Didžiosios Britanijos princas Charlesas lankosi Jordanijoje

Princas Charlesas ir jo žmona Camilla antradienį atvyko į Amaną, pradėdami kelionę po Jordaniją ir Egiptą – pirmąją nuo koronaviruso pandemijos pradžios praėjusiais metais.


Princo vizitas vyksta nerimaujant dėl ​​karalienės Elžbietos II sveikatos, ji sekmadienį praleido kasmetines Atminimo pamaldas Kenotafe Londone, nes „pasitempė nugarą“.

 

Didžiosios Britanijos įpėdinis ir jo žmona Kornvalio hercogienė vėliau antradienį ketina susitikti su karaliumi Abdullah II ir karaliene Rania. Jie taip pat turi aplankyti Al Maghtasą, arba Betaniją anapus Jordano, – vietą, kurioje, tikima, buvo pakrikštytas Jėzus Kristus.

 

Jordanija yra artima Didžiosios Britanijos sąjungininkė, tačiau pastaruoju metu karalius patyrė spaudimą dėl informacijos nutekėjimo, atskleidusio jo turtus lengvatinio apmokestinimo zonose, taip pat tariamą perversmą, rengtą prieš jį šiais metais.

 

Vizito metu princas Charlesas taip pat turėtų susitikti su humanitarinių organizacijų, kurias jis remia, atstovais, įskaitant Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūrą.

 

Jordanija priėmė maždaug 650 tūkst. Sirijos pabėgėlių, užregistruotų JT, tačiau, Amano skaičiavimu, šalyje gyvena daugiau nei milijonas sirų.

 

„Kelionės metu dėmesys bus skiriamas klimato krizei ir bus tiriama, kaip lyderiai gali įgyvendinti įsipareigojimus po COP26“, – praėjusį mėnesį buvo rašoma karališkosios poros tviterio paskyroje.

 

Jiedu taip pat aplankys graikų ir romėnų archeologinę Um Kaiso vietovę į šiaurę nuo Amano, taip pat Jordanijos muziejų ir Karališkąją mokslo draugiją.

 

Ketvirtadienį princas vyks į Egiptą, kur kitąmet Šarm aš Šeicho kurorte turėtų vykti kitas JT klimato viršūnių susitikimo etapas. Princui ir kunigaikštienei bus surengtas priėmimas prie Gizos didžiųjų piramidžių. Poros spaudos tarnyba pranešė, kad princas Charlesas taip pat dalyvaus tarpreliginėje diskusijoje.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis