visiškai nusvirdavo, kai dėl emocinių sunkumų net porą kartų norėjau išvis atsisakyti balerinos profesijos. Nuo psichologinių traumų išsilaisvinau ir meilę sau atradau tik grįžusi į Lietuvą“, – neslepia šeštąjį sezoną LNOBT pradedanti M. Kastorina.


Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinė J. Stankevičiūtė, kaip ir jos kolegė, LNOBT trupėje šoka nuo 2017-ųjų. „Pirmąjį savo sezoną prisimenu kaip labai intensyvų ir dinamišką laikotarpį. Buvau įtraukta į daugelį repertuaro spektaklių, tad reikėjo išmokti greitai mokytis, išgirsti ir suprasti. Visuomet jaučiausi turinti būti pasiruošusi. Tas laikas užgrūdino ir išmokė atidumo, susikaupimo, dar labiau sustiprino atsakomybės jausmą. Žinau, kad pirmas įspūdis lemia daug, tačiau sąmoningai neturėjau tikslo ,,pasirodyti“ ar ,,užsirekomenduoti“. Tik buvo labai įdomu pasinerti į naują – teatro pasaulį“, – paprašyta prisiminti savo pradžią LNOBT trupėje, pasakoja J. Stankevičiūtė.


 Daug žadantys naujokai


Spėriai karjeros laiptelius įveikusių balerinų pėdomis žengia ką tik baleto mokyklos duris užvėrę jaunosios kartos šokėjai. Šįmet LNOBT baleto trupę papildė keturi Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos diplomantai: tai Adriana Jakonytė, Nijolė Seriožnikova, Nora Straukaitė ir Jonas Bernardas Kertenis. Įdomu, jog viena iš naujokų – N. Straukaitė buvo priimta iškart į trupės korifėjus, o tai, pasak LNOBT baleto direktorės Rūtos Butvilienės, nutinka gana retai: paprastai jaunieji šokėjai karjerą pradeda kordebaleto gretose.


„Išskirtiniais duomenimis ir gabumais N. Straukaitė pasižymėjo dar besimokydama baleto mokykloje. Pamatysite – ateityje ji dar nustebins Lietuvos publiką, ir tikriausiai ne tik Lietuvos“, – puikią ateitį jaunajai šokėjai prognozuoja R. Butvilienė. Beje, praėjusį sezoną N. Straukaitę LNOBT žiūrovai jau matė šokančią Pelenę to paties pavadinimo balete.


Kokie debiutai pirmiausiai laukia trupės naujokų? „Pirmąjį repertuaro krikštą jie jau gavo balete „Čipolinas“, o toliau pasirodys „Žizel“, „Barboros Radvilaitės“ ir kituose spektakliuose, reikalaujančiuose didelio šokėjų būrio“, – teigia R. Butvilienė.


Ukrainietė pasirinko likti Vilniuje


LNOBT baleto trupėje liko ir ukrainietė, Kijevo valstybinės choreografijos mokyklos auklėtinė Anastasiia Tokina, į Vilnių atvykusi dar pavasarį, kai Ukrainos sostinę pradėjo drebinti sprogimai. Karas nutraukė antrąjį jaunosios šokėjos sezoną Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje.


„Šią vasarą kartu su Ukrainos šokėjais buvau išvykusi gastrolių į Japoniją, kur, rodydami baleto gala koncertus, stengėmės atkreipti tarptautinį dėmesį į įvykius mūsų tėvynėje ir tuo pačiu rinkome lėšas mūsų kovotojams paremti. Vėliau ta pati trupė dar surengė gastroles JAV, tačiau aš jose nebedalyvavau, nes nenorėjau vėluoti į naujojo sezono repeticijas Vilniuje. LNOBT mane žavi savo darbinga atmosfera ir pristatomo repertuaro įvairove“, – teigia A. Tokina.

Kad artistai sparčiau tobulėtų, trupės vadovybė kasmet pakviečia į Vilnių baleto pedagogų iš užsienio. Šį pusmetį tokiu vizituojančiu pedagogu LNOBT dirba mūsų šokėjams jau gerai pažįstamas baletmeisteris Cédricas Ygnace'as, šiuo metu bendradarbiaujantis su Varšuvos Didžiojo teatro baleto trupe. 


Na, o kas šįmet atsisveikino su LNOBT baletu? „Išvyko ispanų šokėjas Sandro Lalaguna. Jis įstojo į Saragosos universitetą studijuoti istorijos“, – atskleidžia LNOBT baleto direktorė R. Butvilienė. 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis