Vilniuje – pažintis su Ukrainos menininkų šiuolaikiniu kinu

Spalio 4 d., antradienį, 19 val. Vilniaus Kirtimų kultūros centre (KKC) vyks itin vizualaus, juosta filmuoto ukrainiečių režisierių Tanios Khodakivskos ir Oleksandro Stekolenko filmo „Gundantis, Saldus, Beribis“ peržiūra, skelbiama išplatintame pranešime. Tai eksperimentinis šiuolaikinių Ukrainos menininkų dokumentinis filmas, kuriame subtiliai ir humaniškai paliečiama viena didžiausių, ir dabartiniame kontekste dar aktualesnių, žmogaus egzistencijos mįslių – kaip nustoti bijoti mirties, beprotiškai įsimylėjus gyvenimą?

Filmo struktūra primena koliažą – kiekvienoje iš trijų dalių, filmuotų Ukrainoje, JAV, Italijoje ir Sakartvele, 16 mm ir 35 mm juosta fiksuoja intymius paprastų žmonių ar ekscentriškų šiuolaikinių menininkų portretus. Filmas „Gundantis, Saldus, Beribis“ – tarsi abstraktaus mąstymo pratimas, žiūrovą kviečiantis į dinamišką ir vaizdingą kelionę po tolimiausius kraštus, jautriai, drąsiai ar juokingai tyrinėjant pamatinius gyvenimo klausimus.

 

 

Režisieriai – jaunosios kartos Ukrainos kino kūrėjai

 

Atskiro paminėjimo verti filmo režisieriai. Tai – vieni įdomiausių šiuolaikinio Ukrainos kino atstovų. Tania Khodakivska – Ukrainoje gimusi, Niujorke gyvenanti menininkė, kuri, paskatinta nesugebėjimo priimti savo mirtingumo ir įkvėpta tokių klasika tapusių filmų kaip Dzigos Vertovo „Žmogus su kino kamera“, nusprendė sukurti savo debiutinį filmą „Gundatis, Saldus, Beribis“. Oleksandras Stekolenko yra ukrainiečių kino kūrėjas iš Kijivo, režisuojantis vaidybinius filmus, reklamas, mados ir muzikinius klipus. Jis dirbo režisieriumi nacionalinėje Ukrainos televizijoje, bet labiausiai išgarsėjo kaip muzikinių klipų režisierius.

 

Proga atrasti pulsuojančią alternatyviosios kultūros oazę Vilniaus periferijoje

 

Filmo peržiūra – puiki proga apsilankyti Kirtimų kultūros centre. Tarp alternatyvia kultūra besidominčių Vilniaus ir Lietuvos gyventojų KKC garsėja kaip kokybiškos nišinės kultūros ir meno renginių židinys, laužantis stereotipus ir siūlantis galimybę atrasti kitokią industrinio Kirtimų rajono pusę.

 

Kalbėdama apie kino repertuarą, KKC kultūrinės veiklos koordinatorė Raimonda Tamulevičiūtė dalijasi: „Lankytojams norime pristatyti skirtingų pasaulio šalių kūrėjų filmus, kuriuose atsispindėtų pristatomų šalių kultūriniai savitumai, tačiau tuo pačiu mus visus jungiantys panašumai ir bendražmogiškos vertybės. Dažnai centre pristatomuose filmuose svarbų vaidmenį vaidina muzika ir neretai būtent per ją atskleidžiamas šalies kultūrinis, politinis, ekonominis ar socialinis identitetas. Rinkdami filmus siekiame žiūrovams atskleisti savitus režisierių žvilgsnius į šiandienos žmogui aktualius klausimus, tad muzika dažnai tampa forma kalbėti apie kur kas kompleksiškesnius reiškinius. Norime, kad filmai taptų pretekstu diskusijai ar savirefleksijai, tolimesniems apmąstymams.“

 

Lietuvoje dar nerodytas filmas „Gundantis, Saldus, Beribis“ – skirtas smalsiems žmonėms, mylintiems gyvenimą, tad neabejojame, kad kinu besidominčių lankytojų laukia maloni ir įsimintina patirtis.

 

Renginys nemokamas, tačiau atvyksiančius į peržiūrą organizatoriai kviečia savanoriškai paaukoti fondams ir iniciatyvoms, padedančioms Ukrainos kovotojams už laisvę.

 

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis