Žydų kultūros garsai pasklis po Lietuvą (VIDEO)

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas) rugsėjo mėnesį ypatingą dėmesį skiria žydų kultūros ir atminties įprasminimui. Rugsėjo 16 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, 17 d. Žiežmarių sinagojoje, o 18 d. Joniškio Raudonojoje sinagogoje orkestras pristatys litvakų ir šiuolaikinių Izraelio kompozitorių programą. 


Daugelis kūrinių šiame koncerte – premjeros Lietuvoje. Didelė dalis programos autorių turi tiesioginių ryšių su Lietuva. Štai kompozitoriaus Olego Bogodo močiutė gyvena Vilniuje. George'o Gershwino prosenelė kilusi iš Lietuvos ir jis vis dažniau siejamas su litvakų kultūra. Beje, kaip ir kitas amerikietis Aaronas Coplandas, kurio tėvai kilę iš Lietuvos. Litvakų kultūrą koncerte atstovaus ir Lietuvos publikai gerai žinomo Viačeslavo Ganelino kūryba. Žydų muzikos elementais turtingą muziką kuria koncerte pristatomi šiandienos kompozitoriai Igoris Galperinas ir Borisas Pigovatas.

 

Bičiulystė tarp Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir Izraelio kompozitorių sąjungos užgimė, kai kolektyvas prieš kelerius metus viešėjo Izraelyje. Kūriniai, skambėsiantys šiame koncerte, su jų pagalba, buvo atrinkti konkurso būdu ir programoje skamba kartu su litvakų kompozitorių darbais.

 

Ši Šv. Kristoforo kamerinio orkestro iniciatyva sukurta bendradarbiaujant su Izraelio kompozitorių sąjunga, o jos įgyvendinimą iš dalies remia Geros valios fondas, finansuojantis projektus, skirtus žydų kultūros, mokslo, švietimo, socialinės apsaugos, religijos ir sporto tikslams Lietuvoje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis