Dailesnės talijos link

Nors atostogų sezonas baigiasi ir maudymosi kostiumėlius matuojamės vis rečiau, savo kūną, kokį davė gamta, veidrodyje matome kiekvieną dieną. Deja, dažnai esame juo nepatenkinti. Daug kas nejaukiai jaučiasi dėl suglebusio ar pilnesnio pilvo, tačiau mažai kas susimąsto, kad ši problema gali būti ne vien estetinė. Apie pažangius pilvo zonos tobulinimo būdus ir kokius negalavimus gali slėpti pakitęs kūnas, pasakoja vienos didžiausių privačių medicinos klinikų „Fi Clinica“ gydytojai chirurgai.

Po nėštumo ar per trumpą laiką netekus daug svorio neretai atsiranda pilvo odos perteklius, o dėl ištemptų raumenų susilpnėja pilvo siena ir susiformuoja pakritęs pilvukas. Nepasitenkinimas estetine savo kūno išvaizda sukelia psichologinį diskomfortą, o tai trukdo jaustis laisvai ir visavertiškai džiaugtis gyvenimu. Vis dėlto šiuolaikiniai plastinės chirurgijos metodai leidžia patobulinti kūno formas ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Tik prieš ryžtantis tokiems pokyčiams svarbu išsiaiškinti kūno pakitimų priežastį. Suglebti ir atrodyti pilnesnis pilvas gali ne tik dėl odos ar riebalų pertekliaus, bet ir dėl tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimo – diastazės, kai suardomas pilvo sienos vientisumas. Dažniausiai pilvo raumenų diastazė moterimis atsiranda nėštumo metu, kai augant vaisiui prisitaikydama plečiasi ir pilvo siena.


Pasak gydytojos chirurgės Eglės Kubiliūtės, diastazė išlieka trečdaliui ar daugiau nei pusei moterų, ypač jeigu nėštumas yra ne pirmas. Esant šiam sutrikimui, net ir atsikračius priaugtų kilogramų ar nuolat sportuojant, pilvas lieka didesnis, atrodo pakritęs, greitai išsipučia net ir po nedidelio kiekio maisto ar vandens. Ši problema gali pasireikšti ne tik moterims, bet ir vyrams. Pilvo raumenų diastazė pavojinga bendrai kūno sveikatai, nes ilgainiui pradeda skaudėti nugarą, atsiranda išvaržų, silpnėja dubens dugnas, tampa sunkiau sulaikyti šlapimą, suprastėja ir lytinis gyvenimas.


Chirurgė Eglė Kubiliūtė
Chirurgė Eglė Kubiliūtė
Partnerio archyvas

 

Anksčiau su pilvo raumenų diastaze susidurdavę pacientai turėjo vienintelę išeitį – tradicinę abdominoplastiką, kurią atliekant pilvo apačioje padaromas gana didelis pjūvis. Tačiau dabar šiai problemai pašalinti „Fi Clinica“ siūlo pažangią korekciją endoskopu. „Klinikoje taikome naują mažai invazyvią operacinę techniką pacientams, kuriuos vargina tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Tai endoskopinė pilvo diastazės korekcija, kuriai esant taikoma SCOLA metodika. Tokia korekcija atliekama trimis mažais pjūveliais pilvo apačioje. Metodo pranašumas – mažesnė komplikacijų rizika, puikūs estetiniai rezultatai, mažesni randeliai ir greitesnis gijimas po operacijos“, – apie vieną naujausių metodų pasakoja E. Kubiliūtė. Jai antrina ir med. m. dr. plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys: „Siekiant visiškai sumažinti pjūvių mastą, operuojant naudojamos vaizdo kameros ir endoskopiniai įrankiai. Padaromi vos kelis centimetrus siekiantys pjūveliai. Kad būtų kuo mažiau pastebimi, randeliai formuojami drabužių dengiamose vietose ar natūraliose raukšlėse.“

 

Vis dėlto D. Rainys atkreipia dėmesį, kad diastazės korekcija endoskopu neišsprendžia odos ir poodžio pertekliaus problematikos, todėl tokių lūkesčių turintiems pacientams ši operacija nėra išeitis. „Siekiant pakeisti pilvo sienos formą ir pašalinti audinių perteklių atliekama pilvo plastikos operacija, kitaip dar vadinama abdominoplastika. Pilvo sienos korekcinės operacijos atliekamos po nėštumo ir (arba) netekus daug svorio. Suglebus odos ir poodinio sluoksnio audiniams, esant lokalioms poodinio riebalinio audinio sankaupoms pilvo ir juosmens srityje, atsiradus pilvo sieną deformuojantiems randams po operacijų, tokių kaip cezario pjūvis ar virškinamojo trakto operacijos, visiškai suprantamas noras pagražinti pilvuką ir atgauti kadaise turėtas dailias formas. Tokiais atvejais į plastikos chirurgus ir kreipiamasi, kad būtų atlikta pilvo plastikos operacija“, – aiškina D. Rainys.


Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Domantas Rainys
Partnerio archyvas

 

Pilvo plastika priskiriama atvirosioms operacijoms, ją atliekant tam tikri pilvo sienos sluoksniai atskiriami vieni nuo kitų, atliekamos kontūrą keičiančios manipuliacijos, pašalinamas audinių pertkelius ir operacijos pabaigoje pjūviai pasluoksniui užsiuvami. Dėl to įprastai suformuojamas gana nemažas randas pilvo apačioje, apatinių drabužių dengiamoje zonoje. Kaip pasakoja gydytojas chirurgas, visos žaizdos, didelės ar mažos, gyja apie kelias savaites, tačiau didesni pjūviai reikalauja akylesnės priežiūros, o atsigavimo periodas po operacijos gali būti kiek ilgesnis.

 

Svarstant apie pilvo ir juosmens tobulinimą abdominoplastikos būdu verta atkreipti dėmesį, kad plastinės pilvo sienos operacijos, jei nėra specifinių indikacijų, rekomenduojamos po visų nėštumų ir gimdymų. „Nors nėra patikimų mokslinių duomenų, teigiančių, kad pilvo plastika pablogintų nėštumo eigą, vaisiaus vystymąsi ar turėtų reikšmingų neigiamų padarinių gimdymui, anksčiau atliktos operacijos medicinos personalui gali sukelti papildomų iššūkių atliekant chirurginius veiksmus jau operuotose srityse. Tokiu atveju labai svarbus planavimas ir pasiruošimas“, – sako D. Rainys.

 

Kaip apibendrina plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, pilvo plastika neapsiriboja vien tik diastazės korekcija, bet apima ir kitų veiksnių šalinimą, todėl po operacijos galima tikėtis kompleksinio pilvo sienos kontūro padailinimo. Tačiau pasirinkus šią operaciją reikėtų įvertinti būsimą didesnį randą ir tai, kad atsigauti reikės kelių savaičių. Endoskopinė operacija leidžia pašalinti ilgą pjūvį, o gijimo periodas yra greitesnis, tačiau ši operacija neišspręs odos ir poodinio ar riebalinio audinio pertekliaus problemtikos, o tai gali lemti, kad reikės papildomos operacijos.

Užsakymo nr.: PT_69882

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis