LSMU Kauno ligoninė vėl tapo didžiausiu šalyje COVID-19 ligonių gydymo centru

Šiuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje gydoma per 180 koronaviruso ligonių.


Ligoninė praneša, kad nuolat užpildyti jos abu kovidiniai reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriai Šilainių ir Aukštųjų Šančių padaliniuose. Dar 20 vietų su deguonimi COVID-19 ligai gydyti nuo spalio 20-osios įrengta Hipodromo g. 13 padalinyje, Vidaus ligų skyriuje, kuriame visada buvo gydomi nekovidiniai ligoniai. Tai reiškia, kad ligoninei dar labiau teks riboti kitas medicinines paslaugas, nes bendras įvairių ligų sergamumas tik didėja, o terapiniai padaliniai jau perpildyti.

 

Stipriai apkrauti ir visų LSMU Kauno ligoninės padalinių Priėmimo skubios pagalbos skyriai.  Į infekcinių ligų priimamąjį Baltijos g. 120 per parą dėl paūmėjusių COVID-19 simptomų kasdien kreipiasi apie 40 žmonių. Pusę jų tenka paguldyti į stacionarą. Ir vėl ši gydymo įstaiga - didžiausia šalyje COVID-19 ligoninė.

 

„Vos mūsų Vidaus ligų skyriuje pradėjo funkcionuoti kovidinės lovos, šiandien 13 pacientų iškart stacionarizavome. Iki vakaro, manau, visos 20 lovų bus užimtos COVID-19 pacientais. Dar dvi lovos su galimybe tiekti didelės tėkmės deguonį (High Flow) skirtos COVID-19 pacientams, kuriems reikės intensyvios terapijos.

 

Nuoširdžiai apgailestaujame, kad labai apribotos mūsų galimybės suteikti pagalbą nekovidiniams terapiniams pacientams, bet šiandieninė epidemiologinė situacija nepalieka pasirinkimo“, – trečiadienį sakė Ligoninės Terapijos klinikos vadovė, gydytoja pulmonologė Rūta Nutautienė.

 

Epidemiologinė situacija kaista. Daugumai ligonių reikia nuolatinio deguonies tiekimo, todėl Kauno ligoninės Šilainių padalinyje įranga jau pasiekusi galimybių ribą. Kasdien dėl įvairių patologijų žmonės atvyksta į miesto Centro, Aukštųjų Šančių padalinių priimamuosius.

 

„Labai raginame visus žmones vykdyti infekcijų kontrolės ir epidemiologų nurodymus, saugoti vieniems kitus, maksimaliai laikytis higienos, vengti susibūrimų, skieptis, pasitikėti mokslu ir medikais“, - kreipdamiesi į gyventojus, sako LSMU Kauno klinikinės ligoninės atstovai.

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis